Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magántanár vagyok és érdekes...

Magántanár vagyok és érdekes helyzetbe kerültem. Járna nekem ezért a pénz vagy nem?

Figyelt kérdés
Egy kisfiút tanítok és ma mentem hozzá időre. Amikor megérkeztem, az anyja mondta, hogy még nem ért haza. 2 óra várakozás után végre hazaért a gyerek, utána kezdtünk el tanulni. Elkérhetem a várakozásért a pénzt vagy nem?
2014. máj. 13. 21:10
 1/9 VikiToth válasza:
77%
Elkérheted, de én nem tenném a helyedben, ha meg akarod tartani a tanítványod. Azt mindenesetre szóvá tenném, hogy máskor ilyen késés ne legyen, mert a Te időd sincs ingyen és nem fogsz rá várni.
2014. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ráadásul, azt elfelejtettem mondani, hogy amikor megérkezett a gyerek, akkor se kezdtünk el rögtön tanulni, mert még az anyja leültette enni és még fél óráig húzták az időt.

Nem hiszem, hogy ezért kirúgnának, mivel távoli ismerősök vagyunk. Elég gazdagok, szóval megengedhetnék maguknak, hogy kifizessék az én elhúzott időmet.

2014. máj. 13. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Én felhoznám a témát. Ha szükséges, mert esetleg nem olyan a kapcsolat, esetleg megemlítheted, hogy a következő óráidat le kellett mondanod a késés miatt.
2014. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Te elkerheted a penzt, o meg felmondhat neked. Dontsd el, megeri-e a kockazatot.
2014. máj. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 SzarvasLászló ***** válasza:
39%

Sose értettem azt a hozzáállást, hogy hiába jogos a mondanivalód de inkább ne szólj mert elveszted az állást vagy az adódó lehetőséget...

Akivel nem tudok szót érteni azzal inkább nem vagyok/dolgozom együtt mert jön a megalázás és a kihasználás. Ezt pedig az idegbaj követi.


A gerinctelenség az egyik fő probléma: az egyiknek nincs gerince (a későbbi javak vélt elvesztése miatt) kiállnia magáért, a másiknak pedig nincs gerince (kihasznál, megvet, megaláz, diktál mert ő a javak osztója).

A többi gerictelen pedig biztatja a hasonló hozzáállásra azt akinek még aránylag van. Na én ebből nem kérek...

2014. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
SzarvasLászló, te egy kitalált ideális világban élsz. Ha lenne szerződés, és egyértelmű lenne, hogy megvárakoztatás esetén mi a teendő, ki fizet kinek és mennyit, akkor nem lenne ez kérdés a felek között, nem lenne kérdés a gyakorin. Ez nem gerinctelenség kérdése. Ha szerdán este hétkor kimarad egy buszjárat, neked nem jár vissza az éves bérleted ára... Egyszerűen a felek nem állapodtak meg abban, mi van, ha valamelyik fél hibájából meghiúsul a szolgáltatásnyújtás. Vagy szerinted mennyire lenne elfogadható a másik fél kérdése, ha azt kérdezné, hogy nem jött meg pontosan a magántanár, pedig a gyerekemnek dolgozata volt másnap. Emiatt rosszabb jegyet kap dolgozatra, nem veszik fel gimibe, nem jut be egyetemre, nem kapja meg az álomállást, az egész élete el van cs.szve, szerintetek is jogos a 170milliós kártérítési igényem? Az ember nem azért magántanárkodik, hogy villogtassa a gerincességét. Pénzért csinálja. Ha pedig a pénzért csinálja, akkor igenis neki az a döntő kérdés, hogy igaza legyen, vagy pénze. LEHET, hogy a kettő nem megy együtt.
2014. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Edesem, ugyesebben, ebben a vilagban okosan kell csinalni.


Kesik a kolyok?

Amint letelt a tanitasi ido kozlod, hogy sajnos mas tanitvannyal is van orad, es ezutanra tervezted sajnos indulnod kell, a kovetkezo maganora idopontjat majd jobban megbeszelitek. ;)


Nem mondhatod ki nyiltan h qva anyatokat, mert el fognak bocsajtani ill. megromlik a viszony. Hiaba neked van igazad.


Dolgoztam, sot dolgozom gazdag embereknek, meg senkiknek akik gazdag emberek fogadtak fel intezkedni, es azt hiszik ok is gazdagok igy. Na, lenne par mondandom a senkik fele, foleg, hogy a gazdag megbizo normalisabban kezel. De maskepp oldom meg... kegyes hazugsag... ez van. Utalom, rohadtul utalom, de ilyen a vilag. Amikoe oszinte voltam csak megszoltak erte. Erdekes mod, most ugyanaz az eredmeny, de valahogy megis jobban fogadjak a hazugsagot, mint az igazat. Ki erti ezt?!

2014. máj. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is azt csináltam volna, hogy mikor letelik a megbeszélt idő, akkor felállok és csókolom, szarom le, hogy nem ért haza. Eső után köpönyeg.


De egyébként is tök mindegy, vagy ott akkor kellett volna a várakozási pénzedet is intézned, vagy ha már akkor nem merted/nem jutott eszedbe az sem, akkor így jártál. Legközelebb majd több eszed lesz.


Mindkettő jogos döntés (felállni és elmenni, kifizettetni a várakozást) de nem úgy, hogy egy büdös szót sem szólsz, aztán másnap, vagy következő héten miután a gyakorikérdéseken feltüzelnek beállítasz, hogy fizessenek má' mer' a múltkor itt bäsztad a rezet egy fél napig.

2014. máj. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy nem tudtam volna felállni csak úgy mert a testvérével is foglalkoznom kell. Õ legalább pontosan érkezett. Mindkét gyerekkel 2 òrát kell lennem és így, hogy az egyik gyerek 2 óràt kèsett, a másik gyerek idejébõl vett el mert az anya azt akarta mindkettõvel legyek. Összesen fél-fél óràt tudtam maradni ami tényleges tanulással telt.
2014. máj. 15. 03:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!