Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az emberek mégis hogy vállalha...

Az emberek mégis hogy vállalhatnak el ilyen munkákat?

Figyelt kérdés

Ha csak pl lemegyek a spárba... a pultosok egésznap a sonkákat pakolgatják.. feltöltik a zsemlés szekrényt stb...

Elmegyek mekibe, egész nap szaros szendvicseket gyártanak... benzinkúton a székében üldögél egész nap... sorolhatnám...


Komolyan nem tudom megérteni ezeket az embereket :D Nem érzik úgy hogy elb@sszák az idejüket ilyen semmitmondó hülyeséggel? Én 1 nap után azt érezném h nincs életem, de az is biztos h kirúgnának 1 hét alatt...


Nem tudom feldolgozni komolyan, s van ki így éli le életét :D


2014. máj. 31. 01:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
75%

"14. teljesen igazad van, de az utolsó mondatoddal "de nagyobb ugrásokhoz iszonyatos kitartás kell, és éveket visz el az életedből" azért eléggé agyonvágod, mintha azt akarnád mondani, hogy ezért nem is érdemes nekivágni. "


Ezt egyáltalán nem gondolom, ha van valakinek kitartása, egyértelműen érdemes nekivágni. Viszont aki azt állítja, hogy gimi, egyetem alatt eltartani magadat miközben még jól is tanulsz laza lábrázás, az nem ebben a világban él. Ez sajnos eggyet jelent a kamaszkori bulizásokból való kimaradással, hobbikról való lemondással, barátok, szerelmi élet háttérbe szorulásával.

Annyit próbáltam mondani, hogy nagy áldozattal jár, de érdemes küzdeni.


Kérdező: Gondolom belátod, hogy egyszerűen képtelenség, hogy a Föld lakosságának 100%a nyugati életszínvonalon éljen, mert nincs elég forrás.

Magyarországi viszonylatban nézve MINDENKIRŐL elmondható, hogy van tőle jobban és rosszabbul élő egyén a világon.


Boldogít-e engem, hogy másnak sz.arabb? Nem.


Az,hogy kinek mi a semmitmondó az egyénenként változik. Apám IT szakember, egész nap fájlokat pakolászik meg kábeleket renedezget. Számomra tökéletesen érthetelen és kicsit unalmas pepecs munkának tűnik, de ő imádja.


Alapvetően az a célom, hogy szeressem a munkámat. Nem akarok milliárdos lenni, épp elég, ha ember módjára élhetek. Fontosabb a szabadidő mint a kereset, inkább töltök sok időt a parkban mint keveset valami flancos szállodában. Nincs igényem egy autó papírjai után rohangászni meg benzinre költeni, szenvedélyes biciklista vagyok, így noná hogy azt preferálom.

Engem pl. irritálnak az öltönyök, egyenruhák, szóval nem mennék orvosnak vagy ügyvédnek. Engem onnan rúgnának ki egy hét alatt, mert nem megy a bájmosoly és a hajbókolás.

Szóval pusztán mert te nem tudnál egy szamát végezni, attól még lehet, hogy van aki élvezi. Találkoztam már elégedett döncis dolgozóval-groteszk volt, de úgy tűnt őszintén élvezte.


Ettől függetlenül tisztelem az embereket, nem azért amijük van, hanem szolidalitásból. Nem csörtetek át a takarítónő által frissen felmosott csarnokon és igyekszem kedvesnek lenni a BKV ellenőrrel is.

2014. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

20. Valaszolo:

Emelem kalapom, nagyreszt igazad van... bar azzal ellenkeznek, hogy hencegni jottem volna ide, de sajat megltasod en nem akarom felulirni, ha igy gondolod hat legyen.


Diekt irtam ugy h "KB mindent..."

A valosaghoz megkozelebb allo 'mindenre' meg gyurnom kell

2014. jún. 1. 12:55
 23/30 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

"bar azzal ellenkeznek, hogy hencegni jottem volna ide"


Igazad van, inkább provokációnak tűnik.

2014. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes kérdés,én kb. felkötném magam ha olyan melót kellene végezzek,undorító moslék munkák,nulla bérrel,és még élni se tudsz ááááááá.

