Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis miből van pénzük egyes...

Mégis miből van pénzük egyes embereknek házat építeni?

Figyelt kérdés

Kelet Pest megyében élek és a környező falukba és községekbe na és persze a mi kis városunkba vannak részek ahol épülnek be a jobbnál jobb házak!

Valahol beépített medence a kertbe...

És most nem 1-2 utcáról beszélek hanem egész falu meg közösség részekről!

1 ilyen lakás tulajdonost ismerek gimnáziumi volt tanárom a férje is "sima" szakmunkás mégis egy elég jó családi házat építettek maguknak...(persze pofám nincs megkérdezni) az ilyen új építésű házak részen...

Mi a családban négyen dolgozunk mégis azt kell mondanom

hogy eléldegélünk...

Én el se tudnám képzelni hogy saját lakásom legyen nem hogy lakást építtessek...

Meg mindenki sír (köztük én is) hogy milyen kevés Magyarországon a fizetések meg hogy milyen rossz itt élni mások meg házakat húznak fel...



2014. máj. 7. 22:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%

A, Miért turkálsz más zsebében?


B, Miért irigykedsz?


C, Dolgozz te is és akkor neked is lesz házad. Viszont ha a havi fix az első számodra alkalmazottként, akkor ne is álmodj 30 milliós házról - kivéve ha nettó 500e-es havi fizetésed van.

2014. máj. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%
Kérdezzétek meg Rogán Antal urat!
2014. máj. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

Segédmunkásként kérdeztem meg egy szentendrei gyönyörű nagy ház tulajdonosát, hogy miből telik (nagy alázattal, sűrű elnézéskérések közepette) És mondta, hogy örökségből, meg két lakást beletettek. Aztán előléptem raktárossá máshol, ott meg volt egy ember, aki a társasházból a 3 legnagyobb lakást vette meg. Megkérdeztem (látszott rajta, hogy egyenes ember), és mondta, hogy valami menedzser, egy komoly cégnél.

Volt egy fiatal srác, ő is drága lakást vett magának, megkérdeztem, ő a szerencsejáték zrt-nél dolgozik.

Volt még egy, ő egy programozó , és mondta, hogy még a 20 évvel ezelőtti munkája után is kap jogdíjat(vele jóba lettem, segített olcsón hardverhez jutni). Volt egy másik fiatal srác, ő villamos, és hangmérnök volt(haverok lettünk). Amire rájöttem, hogy ők mind őszinte emberek voltak, amúgy meg az én számomra tökmindegy. Aki vállalkozik, annak lehet több, aki valakinek dolgozik, az be van határolva.

Persze láttam olyat, hogy valaki adott lakást valakinek, valami engedélyért(30milla). Kenőpénz sok helyen van. Valakinek felajánlottak egy polgármesteri állást, kérdezte mennyiért. Mondták, hogy 100. Kiröhögte őket. Más elvállalta, azt megtollasodott. Miért? Mert lett egy csomó kapcsolat, ennek elintéz ezt, annak azt, egy kis zsebpénzért. Hát kábé ennyi. A te sorsodat nem befolyásolja, ha tudod, hogy miből van. Ha másokat nézel, akkor mindig oldalra nézel, ha magadat, akkor fogsz tudni előre nézni.

2014. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 SzarvasLászló ***** válasza:
50%

Egy másik szemszög amit én tapasztalok a legális világból:


-vannak akik időben elkezdenek tudatosan megtakarítani

-sőt élnek olyan lehetőségekkel is mint lakástakarék

-sőt kihasználták/kihasználják az adójóváírásból származó plusz lehetőségeket


Ha ezeket sorra veszed és osztasz de leginkább szorzol akkor kijön, hogy 10 év alatt csodaszép lakást lehet összehozni...

2014. máj. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de ha szakmunkás és jó a szakmájában és saját vállalkozásban csinálja akkor szarrá keresi magát. Ismerek én olyan fodrászt is aki házat épített, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy 7/6 napot dolgozik és reggeltől estig talpon van... Szóval ne irigykedj! Tanulj tovább, képzed magad, dolgozz stb... Persze biztos van köztük olyan, akinek adózatlan fekete pénze van vagy valami illegális tevékenységből szerezte, de én úgy vagyok vele, hogy ezek előbb utóbb úgyis megütik a bokájukat. Meg még ott vannak a magasan képzett diplomás emberek, mérnökök, ügyvédek, brókerek, orvosok azért ha nekik is jól alakulnak a dolgok simán fel tudnak építtetni egy házat.
2014. máj. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Mi az hogy elszórjuk a pénzt?

Nem élünk nagy lábon mégis úgy elmegy pénz hogy észre se vesszük sokszor váratlan kiadásokra is!

Most is 2 fürdőszoba ablak + hálószoba ablak csere 250 ezer Ft...

2014. máj. 9. 08:43
 17/19 A kérdező kommentje:

# 15

Faterom a haverja cégénél dolgozott de megszüntette a céget mert már nem érte meg annyi mindent kelet utána fizetni...

Meló az volt a hét minden napján...

2014. máj. 9. 08:46
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk konkrétan úgy megy a dolog, hogy az úr kitalálja, hogy EU-s pénzből épít egy apartmant. Az EU ad rá támogatást, gyakorlatilag neki önerőre nincs is szüksége és utána papíron továbbra is apartmanként "üzemelteti" a házát...


Ehhez annyi kell csak, hogy akkora házad legyen, amiről bárki mondhatja azt, hogy az tényleg apartman. Bónuszként pedig mindenből, amit vásárolsz magadnak, leírhatod az adót. Vagy így, vagy más kiskapuk segítségével építkeznek, de még azt is el tudom képzelni, hogy valaki(k) külföldön dolgoznak és abból a fizetésből jutott erre...


Ez az ország tele van életművészekkel. Neked is azzá kell válni.

2014. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

# 18

És hány négyzetméter egy apartman vagy mitől mondható egy apartman ténylegesen apartmannak?

2014. máj. 10. 02:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!