Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 8 általánosom van. Dolgozom...

8 általánosom van. Dolgozom alkalmazottként és ha sokat dolgozom havi 400ezret keresek. De fárasztó, érdemes váltanom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy másutt ennyi iskolai végzettséggel még a felét sem kapnám. Csak ez is fárasztó, ahol most vagyok.

Felmondjak vagy maradjak még, ameddig lehet?



2014. máj. 17. 21:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Hahaha. Muhahaha.

Tanulnod kéne még.

2014. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Mond fel, és ajánlj be a helyedre.
2014. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd ott a fenébe! Lesz sokkal jobb is!
2014. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
1-es. Nem gondolom, hogy így 49 évesen még sokat tudnék tanulni.
2014. máj. 17. 21:32
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

És mégis mit dolgozol 49 évesen, 8 általánossal, havi 400e-érrt?


Pár évet kihúzol és mehetsz nyugdíjba... most akarsz váltani? ennél (már ha igaz) csak sz@rabbat fogsz kapni, töredék ennyi pénzért.

2014. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Ha kell a pénz akkor maradj ha nem kell és csak kikészít akkor keress mást. Ennyit kell átgondolnod.
2014. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Tehergépjárművet szoktam vezetni, Europában A pontból B pontba. Úton kell lenni egész hónapban, így ha nem büntetnek meg,ha kifizetnek rendesen, akkor összejön 400.

..és tényleg 8 általánosom van,meg persze hívatásos jogsim.


De,nem akarom most részletezni milyen nehéz munka ez idegileg inkább,nem fizikailag, hogy már abba szeretném hagyni. Azt hiszem, így már érthetőbb számotokra.

2014. máj. 17. 23:28
 8/21 anonim ***** válasza:

Úgy látom van egy jól fizető állásod, ami nagyon fárasztó. Abban gondolkozol, hogyha otthagyod, akkor csak feleennyit tudnál keresni egy kevésbé megterhelő munkával, de sajnos nem így van: jóval kevesebbet - ha egyáltalán kapnál munkát.

Ráadásul elmenni minimálbérért dolgozni havi 400-as kereset után nem egy jó érzés. Hiába a kevesebb stressz (ami mégcsak nem is garantált), olyan feleslegesnek éreznéd a bejárást és azokra az időkre gondolnál nosztalgiával, amikor még nagyon jól kerestél.


Fontos kérdés, hogy most mennyiből élsz. 400 mellett azért szépen lehetne félretenni, akár a felét havonta. Az már 2.4 millió/év. 3 év múlva már lenne elég tőkéd pl egy lakásvásárláshoz, ami kiadva 40 ezer felett hozna adózás után.

Még 9 év munka után vissza is vonulhatsz egy alacsonyabb életszínvonalat tartva, vagy 6 év múlva otthagyhatnád mostani állásod egy kevésbé megterhelőre cserélve.


Én a helyedben még maradnék pár évet.

2014. máj. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem válaszolóval!


Nagyon kiszúrnál magaddal! Csak még nem tudsz róla.


Gondolj bele: Van egy olyan állásod, ahol 5 percenként nem pofáz bele a dolgaidba senki, nem cseszegetnek egész nap, nem vagy bekamerázva, nem fúj a kürt, hogy mikor mehetsz ki pisilni. Tehát viszonylag szabadabb munkakörülményekhez vagy szokva. Ebből váltani? Egyenlő a halállal. Ráadásul minimálbér közeli fizetésért.


A "másik" helyen is kell túlórázni (sok helyen ingyen), aztán még csak pénz sincs belőle...


Szerintem ne tedd!

2014. máj. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél ki szabit, vagy írasd ki magad betegállományba 2 hétre, pihend ki magad. Abban az időben meg tudsz állásokat is nézni, de kétlem, hogy ennél jobbat találnál.
2014. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!