Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hová érdemes kimenni külföldre?

Hová érdemes kimenni külföldre?

Figyelt kérdés

Az elcsépelt maszlagokat, minthogy "nincs sehol kolbászból a kerítés", meg, hogy "már sehová sem, maradj otthon", hanyagoljuk. :) Ha nem jön be, hazajövök, ennyi.

Nyelv - tegyük fel-, nem akadály.


2014. júl. 2. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen nyelvet beszélsz jól? Mihez értesz? Mennyi tapasztalatod van adott szakmában?


Ezek alapján érdemes dönteni.

2014. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
meg az sem mindegy mi a cél a költözésnél. 1-2 év vagy hosszabb táv? Mert ha csak rövid távra tervezel, akkor akármelyik ország jó, mert egy szobában eldekkolsz, meg nem költesz semmire, a pénzt meg hazahozod. De ha hosszabb távra tervezel, akkor ez a módszer már nem jó, mert ekkor már rendes lakás, szórakozás kell, stb.
2014. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Oda érdemes menni ahol beszéled a helyi nyelvet és a szakmád iránt nagy a kereslet.


De az emberek többségére igaz, hogyha idehaza nem talált munkát külföldön se fog. Azok tudnak jól elhelyezkedni külföldön akiknek idehaza már van munkájuk, csak többször annyi fizetést szeretnének keresni.

2014. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szakácsként mondjuk. Vagy szakács plusz cukrász.

Angol, spanyol nyelv, kicsi olasz, német, japán (az utóbbiakat magamtól tanultam, és már beszélgettem anyanyelvi emberekkel, szóval valamit tudok). De egyébként pár hónap alatt meg tudok tanulni társalgási szinten bármilyen nyelven.

2014. júl. 2. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Szakácsként szerintem bármelyik gazdagabb országba érdemes elhelyezkedni, külföldön elég jól megfizetik őket. Nekem az egyik ismerősöm Franciaországban szakács, és lazán eléldegél (családostul mentek ki).
2014. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!