Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás után mennyi időt ír...

Felmondás után mennyi időt ír a Munkatörvénykönyv a fizetésre?

Figyelt kérdés
November 7.-én mondtam fel, és még most dec. 4.-én sem láttam belőle pénzt. Mennyi idő lehet az a max ami felett már beperelhetem őket?
2010. jan. 3. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Az utolsó munkában töltött napon a dolgozónak MINDEN járandóságát meg kell kapnia.Ha nem így van, másnap már mehetsz is a munkaügyi bíróságra. Felmondási időd van? Mert annak az utolsó napja számít.
2010. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Ez attól függ, hogy mely módom mondtál fel, ha te mondtál fel rendes felmondással, akkor várhatsz, mert nem jár semmi.


Szóval mely módon mondtál fel, miről van papírod, írásban?


Közös megegyezés?

Munkáltató rendes felmondás?

Munkavállaló rendes felmondás?

Munkáltatói rendkívüli felmondás?

Munkavállalói rendkívüli felmondás?

Próba idő alatt?


Mert nem mindegy, mindegyiknél más és más következmény, kötelezettség áll fenn.

2010. jan. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Mivel nem tudjuk mit írtál alá felmondáskor, ezért nem lehet érdemben válaszolni a kérdésedre, de ahogy az első hozzászóló is írta, normál esetben, a leszámoláskor el kel számolni és ki kel fizetni a részedre a munkabért és egyéb járandóságaidat.
2010. jan. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy ha közös megegyezéssel írtuk alá a dolgozóval, vagy a cég mondott fel, akkor a felmondásban benne volt, hogy munkabérét, és egyéb járandóságát, valamint kilépő papírjait xy ideig kapja meg legkésőbb.


Nálunk lehetetlen lett volna kivitelezni, hogy az utolsó munkában töltött napján kapja meg valaki ezeket (főleg ha ő mondott fel!) mert külsős könyvelésünk van, és minimum egy hét, mire megkaptunk minden kilépő papírt és bérszámfejtést... Szóval kérdés: Mit írtál? Te mondtál fel? Kaptál rá írásos választ?


Mert egyébként így sanszos, hogy a következő fizetéskos (mikor a többiek is fizut kapnak) akkor leszel lebérszámfejtve és kiléptetve.

2010. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
AZ Mt kimondja, hogy mikor kell azonnal kifizetni a munkavállalót és lehetőséget ad, hogy max 3 munkanapon belül adja ki a járandóságot illetve a kilépő papírokat. Ettől eltérni nem lehet. Mivel nem tudjuk, hogy milyen módon léptél ki ezért nem tudunk pontos választ adni. Az is lehet, hogy kivetted az összes szabadságodat és visszavonásr került valamennyi nap ezért nem jár neked pénz. Papírokat kaptál?
2010. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Közös megegyezéssel próbaidő alatt felmondási idő nélkül léptem le és nem fizetnek (trenkwalder kft.) kösz a válaszokat
2010. jan. 3. 20:13
 7/9 A kérdező kommentje:
ja arrol még bérlapot sem kaptam, csak kilépős papirokat. jelenlétim van de mondták hogy 18. án elutalták de azóta sem ért ide magyarul nem utalták el...nembaj basztatom őket még
2010. jan. 3. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
cigány ország ez
2013. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Már régebbi kérdés,de én is így jártam mint a kérdező!

Közös megegyezéssel 5 munkanapon belül kellett volna kifizetniük átutalással valamint a kilépő papírokat postázniuk. A határidő lejárt!A papìrok és az utalás nem érkezett meg!(Többi dolgozó munjabérével együtt kellett volna utalniuk)

Mit lehet ilyenkor tenni?

2016. okt. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!