Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát tanuljak annak...

Milyen szakmát tanuljak annak érdekében hogy később karriert és biztos anyagi hátteret építsek fel vele? Írnátok nekem néhány szakmát aminek jövője van?

Figyelt kérdés
Nos tehát jelenleg 20éves fiatal férfi vagyok. Sajnos a 8 általános iskolai bizonyítványommal rendelkezem ,mert az eddigi baráti társaságom és életvitelem miatt nem tanultam tovább. Aztán most arra az elhatározásra jutottam hogy tovább tanulok és hogy helyre hozom az életem. Ennek az 1. lépéseit már megtettem hiszen különváltam azoktól a barátoktól kik lehúztak a mélybe, és beiratkoztam egy esti gimnáziumba hogy leérettségizzek aztán ha ez megvan akkor szeretnék egy komoly szakmát tanulni persze mellé egy nyelv vizsga is. Vannak elképzeléseim a tanult szakmákról , mint pl Emelt szintű banki szakügyintéző , Emelt szintű logisztikai szakügyintéző képzés ezt a kettőt a Magyar üzletemberképző szakiskolában képzeltem el tanulni. De pl egy Mérlegképes könyvelő, grafikus, Rendszergazda programozó, vagy a vendéglátóipar ezeket amik így érdekelnek engem . Nos az lenne a kérdésem hogy ezek közül szerintetek melyikkel lehetne jobban járni mármint a munkakeresés elhelyezkedés szempontjából. Mert én nem egyből milliókra vágyom hanem egy olyan fizetésre és olyan munkahelyre ahol komoly karriert lehet építeni és ezzel együtt az anyagiakat növelni.Sajnos benne van az a félelem hogy 20évesen késő már ezt elkezdeni. Csak is komoly válaszokat kérnék. Az se baj ha konkrét sulikat írtok.
2014. jún. 13. 00:30
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Figyeljetek én azt mondom hogy ezen ezért nem érdemes vitatkozni.Köszönöm mindenkitől a kimerítő válaszokat és még egyszer mondom nem érdemes egymással összeveszni hiszen annyit nem ér a dolog. Mindenki ugyanannyit ér mint a másik Egyenlőek vagyunk csak ezt sokan nem látják vagy is akarják de ez így van lehet valaki diplomás öltönyös figura ugyanannyit ér mint egy átlagos klíma szerelő vagy egy pék vagy akár egy segédmunkás. Hiszen mindenki abban jó amiben dolgozik mert ha ez nem így lenne akkor nem tartana ott ahol tart. Én csak egy kérdést tettem fel nagy örömömre kaptam azért néhány jó választ is és amúgy én azt mondom hogy lehet hogy most itt felteszi valaki a saját szubjektív kérdését de nem igazán gondolom azt hogy ezeket a válaszokat 90 100%ban megfogja fogadni . Ez csak egy kérdezz felelek vélemény kimondó oldal ahol feltesznek egy kérdést néhány jó választ adnak rá és mellette pedig összevesznek egymással az emberek. Ez annyit nem ér. Ápoljuk az emberi kapcsolatokat. Köszönöm hogy meghallgattatok. :)
2014. jún. 13. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!