Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kutyás rendőr vagy mentős...

Kutyás rendőr vagy mentős legyek? (több lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, ezen a két szakmán gondolkozok.

Rendőrnek és a mentősnek mik a hátrányai és előnyei?

Melyik keres jobban?

Egyszerűen te melyiket csinálnád?



2014. jún. 16. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szóval a négyből ezt a kettőt választottad :))

A kutyás rendőr először rendőr lesz. Csak utána jelentkezhet kutyásnak, ha van éppen jelentkezés.

A mentős pedig nem pontos meghatározás. Van sofőr, ápoló és orvos a mentőknél. Pénzben nem a keresetek csúcsán áll egyik sem.

2014. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy külön van ilyen, hogy kutyás rendőr.

Előbb elmész egy rendőr szakközép suliba ledolgozod, és utána már van esélyed bejutni kis járőrnek(de javítson ki valaki ha tévednék)

Ha rendőr vagy, nem tudom hogyan lehetsz kifejezetten kutyákkal dolgozó rendőr, esetleg ha valami drog osztályra tudsz kerülni, de oda szerintem kevés a szakközépsuli.


Sok előnyt nem tudok, csak annyit, hogy azt csinálod amit szeretsz.

A fizu szar, sok ember utál, a meló nehéz.

Rendőr kétféle ember lesz szerintem:

1. Aki semmi másra nem jó, csak arra, hogy kitegyék járőrözni/trafizni, tehát egy p.cs.

2. Aki hivatásból csinálja.


Mentőshöz asszem csak okj végzettség kell. Érteni kell az elsősegélyhez, kicsikét jóval többet mint amit a kresz alatt oktatnak. Alapkövetelmény, hogy bírjad a sok vért. Ne ájulj el ha kihívnak valahova ahol a vonat valakit kettévágott (kicsit túlzok, mert életmentéshez a kettévágott ember kevés tudom). Ha azt látod, hogy az ember belei lógnak kifele, akkor nem okádsz, hanem cselekedsz.

A rendőrrel szemben itt az 1. számú ember ritkábban található meg, ezt már tényleg az csinálja szerintem aki valóban segíteni akar. Nem is vesznek fel akárkit.

A fizu persze itt is szar.


Maradjunk az álmok világában kicsit és akkor csak azt javaslom, hogy akkor válasszad a fenti szakmákat, ha valóban iszonyúan erős a hivatás érzeted és más kevésbé számít.


Ellenkező esetben inkább tanulj tovább! Vannak szakmák amikhez nem kell egyetem meg fősuli (de nem árt).


Gondoljad át, és a végére inkább nézzed reálisan a dolgokat, ne csak álmodozva.

2014. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos az, hogy kutyás rendőr leszel, nem mindig csak a saját döntésed.

Hátránya mindkettőnek, hogy nincs ünnep, meg hétvége, ha beosztanak, akkor dolgozol karácsonykor, szilveszterkor, vagy a gyermeked születésnapján, vagy ha szül az asszony, akkor is.

Rendőrök esetén nyilván vannak rangok meg beosztások, amitől függ a fizetés. Általánosan igaz, hogy nem keresik agyon magukat a rendőrök. A kutyás rendőr ráadásul felel a kutyáért, otthon tartja magánál, eteti, szabadidejében is foglalkozik vele, stb (ha jól tudom).

A mentősök szintén nem keresnek túl sokat, bár mint az előttem lévő is írta, nyilván a mentőorvos többet keres, mint az ápoló vagy sofőr (persze más végzettség is kell nekik). Ez amúgy elég stresszes munka is gondolom.

Én egyiket sem csinálnám szívesen, bár rendőr még mindig inkább lennék, mint mentős.

2014. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legyél helikopteres-hörcsögös tűzoltó!
2014. jún. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat.
2014. jún. 17. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!