Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Múlt héten azt mondta leendő...

Múlt héten azt mondta leendő főnököm, hogy enyém az állás. Ma meg, hogy előbb valami képzést el kell végeznem önköltségen, csak akkor az enyém. Van erre valami orvoslat?

Figyelt kérdés
Van jogom ez ellen hadakozni, egyáltalán: hová fordulhatok ezzel, ahol nem röhögnek egyből körbe? Vagy hagyjam a fenébe?

2014. máj. 20. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
van élő szerződésed?
2014. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nincs még semmim. Ilyen esetben gondolom akkor joga van azt mondani, hogy az múlt héten volt, pá?


:(

2014. máj. 20. 13:53
 3/11 anonim ***** válasza:

persze. lehetne hadakozni, de értelmetlen. Majd pereskedéssel felveteted magad a cégbe és akkor minden jó lenne gondolod?


Milyen munkakör ez és milyen tanfolyamot kell elvégezni? és mennyiért?

2014. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt még megpróbálhatod, hogy majd az első fizetésedből fizeted.
2014. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Gyermekgondozói tanfolyamot (amolyan egy naposat) kellene elvégeznem több, mint 40.000 Ft-ért. De tudtommal ha valóban engem akar alkalmazni, akkor ez a "beruházás" a munkaadóm kötelessége lenne...vagy nem?


És az is gond, hogy a leendő(?)kollégám meg fizetett, mint a gép, ezek után meg gondolom pláne azt gondolja a leendő(?) főnököm, hogy ha ő tud fizetni, akkor én is.


Amúgy tényleg nem tudom kiperkálni a tanfolyam költségét, de itt a fő kérdés az volna számomra: egyáltalán követelheti-e tőlem a leendő(?) munkaadóm, hogy önköltségen álljam azt a tanfolyamot?


Mert értem én,hogy nem muszáj engem foglalkoztatnia, de ő mondta múlt héten, hogy enyém a meló, teljesen sínen lévőnek tűnt a dolog.


Ma azt mondta, hogy neki is csak most szóltak, hogy el kell végeztetnie a leendő alkalmazottaival egy ilyen tanfolyamot. Nekem meg tegnap szólt, hogy holnapig kellene perkálnom azt a több, mint negyvenezres költséget.


Na de pont azért keresek állást, mert nincs pénzem...

2014. máj. 20. 14:07
 6/11 A kérdező kommentje:

"Azt még megpróbálhatod, hogy majd az első fizetésedből fizeted."


Nem fogadja el. Neki még ezen a héten be kellene fizetnie a pályázatosoknak a tanfolyam költségét, mert csak akkor küldenék a tesztet, amit ki kellene töltenie velünk, hogy egyáltalán alkalmazni tudjon minket (vagy legalábbis engem, mert sima úgy,hogy a másiknak már ez nem gond..). Csak fura, hogy erről eddig egy szó nem volt. Mondtam is neki, hogy ha legalább egy héttel ezelőtt szólt volna, de inkább kettő, vagy egy hónap, akkor előteremtem a lóvét. Na de egyik napról a másikra, így, a semmiből? Ezt nem értem...

2014. máj. 20. 14:10
 7/11 A kérdező kommentje:

"Majd pereskedéssel felveteted magad a cégbe és akkor minden jó lenne gondolod? "


Nem, dehogyis, ez mérgezné csak meg a szitut véglegesen, ilyesmiben nem is gondolkodtam

2014. máj. 20. 14:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Írjatok egy munkaszerződést, amiben kikötitek, hogy a tanfolyam elvégzését követően 06.01-től határozatlan időtartamra szerződést köt veled. Amennyiben nem, úgy a 40-ezer Ft visszajárnak neked. Ha a próbaidő alatt felmond, akkor a 40ezer Ft szintén visszajár neked.


Nagyon úgy néz ki, hogy simán le akarnak húzni 40 ezerrel, aztán baszhatod az állást.

2014. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez nem hangzik rosszul, a tipped, kedves utolsó, de már ott elbukik a dolog, hogy én nem tudom kifizetni, ő pedig szintén nem tudja (vagy nem akarja)
2014. máj. 20. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:

1 napos gyermekgondozói tanfolyam????

40 eFt.ért????


Nagyon lehúzásszagú ez az egész, nehogy belemenj, keress mást.


Ha ilyen munkát szeretnél végezni, gondolom van államilag elismert képesítésed (okj-s gondozó akár).

2014. máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!