Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát válasszak?

Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés

Ezek közül választhatok:szakács,cukrász,fodrász,pincér

Utána állat kozmetikusnak szeretnék majd tanulni.

Amelyikek inkább érdekelnek az a pincér,szakács.



2014. júl. 7. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Talan szakacs, de a pincer-szakacs egyutes szak is letezik legalabbis nalunk megyeszekhelyen.... helyedbe cukrasz lennek.
2014. júl. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
olyat válassz ami igazán érdekel
2014. júl. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szakács! Nemcsak megtanulsz jól főzni, de később egy étteremben is dolgozhatsz igen jó fizetésért. Én a helyedben mindenképpen szakácsnak mennék!
2014. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szakács vagy fodrász. Utóbbit csak akkor ha szeretsz kommunikálni és szereted az embereket.
2014. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akármelyiket válsztod, tanul mellé egy nyelvet is, és akkor ha úgy hozza a sors, külföldön is megállod a helyed!
2014. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Angolt tanulok .Ugy tervezem hogy elvégzem a közép is. dolgozok pár évet és kimegyek külföldre ( a nővérem és apám is kint dolgozik)
2014. júl. 7. 16:19
 7/10 anonim ***** válasza:

A vendéglátás nagyon kemény szakma, Magyarországon meg főleg. A munkásokat semmibe veszik, hihetetlen módon kell pörögni és itt fizetés ehhez képest sz.r.


[link]


Ezt olvasd el.


A másik, ha nem egy nagyobb városba élsz akkor munkád sem lesz.

Szakácsnak csak akkor menj, ha tényleg elhivatott vagy.


Pincérnek nem kell feltétlen kell végzettség. Külföldön a többség mosogatóból lett felszolgáló/pincér vendéglátós képzettség nélkül.


A lényeg, hogy jól nézz utána annak, hogy egyáltalán milyen lehetőségeid vannak kezdetben a környékeden. Ha vidéken élsz akkor jó formán nem lesz lehetőséged elhelyezkedni és tapasztalatot szerezned, már pedig külföldön is a tapasztalatot/referenciát nézik, ergo ekkora erővel most is gond nélkül kimehetnél.

2014. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagykanizsán lakom.Dolgozni kitudnék menni a nővérem Bécsben dolgozik cukrászként.Most még van 2 kérdésem:

Németet tanuljak hogy kitudjak menni Bécsbe vagy a környékére mert az közelebb van vagy tanuljak angolt ( most is azt tanulok) és menjek ki Angliába?

Kisállat kozmetikusnak is szeretnék majd tanulni, Nagykanizsán 2 van az egyik hez sokan járnak a másikat meg szerintem majd elöbb-utobb bezárják ( kevesenn járnak oda nem is dolgozik olyan szépen meg nagyon ronda az üzlet) pénzt gyüjtenék rá ( meg már 5 éve ere gyüjtök most van 400.000 Ft-om ( bébisziterketem, kutyát sétáltatam,füvet nyirtam,havat lapátoltam, meg amiket ünnepekre szülinapra,névnapra kaptam) érdemes lenne nyini majd egy üzletet?

2014. júl. 16. 14:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tanulhatod mind a két nyelvet ártani biztos nem fog. Anyanyelvi környezetben nagyon gyorsan fejlődik a nyelvtudás.

Neked mindenféle képen jobban megérné Bécs a leírtak alapján. Sokkal olcsóbban kijössz, sokkal közelebb van és van ismerősöd is.


A vállalkozási részről nem sok ötletet tudok adni. Az biztos, hogy 400 ezer Ft ilyen szempontból messze nem lesz elég (ha Angliába mész akkor a kiutazáshoz például pont elég lenne kezdőtőkének). Másrészről a mai helyzetben Magyarországon vállalkozni nem hiszem, hogy a legjobb ötlet. Hihetetlen sokat kell adóznod még akkor is amikor egy forint bevételed sincs. Bár szerintem, ha ki mész külföldre gyorsan le fogsz arról mondani, hogy egyáltalán visszajöjj nem, hogy még vállalkozz (de ez már az én személyes véleményem).

Amúgy kint is megpróbálhatnád a vállalkozást. Ha komolyan gondolod akkor keress fel egy szakértőt és csinálj egy üzleti tervet. Ebből fogod látni, hogy egyáltalán mekkora összeg kell a nyitáshoz és a későbbiekben magához a puszta fenntartáshoz. Az szinte biztos, hogy milliós összegekről van szó.

2014. júl. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem annyira fontos hogy nyissak üzletet :-)
2014. júl. 17. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!