Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az emberek mégis hogy vállalha...

Az emberek mégis hogy vállalhatnak el ilyen munkákat?

Figyelt kérdés

Ha csak pl lemegyek a spárba... a pultosok egésznap a sonkákat pakolgatják.. feltöltik a zsemlés szekrényt stb...

Elmegyek mekibe, egész nap szaros szendvicseket gyártanak... benzinkúton a székében üldögél egész nap... sorolhatnám...


Komolyan nem tudom megérteni ezeket az embereket :D Nem érzik úgy hogy elb@sszák az idejüket ilyen semmitmondó hülyeséggel? Én 1 nap után azt érezném h nincs életem, de az is biztos h kirúgnának 1 hét alatt...


Nem tudom feldolgozni komolyan, s van ki így éli le életét :D


2014. máj. 31. 01:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%

Nekem van 3 szakmám, 1 nyelvvizsgám 23 évesen,és kb a spar szintű melónál járok,évek óta. És de,úgy érzem rabszolga vagyok szarér hugyér heti 6 napban,meg néha 15 órában szakadjak 3 felé stb bejelntés 0

És igen,úgy érzem,hogy semmít nem ér amunkám sem én,mert ezt éreztetik velem.


Jöhet a savazás,hogy a szakma nem jó semmire blabla. De aki mérnöknek,pénzügyesnek ,IT hez buta,hülye ,idióta ? Az mit csináljon.

Igen tudom,hogy a vízszerelő egy jó szakma,de aki nő?

Nincs gyerekem,és szerintem soha nem is lesz.

2014. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
70%
ha meg nem vállalná el senki, akkor itt sírnál, hogy nincsenek feltöltve a sorok, nincs kaja, nem tankolja meg senki az autódat, nem szolgál ki téged senki.
2014. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az emberek gondolkodása, mindenki le van pontozva akinek igaza van... ha valaki nem pakolná ki a zsömlét, hogy venné meg az, aki fontos presztízsmunkát végez? A péknek aki hajnalban süti a forróságban a zsemléid rosszabbnak a körülményei, mint a légkondis boltban az árufeltöltőnek.


Nem mindeni akar atomfizikus lenni, az eladó is egy rendes szakma és nem érzi megalázónak a melóját az, aki ilyen "semmitmondó hülyeséget" végez.

Valaki számára épp ez a jó munka, nincs rajta felelősség, nem kell nagy döntéseket hozni, csak ül a benzinkúton egész nap vagy pakolja a zsemlét, beszélget a munkatársával és nézi a vásárlókat.

Ráadásul teljesen hasznos és értelmes munkát végeznek, inkább a 387. botcsinálta befektetési ügynöknek felesleges a munkája, aki sokadjára is igyekszik a sarkadban lenni, hátha mégis befektetnéd a nem létező pénzed. Köztük viszont sok olyan van aki csak azért vállalta ezt a munkát mert nem volt jobb, talán még zsemlefeltöltés sem.

2014. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de nagy szája van itt egyesknek.


Tanulni privilégium, különösen jó helyen. Ha már az anyának sincs pénze tankönyvre, lehet okos a fia, de abból is utcaseprő lesz.

Elég sok olyan fiatal van, aki az érettségire való tanulás helyett is a diákmunkát nyomja, mert nincs otthon mit enni. Ha otthon a feneked alá van rakva a kaja, az internet, a buszbérlet, a ruha-cipő, jó iskola, akkor könnyű eminensnek lenni.


Az állami suli lutri, vagy jó helyet és jó tanárokat fogsz ki, vagy nem. Vagy egy istenhátamögötti kis faluba születsz, ahol soha senkinek nem volt melója, vagy egy nagyvárosba, ahol 4-5 diákmelós cég is működik, és ha akarsz tudsz pénzt keresni.

Vagy pokoli a csalási háttér, és inkább elhúzol otthonról azzal a kevéssel amid van. Vagy van 4-5 tesód, és elvárják, hogy a mai világban 18-19 évesen költözz el otthonról, vagy nem (aztán az albérletet oldd meg ha tudod).



