Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok erről a könyvről...

Mit gondoltok erről a könyvről, esetleg olvasta valaki?

Figyelt kérdés
Rolf Viktor könyvét olvastam a minap, ami a Norvégiában történő munkavállalásról szól és, hogy hogyan lehet havi 1 millió forintot keresni átszámítva. Szerintem a könyv némiképp félrevezető lehet, ugyanis a keresni és a megtakarítani között óriási különbség van. Nem azt mondom, hogy amit a szerző leír, az nem úgy van, mindössze az lehet félrevezető, hogy aki először a kezébe veszi, esetleg meg is vásárolja a könyvet és otthon elkezdi olvasni, csak jó néhány oldal után jön rá, hogy nem arról van szó, mint amire számított. Átszámolva tényleg kijön az 1 millió forint, viszont minden havi költség levonása után és a rettentő drága norvég árak miatt jó ha marad belőle 150-200 ezer forint megtakarítás. Így már annyira nem is kecsegtető szerintem az ötlet, hogy irány Norvégia és egy év alatt milliomosok leszünk.... Maga a könyv az nem rossz szerintem és jól fel van építve, de sok helyen félre vezető lehet. Mi a véleményetek? Egy újabb sikerhajhász könyv egy fiatal srác tollából?

2014. máj. 16. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már ahhoz is kell 2-3 millió forint, hogy egyáltalán kimenjen oda valaki. Ennyibe fog kerülni az albérlet, annak a kauciója, az étkezés, és a közlekedés az első hónapban, amikor még nem kap az ember fizetést sem (feltéve, hogy úgy megy ki, hogy van munkahelye).

Aztán kellene felsőfokú norvég nyelvtudás is ahhoz, hogy valaki ilyen pozícióba kerüljön, ahol havi 1 milliót lehet keresni (kivéve pl orvosok, vagy az olajipari szakmákkal rendelkezők, náluk eleinte elég az angol nyelvtudás is).

Az átlag norvég fizetés évi szinten 364.000 korona, ami havi 30.333 korona, és ebből jön le az adó, ami kb 35% lesz ekkora összegnél. De mondjuk marad havi kb 20.000 korona, ami kb 800.000 Ft-nak felel meg. Ez egy átlag fizetés.

De ha hozzáteszed, hogy havi 10.000 korona az albérleti díj, akkor ennek a fele már el is tűnt. Persze spórolni valamennyi összeget lehet, és összességében természetesen jól élnek a norvégok. De azt se felejtsük el, hogy egy 50-70 négyzetméteres lakás 100-120 millió forintba kerül.

Én nem azt mondom, hogy amit a könyv írója állít, nem igaz, van, akinek bejöhet a havi 1 milliós fizetés, de azért az emberek többsége hazajön egy idő után Magyarországra, mert nem boldogul. Vagy a többség takarít, és buszsofőrködik, ami nem egy álom szakma, és abból meggazdagodni sosem fog senki sem.


Viszont összességében Norvégiában még egy bolti eladó is elél egész jó színvonalon. Ez a különbség Norvégia, és Magyarország között, hogy ott az átlag emberek is elfogadható színvonalon élnek, míg Magyarországon egy bolti eladói fizetésből alig lehet kifizetni a rezsit, a lakbért, és a legolcsóbb ételeket tudja az ember csak megvásárolni.

De ahhoz, hogy kimenjen az ember Norvégiába, és sikeres legyen, kell egy jó végzettség, kell jó nyelvtudás, és egy kis szerencse, hiszen nyilván előnyben fognak részesíteni egy norvég származású embert egy külföldivel szemben, ha hasonló a végzettsége és a gyakorlata. Eleve, egyre nehezebb Norvégiában munkát találni... volt olyan ember az ismerettségi körömben, aki több hónapig keresett egy sima takarítói állást is, mire egyáltalán felvették. Pedig ahhoz nem kell sok nyelvtudás, meg magas iskolai végzettség sem. De a norvég ismerősöm is közel fél évig keresett állást, egyetemi végzettséggel, jó szakmai tapasztalattal.

2014. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam a könyvet, most rendeltem meg. Én örülök,hogy végre találtam egy ilyen könyvet, mert Norvégiáról elég kevés az információ(pl. Angliához képest). É nem értek egyet veled, mert ha azt írja le, hogy 1 millió forintból hogy tud félrerakni kb 200000Ft-ot az nagyon jó. Ugyanis kint teljesen más az életszínvonal egy átlag munkásnak is. Nem olyan mint itthon, hogy éppen hogy csak meg tudja venni a kenyeret meg a legolcsóbb élelmiszereket miután kifizetett mindent. Itthon egy "átlag munkás" tele van hitellel, adóssággal nem hogy még van félretett pénze... Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem a havi 200000 Ft félretett pénz az nagyon jó. Hozzáteszem nem olvastam el még a könyvet.
2014. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a 2. hozzászóló vagyok. Elolvastam a könyvet, és szerintem nagyon hasznos. Nagyon jó ötleteket/tippeket ad, a Norvégiába készülőknek és a már ott élőknek is. A könyv jól fel van építve, a kiinduláshoz, s a kezdeti munka ill. szálláskereséshez nagyon jó ötleteket ad. Azt nem tudom igazolni, hogy a leírtak mennyire állják meg a helyüket a valóságban, de az elképzelés nagyon jó. Szerintem félre lehet tenni havi 1 milliót, viszont én hozzátenném, hogy ezt párként lehet megvalósítani. Ezt úgy értem, hogy tegyük fel, mindkét fél keres 1-1 milliót. Az egyik fél fizetése elmegy a lakásra/kocsira/élelmiszerre/stb-re, a másik fél fizetését viszont teljes egészében el lehet tenni, ha az ember kicsit meghúzza magát. Írhatnánk, hogy ez fejenként is csak 500-500 ezer, de szerintem sok-sok ember örülne még annak is ha ennyit keresne havonta, nemhogy még ezt félre is rakja. Véleményem szerint, aki Norvégiába készül feltétlenül olvassa el ezt a könyvet, mert rengeteg olyan dolog van benne, ami a kezdeti időszakba megkönnyítheti a dolgunkat, illetve sok pénzt spórolhat meg nekünk.
2014. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Véletlenül találtam rá a hozzászólásodra, köszi, hogy beírtad. Én is megkeresem ezt a könyvet. Ha sikerül hozzájutnom és végig is olvasom, írni fogok.
2014. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Meg lehet csinalni. Van egy ismeros kint Osloban, o egy penzugyi cegnel dolgozik, a neje az olajiparban, most vettek lakast forintban atszamolva durvan 100 millaert. Szoval nem lehetetlen, de ehhez olyan vegzettsegek is kellenek, illetve az, hogy egy par mindket tagja dolgozzon.


Viszont alapvetoen az orszag kemeny dio, altalaban az angol nem eleg, messze van es meg az ado is magas. En anno dolgoztam kinn egy evet, de megmondom oszinten, nem igazan jott be.


Most Svajcban vagyok, szerintem aki sokat akar keresni inkabb erre orentalodjon. Sokkal inkabb eleg az angol, es az adok is sokkal jobbak. Itt pl egyedul osszhozom a hav 1 milla megtakaritast, norvegiaban ez sokkal nyugosebb volt.

2014. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Olajipar..., na abból vették a házat, nem a munkából..
2015. aug. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!