Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Nemzeti Foglalkoztatási...

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat szerint százezres többlet is lehet egy diploma miatt a fizetésben-és akkor mi a helyzet a diplomás közmunkásokkal munkanélküliekkel?

Figyelt kérdés

Százezrekben mérhető havi pluszt jelent a diploma

FN24

[link]


Mi a helyzet az olyanonnakl mint én: kettő diploma a zsebben (két egyetemi) ott egy megkezdett phd képzés és mindezzel a hátsóm törölhetem. Másfél éves kyínlódás után mely alatt havi 20.000-ért szórólapoztam feketén, meg besegítettem építkezésen havi pár tízezerért, végül közmunkás lettem 47-ért egy hónapban.

Majd ez is véget ért, és végül LETT állás. Biztonsági őr lettem minimálbérért napi 6 órás bejelentés, 10-12 vagy 24/48-as munka (napi 6 órával...).


De ez is csak azért mert gyorsan elvégeztem a vagyonőri OKJ-t (az kellett a két diploma mellé ugye). Ha nem végeztem volna, most a parkban söpörnék havi 47-ért a közmunkásokkal.

Na most az ilyenek mint én hol vannak a statisztikában?


Igaz még a mondás amit a cikkben idéznek?


Tanulj fiam, mert különben WC-pucoló sem lesz belőled!


Szerintem ez így igaz: NE tanulj fiam, mert sok diplomával még wc pucolónak se kellesz majd!

(ugyanis jelentkeztem takarítónak-feltétel 8 általános, erkölcsi biz. nem kellettem. biztos azért mert nem volt meg a 8 általános, helyette a diplomámat mellékeltem a jelentkezéshez)


2014. jún. 17. 19:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
77%
Lehet olyan diplomát kéne szerezni aminek értéke is van a munkaerőpiacon.
2014. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
58%

Nem feltétlen igaz! Pont most mondta a szomszédasszonyom 17 éves gimista lánya az anyjának:" Anya! Minek tanuljak? A barátnőim anyukái diplomás köztisztviselők vagy épp munkanélküliek és nincs annyi a nettójuk, mint a tied!"

(anyuka takarítónő 8 általánossal és nettó 160at visz haza)

2014. jún. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
33%

Én se vennélek fel takarítónak. Azt hiszed, különb vagy mert van 2 diplomád, így csak fennhéjázva húznád az orrod munka közben. Inkább olyannak adnám, aki elégedett egy ilyen állással, és örül, hogy megkapja a minimálbért bejelentve.


A diploma az önmagában semmi, mindenki meg tudja csinálni, aki tényleg akarja. Az, ha 2 diplomával, phd-vel nem sikerül a szakmádban még egy minimálbéres állást sem összehoznod, az inkább a te sarad.

2014. jún. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

én csak azt tudom hogy állami fin-ben végeztem az első diplomát, és egy pályázat révén még a másodikat is.

na most a maygar államnak az én két képzésem-ha lehet hinni a dékáni hivatal "üvegzseb" statisztikáinak (és csak lehet) az Állam Bácsinak összességében 12.000.000 millióba kerültek! bizony bizony.

na most állam bácsi költ 12 millát egy csókára aztán söprűt ad a kezébe?

hát marha gazdag ez az ország. 12 milláért képzünk utcaseprőt.

ehhez képest egy arab olajország sehol sincs.

>>>>

Azt hiszed, különb vagy mert van 2 diplomád, így csak fennhéjázva húznád az orrod munka közben.

2014. jún. 17. 19:30
 5/48 anonim ***** válasza:
47%

Micsoda bölcsesség. Vegyük el az ingyenes tanulást, töröljük el!!

Nagyon fog örülni a következő generáció.

2014. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

ühüm.

akkor a kérdéseim:

a) ki mondja meg nekem a tutit, vagyis azt mely diplomának van és melynek nincs értéke?

b) mi van akkor ha én olyat végzek aminek ÁLLÍTÓLAG van értéke aztán mégse kellekk vele sehova?

hm? hova mehetek panaszra?


