Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek kérhetek fizetésem...

Szerintetek kérhetek fizetésemelést, és ha igen, akkor mennyit?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve irodai alkalmazottként dolgozom egy cégnél, és egyre többször kaptam fel a fejemet, hogy ismerősök hasonló munkakörben kapásból jóval több fizetést kapnak. Simán röpködnek a 120-130 ezres fizetések kezdetnek, de egy ismerősöm 280-at visz haza irodai munkával, érettségivel. Legutóbb azon rágtam be nagyon, hogy egy hasonló munkakörben meghirdetett 4 órás állásra csak 20.000-re kevesebbet kínáltak, mint az én 8 órás állásomra, ami sokszor inkább 10!


Jelenleg 110e + bérlet a havi honoráriumom. Sokszor túlórázom, amit a cég nem fizet ki, csak lecsúsztatással tudnám kivenni, de az meg lehetetlen, mert akkor nem lenne elvégezve a feladat. Viszont meg vannak velem elégedve a főnökeim, ezt többször is hangsúlyozták. (Hárman dolgozunk egy területen, és a "komolyabb" feladatokat mindig én kapom.) Szerintetek mennyi a reális összeg egy irodai munkára, ahol különösebb képzettség nem kell (érettségi csak), csak erős Office ismeret, és angol nyelvtudás? Amúgy fizetésemelésnél olyan a folyamat, mint állásinterjún, hogy megkérdezik tőled, milyen összegre gondoltál?



2014. jún. 28. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Kérhetsz. Csak ne lepődj meg ha nem adnak. Tudod ők úgy vannak, hogy ha eddig is ennyiért csináltad, csináld ezentúl is. Ha meg nem, akkor majd jön valaki más. A dicséret meg ingyen van...

Én pont ugyanígy vagyok, mint te, az egekig dicsértek, erre föl kértem, de nem adtak. Így én már csak arra várok, hogy kapjak egy jobb ajánlatot és megyek is.

Pedig nem lenne gond se a munkával, se a munkahellyel, kollégákkal, de a fizum szerintem úgy 50 %-al kellene, hogy magasabb legyen, és ebből csak azt az egy kiutat látom ha máshova megyek így 1 év után.

2014. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ja, nálam úgy volt, hogy odáig el sem jutottunk, hogy mennyit szeretnék, ahogy megemlítettem azonnal kijelentették, hogy nem lehet.
2014. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Még eszembe jutottak kérdések: a kollégáid fizetését tudod mennyi? A cég magyar cég vagy multi?
2014. jún. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tudom a kollégáim fizetését is, ők bruttó 10-el kevesebbet kapnak. Természetesen multi, de a cég még akár duplaannyi fizetést is tudna adni, elég jól megy nekünk.
2014. jún. 28. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Sima érettségivel szerintem teljesen reális fizetésed van. Azért azt ne mond, hogy aki 200 ezret kap, annak csak egy érettségije van mert nem hiszem el.
2014. jún. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha tudod, hogy nehezen vagy pótolható, akkor van esélyed.
2014. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem próbálkoznék, ugyanis bármikor találnak valakit a helyedre, ha csak érettségi és angol nyelvtudás kell ehhez a munkához. Attól még elhiszem, hogy sokat dolgozol, de sajnos ez ilyen.

Ha valami speciális munkakör lenne vagy különleges tudásod lenne, azt mondanám, mindenképpen próbáld meg, de ilyen esetben inkább visszájára sülne el a dolog. Legalábbis én így gondolom.

2014. jún. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!