Aki annyira el van szállva a fenenagy iskolázottságától és akadémikus eredményeitől, az gondoljon bele, hogy milyen suliba járt, hány különórája, külföldi nyaralása mennyi zsebpénze volt anno, és hogy ezeknek kinek a pénztárcájából lettek kiperkálva. Meg az se hátrány, ha anyádék nem isznak-veszekednek-tányérokat törnek a háttérben miközben te tanulnál. Már ha egyáltalán él még mindkettő és eggyütt is vannak.


Ne gondoljuk már azt, hogy aki "aljamunkát" végez, az ebből eredendően egyértelműen hülye és lusta.

A szociális státusz öröklődik, az meg már inkább az amerikai álom kategória, hogy a jóeszű parasztgyerekből Harvardot végzett millomos lesz. Egy picit lehet fölfelé nyújtózni, de nagyobb ugrásokhoz iszonyatos kitartás kell, és éveket visz el az életedből.

2014. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

A varrónő is alja munkát végez, de ha nem tenné, nem lenne ruha amit felvennél. Vagy te kérdező, mennyi idő alatt varrnál meg annyi ruhát (bugyi, zokni, gatya, póló, kabát) ami egy hétre elég??

Ha nem lenne a spárban eladó, te elmennél a húsfeldolgozó üzembe (ahol hatalmas sor állna, mindenki húst akarna) ?


Ha nem lenne házmester, te ellapátolnád a havat egy háztömb körül? (kora reggel, hogy mire az 5kor elinduló emberek dolgozni mennek, tiszta legyen a járda?)


Ha nem lennének közmunkások, az utca tele lenne szeméttel, hulladékkal? Kukások se lennének, mi lenne azzal a sok szeméttel?


Gondold végig, ha ezek az "aljamunkát" végző emberek nem dolgoznának országosan 2-3 hétig, milyen következménye lenne....

Meg ugye a takarítónők, pl a kórházban... ha egy szeretted kórházba kerül, nem azt várnád el, hogy tiszta, baci mentes környezetbe legyen? Legyen tiszta lepedője, a folyosó tiszta legyen, wc-k is stb... Ja hogy ezeket nem végezné el az orvos (mert az nem aljamunka) ?

Hmmm...


Buta vagy kérdező... :(

2014. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

14. teljesen igazad van, de az utolsó mondatoddal "de nagyobb ugrásokhoz iszonyatos kitartás kell, és éveket visz el az életedből" azért eléggé agyonvágod, mintha azt akarnád mondani, hogy ezért nem is érdemes nekivágni.


egyik barátnőm ilyen tányértörős szegény háttérből küzdötte magát oda, hogy ő lett az első a családban, aki egyetemre járt. én az ellenkező háttérből érkeztem, most egy helyen vagyunk kollégák, ahol nagyon sokat keresünk. szóval meg lehet csinálni egyedül is, ha eléggé akarja az ember, a tesójának már nem sikerült, 28 éves korára elvált alkoholista 2 gyerekkel.

2014. jún. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
előző vagyok, annyit tennék még hozzá, hogy ha a semmitmondő hülyeségekről beszélsz kérdező, akkor az irodai papírtologatás miért nincs közte? te milyen munkát végzel, amivel hasznára vagy a társadalomnak? mert amiket felsoroltál, azok konkrét gyakorlati haszonnal járó munkák (most attól eltekintve, hogy a mekis kaja egy szenny, benzingőzzel meg nem kéne szennyezni a levegőt), ráadásul van, akinek ez megfelel, mert ennyire képes akár, de ez őt emberként nem feltétlenül minősíti.
2014. jún. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van! Ha ezeket nem lenne ki elvégezze, nem tudnám megvenni a kis kajámat stb :D tehát valóban jó, hogy van aki csak erre vágyik.


