Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felelősségre vonható a volt...

Felelősségre vonható a volt munkavállaló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amikor beléptem a volt munkahelyemre a munkaszerződésemben benne volt, hogy

a munkavállaló a vétkes kötelezettségszegésért az Mt. 33. pontja szerint felel.

a munkavállaló a vétkesen okozott kárért az Mt. 76. pontja szerint felel.

Felelősségre vagyok-e vonható az esetleges hibáimért, ha a közös megegyezéssel aláírt munkaviszony megszüntetéséről szóló dokumentumban benne van, hogy az Mt.80§ (1) bekezdése alapján a munkakörét az előírt rendben átadni...



2014. máj. 23. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

a végén is az mt-re hivatkozol, de erre hivatkozik a közös megegyezés is, mármint le van írva, s aláírtátok, hogy rendben átadtad, leadtad a munkát?

mert ha a felettesed aláírta, hogy minden rendben volt, akkor szerintem nem vagy felelősségre vonható utólag, mert tehettek vmi olyat, amiel neked keresztbe akarnak tenni.

de azért jó lenne tudni, miféle munkakör, mert gyártósoron senki se mondja meg, ki csinálta rosszul a munkát 2 hete, ha csak nincs kamera.

ha viszont pl. számítógépen végzett munka, és a kódod, a bejelentkezsi adatok (jelszó) alapján egyértelműen te hibáztál, és olyasmit, ami csak később derülhetett ki, akkor egy jó ügyvéd ezt rád tudja varrni.

2014. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen aláírtuk, hogy rendben leadtam a munkát. A sok Mt.-ben nem tudok kiigazodni,azért kértem segítséget :)

Köszönöm a választ :)

2014. máj. 23. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!