Ezért kell képezni magad,nyelveket tanulni,teperni,hajtani,ha kell mindennap túlórázni.

Én sem értem,hogy miért kell gyereket csinálni gyári melóra meg ilyesmikre és utána meg sírni.

Előbb kellene tervezni és gondolkodni.

Én is megtehettem volna,hogy csak egyetemre járok és bulizok meg piálok,mert igen picit tehetősebb a családom,de tudod mit csináltam fogtam magam és egyetem alatt elmentem dolgozni szépen napi akár 8 órába kulimunkára is nappali egyetem mellett.Aztán 22évesen már a szakmámba IT-ba mentem,igaz még nem végeztem el az alapképzést de van olyanom ami nem sok embernek 4,5 év szakmai tapasztalat profi angollal.

ENNYI a titka,suli mellett dolgozni kell és nem partizni,itt az eredménye naponta kapok jobbnál jobb állás ajánlatokat még diploma nélkül.Igaz feláldoztam ezért mindent tanultam,képeztem magam és képzem is.

Nem csajoztam annyira,bulizni nagyon ritkán fókusz most a fejlődésen,éppen ezért lesz dőzsölő életem.

Kőkemény lemondás amire az átlag nem képes.

2014. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

24, ez nem feltétlen ilyen egyszerű. Becsúszik a gyerek, vagy kirakják otthonról, vagy a szülei feje fölül elviszi a házat a bank, vagy hirtelen meghal az egyik szülő...van egy csomó olyan faktor, amivel szemben tehetetlen az ember. Különösen 18-19 évesen, amikor még szinte nem is éltél, csak nézel, hogy jé, adóbevallás, tébé, önéletrajz, ez vajon hogy működik...és a legtöbb fiatalnak nincs sok pénze, se munkája 2-3 év szakmai tapasztalt hiányában.

Nem azt mondom, van, aki felelőtlen és/vagy hülye, de azért ne feltétlelezzük már emberek ezreiről, hogy direkt maguk alatt vágják a fát.

A kemény munkádhoz és kitartásodhoz gratula, de azért ne higgyük már azt, hogy a te hátsódból süt a nap.

2014. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Én a tapasztalataim szerint az emberek nem tesznek azért,hogy legyen jó melója.

Figyelj én egy kemény IT szakra járok,ahol elhelyezkedni nagyon könnyen lehet jó helyekre jó pénzért már suli alatt is.


Mit gondolsz a csoporttársaim közül hány dolgozik?

Segítek volt egy szeminárium ahol 2-nknek volt munkahelye,a többiek nem,pedig mehetnének kapnának munkát de ők még bulizni akarnak őket anyuci eltartja,még minek dolgozni,25-28 éves emberek.Gondolom érzed.


Mondtam,hogy srácok keresünk embert küldjetek CV-t jó hely,jó pénz.

Hány CV-t kaptam őszintén?


Segítek egy darabot sem,ennyire akarnak dolgozni a fiatalok.

Én amint lehetett azonnal mentem,nem volt kérdés.

Igen nincsen még magánéletem,rengeteget dolgozok.

De valamit valamiért,there is no free lunch.


A gyereket meg lehet előzni:

-A nő szedjen gyógyszert

-Gumi

-Vagy ne szexeljen amíg nincsen stabil jövedelme és normális munkája


Ha otthonról kidobták akkor vagy menjen dolgozni és mellette sulizzon,vagy menjen prostinak lehet durván hangzik,de ha valaki sokkal többet akar egy gyári melónál azért áldozatokat kell hozni.

2014. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Fú veled nem szívesen ismerkednék :D

Amolyan kis fontoskodó tenyérbemászó stílusod lehet. Nem rosszindulatból mondom, ne értsd félre... de ha igazam van, engem az ilyen emberek nagyon irritálnak :D

2014. jún. 4. 19:42
 28/30 anonim ***** válasza:
Pontosan melyik részével van gond amit mondtam? :)
2014. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Nincs vele gond abszolút, mindenki saját meglátása szerint él és cselekszik, csupán összességében ez jött rólad.

Nincs ezzel baj.

2014. jún. 5. 01:16
 30/30 A kérdező kommentje:
*ez jött le
2014. jún. 5. 01:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!