és ne jöjjünk azzal a maszlag baromsággal hogy jogász meg közgazdász meg mérnők. régebben én is beszoptam ezt sok kamut, de egyből elszállt a hitem amikor egy iskolai konyhán egy mérnökember mosogatott közmunkásként.

de volt dolgom közgazdász újságárussal stb is.

és nem, nem mehet mindenki orvosnak meg informatikusnak.


>>>

Lehet olyan dip

lomát kéne szerezni aminek értéke is van a munkaerőpiacon.

2014. jún. 17. 19:34
 7/48 A kérdező kommentje:

azt már elvette a Zemberek Zembere és Dicső Narancsos Kormánya.

ezzel elkéstél.


>>>

Vegyük el az ingyenes tanulást, töröljük el!!

2014. jún. 17. 19:35
 8/48 anonim ***** válasza:
47%

"azt már elvette a Zemberek Zembere és Dicső Narancsos Kormánya. ezzel elkéstél. "


Tényleg? Idén felvételiztem 3 államilag támogatott levelező képzésre, remélem akkor nem vesznek fel az ingyenes képzésre, hiszen szerinted akkor is fizetnem kellene.


"a) ki mondja meg nekem a tutit, vagyis azt mely diplomának van és melynek nincs értéke? "


Statisztikák. Meg kell nézni, hány %-ban tudnak elhelyezkedni az egyes szakot végzettek és mekkora átlagfizetéssel. Hasonlítsuk össze a gépészmérnök adatait a tiéddel. Ki is volt akkor a h*lye?

2014. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

aha. és mit mondasz annak a mérnöknek aki pl a konyhán mosogat havi 47-ért? hm?


és ha már statisztikák: kinek és milyen statisztikái? az egyetemé talán? aki (elraktam ám!) azt ígéri: a végzettek 90-95%-a 2-3 hónapon belül talál a végzettségének megfelelő munkát.

hm?

akkor mi is a helyzet a statisztikával?

(ja persze, nyilván én az 5%-ban vagyok. nyilván.)



>>>>

Statisztikák. Meg kell nézni, hány %-ban tudnak elhelyezkedni az egyes szakot végzettek és mekkora átlagfizetéssel. Hasonlítsuk össze a gépészmérnök adatait a tiéddel.

2014. jún. 17. 20:11
 10/48 anonim ***** válasza:
60%

Milyen diploma? Milyen eredményekkel? Ha átbukdácsolsz egy nemzetközi kommunikáció, politológia vagy hasonló mélyenszántó szakon, ne csodálkozz hogy semmire nem mész vele. Még egy informatikusi végzettséggel is nehezen találsz munkát, ha komolyabb tanulás nélkül, kettesekkel szerezted.


A diploma nem egy ingyen belépő, hanem egy elvárt minimum a komolyabb elméleti tudást igénylő helyeken. Ha a papírt megszerezted, de nem töltötted meg tudással, akkor nem fogsz sok helyen kelleni és ezért magadra vess.


Sokan koncepció nélkül csinálják egymás után a különböző felsőoktatási képzéseket, aminek semmi értelme. Ugyanaz, mint a "8 szakmám van, de nem kellek sehova". Mi értelme van egy csomó különböző végzettségnek, amik nem támogatják egymást? Annyi erővel egy szakterületet megismerhetnél sokkal mélyebben.


A végzetteket nem azért veszik fel bárhová, mert diplomája van, hanem mert ért valamihez alap szinten, és a papírja azt mutatja, képes tanulni. Ráadásul minél kisebb a szakmára a kereslet (pl. politológia), annál jobbnak kell lenned, hogy téged válasszanak.


Ma Budapesten egy gyenge programozót is simán felvesznek nettó 180 kezdőre, ha elmakog három magas szintű nyelven, akkora hiány van. Aki izomból végigtolta a mesterképzést is, lazán kezdhet nettó 250-nel vagy többel. A most végzett évfolyamtársaim számai alapján...

2014. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!