Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akiknek összejött a karrier...

Akiknek összejött a karrier miért ilyen lenézőek másokkal?

Figyelt kérdés
Akár csak ha abból kiindulok amiket itt olvasok. Akinek valami olyan végzettsége van, amivel jól keres, vagy sikeres vállalkozása, a nagy többség olyan elutasítóan és lenézően válaszol azoknak, akiknek épp nem megy, de próbálnak előrébb jutni, hogy komolyan hányingerem van. Én jelenleg diplomát csinálok, de eszembe nem jutna lenézni azt, aki fizikai munkából él, sőt, igazából tudom magamról, hogy én ahhoz lennék kevés. Azokat én sem tudom sajnálni, akinek lett volna lehetősége tanulni, de helyette inkább volt kretén, és most szívja. De egyrészt, nem lehet mindenki mérnök (meg írd ide ami szerinted jövedelmező pálya), másrészt sokan vannak, akiknek nem volt arra lehetőségük, hogy érettségi után egyetemre menjenek. Tudom, van olyan, aki végig önerőből csinálta, gratulálok neki, de azért lássuk be, hogy a nagy többség nem ez. Attól, hogy valaki nem elég penge, hogy olyan diplomája legyen, vagy elég érzéke, hogy vállalkozásból megéljen, de mellette becsületesen dolgozik, szerintem joggal vár el egy normális életszínvonalat.
2014. jún. 27. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
magyarok ilyenek
2014. jún. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
máshol is így van
2014. jún. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen típusú ember az alapján azonosítja önmagát, hogy másokhoz képest milyen.


Hamis énképe van. Nem azt mondja, hogy én vagyok én, hanem azt, hogy én vagyok az az üzletkötő, akinek van egy budai lakása, egy menő sportautója, fiatal vékony felesége és 2 nyelvvizsgája (pl). Önbizalma másoktól való viszonyítástól függ, ezért a túlélés érdekében lenéz másokat, így többnek hiheti magát.


Nem magyar betegség, máshol is lehet így (persze attól még nem egészséges).

2014. jún. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Mert néhány emberben nincs empátia, meg emberség. Pénzzel sem lehet megvenni mindent :) Bár..ezeknek nem is hiányzik úgy gondolom.
2014. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magas lóról könnyű beszélni, de nagyot is lehet esni.
2014. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1: Goromba pokrócok, tahók, pökhendi nyomorultak minden társadalmi osztályban vannak, csak ha az illető gazdag is, az kétszer annyira irritáló szokott lenni. Ettől még aki befutott, ugyanolyan eséllyel lehet normális ember, mint az, aki panelben él minimálbérből. Az ilyenek ezen túl mindig hangosabbak, így gyakrabban is találkozol velük. Ezzel együtt nem a gyökerek mentén kell általánosítani.


2: A GYIK-ok különösen sok olyan kérdés van, ahol a kérdező a saját elszúrt életének nyomorát akarja kivetíteni a társadalomra, mert nem megy semmire a 3 diplomájával, vagy 5 szakmájával. Ez elég gyorsan kiprovokálja a rövid és velős válaszokat ("nekem csak egy diplomám van, de nettó 500k-t keresek programozóként"). Ilyenkor általában a kérdező eleve csak vinnyogni szeretne, és házhoz megy a pofonért.


3: Van, amikor tényleg valaki szeretne kitörni a szürke középszerből, de keményen, empátia nélkül leoltják, mondván ezt már rég elbukta, segíteni pedig nem segítenek. Ez kifejezetten szomorú és elítélendő, de szerencsére én ritkán látok ilyet.

2014. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem úgy értettem, hogy mindenki aki sikeres az tahó is, de mostanában elég sok rosszindulatú véleményt hallottam.
2014. jún. 29. 10:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen így van,igzad van,de nemcsak itt a GYK-en.

Nekem pl biológus (Msc.) diplomám van,de egy korházi laborban dolgozom,ami közlalkalmazotti státusz-és a fizu is olyan ugye.

Nehány a multiban dolgozó "projektelgetős/prezizgetős/mítingelős kiskosztümös excelhuszár(nő)" ismerősömnek/volt osztálytársamnak,simán a hülye gagyi lúzer kategória vagyok...:S

Főleg amikor azt modom,hogy nekem nincs pénzem arra,hogy beüljek pétekenkén suhusizgatni,ill.mindenféle sznob helyre,meg amikor kérdezik,hogy te hová mész nyralani,és mikor modom sehová,úgy néznek rám mint a marsbéli zöld emberre....

De még egy Balaton se fér bele?Nem,120 nettóbol bameg nem fér bele...:0

2014. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
-nyaralni-bocs
2014. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!