"sorolhatnám" ez alat azt értem, hogy még nagyon sok ilyen "munka" van amit ide soronék, de nem írtam le, mert csak kitaláljátok, ha követitek kicsit a gondolatmenetem :D


Van aki kérdezte én mégis mit csinálok. Befektető és vállalkozó vagyok. Hasznos vagyok-e a társadalom számára? kétlem. Érdekel ez engem? Egyátalán nem :D lényeg, hogy kb bármit megengedehetek magamnak... innentől kezdve meg kit érdekel h ami által így élek az hasznos-e vagy sem?!


Ugyanakkor: megérthetném azt is valóban, hogy "jajj nincs más választás" azonban ez csupán egyéni gyengeség, akaraterő hiánya illetve a sajnálkozás indoka(!) és a valós cél közötti disszonancia.


Ez csupán a tipikus "dejó lenne gazdagnak lenni, jajj miért ilyen velem a sors..." azonban ha tálcán kínálsz elé egy lehetőséget ami ugyan kockázattal vagy energiaráfordítással járna, akkor "jajj nem nekem való ez..."


Ennyike.!

2014. jún. 1. 02:19
 19/30 anonim ***** válasza:

Már évek óta keresgélek egy jó lehetőséget, de a legtöbb ajánlat 20-30%-ot kapásból kisajátít a pénzemből, továbbá évi 10%-ot a kiindulási tőkéből.

Legutóbbi például nagy-vonalakban a következő volt: 5m-ból levontak volna szerződéskötési díjként 712 060-at, továbbá havi kezelési díjként 1%-ot (a kiindulási összegre vonatkozóan), tehát havi 50 000-et, valamint sikerdíjként a sikeres befektetések hasznának a 10%-át.

Tőkegarancia a betett pénz 30%-ára, 2%-os kamatgarancia a betett összeg 10%-ára.

Valamint ajánlottak kedvezményes hitelt is a garancia a házam lett volna és ezt a pénzt is az előbbi lehetőségbe forgatták volna be. Ingyenes becslést is végeztek 30m-ra hozták ki a házat, a biztosításom 20m-ra szól, de eladni 5m-ért sem tudnám, falun van.


"jajj nem nekem való ez..." pont ezzel a szöveggel ráztam le az illetőt :)


"azonban ha tálcán kínálsz elé egy lehetőséget ami ugyan kockázattal vagy energiaráfordítással járna"

Kifejtenéd bővebben? Jöhet a lehetőség akár privátban is.

Köszönöm!

2014. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:


"Hasznos vagyok-e a társadalom számára? kétlem."

Ki kell ábrándítsalak: igen, hasznos vagy a társadalom számára. Még akkor is, ha nagyképű, arrogáns és lenéző vagy, fizetsz a hamburgeredért, fizetsz a benzinért, fizeted az adót, a TB-t, és még rengeteg dolgot, valószínűleg jóval többet, mint Gizike a McDonald's pultja mögül, vagy mint Pista bácsi, aki felveszi a nyugdíját és kapálgatja a kiskertjét.


"Érdekel ez engem? Egyátalán nem :D"

Nem is kell, hogy érdekeljen. Megint csak ki kell ábrándítsalak, de az emberiség 99,999999%-át nem érdekli, hasznos-e a társadalomnak. Tehát te is csak egy átlagos ember vagy, csakkicsit talán ostobább, szűklátókörűbb sokaknál.


"lényeg, hogy kb bármit megengedehetek magamnak..."

Na ezt kötve hiszem. Vannak dolgok, amiket bizony te sem engedhetsz meg magadnak, mert ha így lenne, nem itt pofáznál. Te csak egy kicsit többet engedhetsz meg magadnak, mint a fent említett Gizike vagy Pista bácsi, és mivel egy ostoba fajankó vagy, ezt szeretnéd az orruk alá dörgölni. Csak sajnos őket sem érdekli: láttak már nálad nagyobb péniszt is.

2014. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!