Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes "csak úgy" kimenni...

Érdemes "csak úgy" kimenni külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nincs innen lefixálva egy állás. Kimennék xy országba és ott helyben keresnék valamit.

Sajnos már elég régóta nem találok munkát, azért gondoltam erre.


2013. nov. 19. 20:41
1 2
 1/15 anonim válasza:
63%
a semmibe belevágni nem szabad! Le kell itthon fiálni, sokszor még úgy sem jön össze....
2013. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az függ az adott országtól, nyelvismeretedtől, végzettségedtől.
2013. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Ha van elég pénzed az első időkre, amíg nem találsz melót és az adott nyelvet legalább valamennyire tudod akkor hajrá :)
2013. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha van jó nyelvtudás, elegendő tőke, egy kis gyakorlat valamiben akkor érdemes megpróbálni.

De tapasztalatból mondom, sok külföldi országban már nem olyan könnyű elhelyezkedni

(Angliában élek)

2013. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy használható és többé-kevésbé keresett szakmád, egy jó félmilla alaptőkéd, plusz nyelvismereted, akkor azt mondom talán. Bár ha idehaza nem találtál munkát, kétlem, hogy lenne.

Azt, hogy a szomszéd Józsi egy hét múlva megy Oroszba aztán kidob Jekatyerinburg mellet, oszt majd meglássuk... na úgy nem.

A tévhittel ellentétben külföldön sem kolbászból van a kerítés, sőt előszeretettel b@sszák át a hülye naív magyarok fejét.

2013. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem érdemes. Ott se könnyű munkát találni, nehogy higgy a mendemondáknak, hogy a szomszádém unokájának az unokatestvérének a baráétja kiment és másnap kapott munkát és 5000 eurót keres.

Ott is nehéz, nyelvtudás kötelező, ha csak nem akarsz a munkabeli kizsákmányolás áldozata lenni. Ha a nyelvtudás megvan, akkor is jobb itthonról intézkedni, mert mit csinálsz, ha kimész és nem találsz hónapokig munkát? Lakni, enni kell.

2013. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van felsőfokú végzettségem és nyelvtudásom is. Nagyon jól beszélek angolul, lengyelül. Németből van középfokú nyelvvizsgám, de sok éve nem használom a nyelvet, szóval viszonylag passzív tudás.
2013. nov. 19. 21:22
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha magadtól nem megy, próbálkozz megbízható közvetítőkkel:


www.crew.hu

www.kginternational.hu

www.gmnhungary.com


folyamatosan keresnek különböző pozícióra embereket.

2013. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. nov. 19. 22:09
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem multin keresztül mész ki (pl. budapesti irodából áthelyeznek a londoniba), akkor nagyon nehéz otthonról külföldön állást találni. Nagyon speciális és jó szakembernek kell lenned ahhoz, hogy skype-on interjúztassanak vagy megvárjanak amíg odautazol.


Nekem úgy jött össze, hogy (persze nem pucér s...ggel) kiutaztam és helyben kerestem. Sőt, először ahová mentem nem igazán jött be, ahová végül kerültem akkor pörgött fel, amikor ideköltöztem, mert előtte úgy sem hívtak be interjúra, hogy egy 100 km-rel odébbi lakcím szerepelt az önéletrajzomban. Amint átcuccoltam ide, egyből behívtak több interjúra. Sokszor volt, hogy telefonáltak (cégtől vagy közvetítőn keresztül, és másnap de 2 napon belül menni kellett, vagy ne foglalkoztak volna velem, amikor van helyben rajtam kívül még vagy 20 jelölt minimum.

2013. nov. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!