Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy győzzem le a munkanélküli...

Hogy győzzem le a munkanélküliséggel járó depressziót?

Figyelt kérdés

természetese orvosi szempontból vagyok depessziós, csak nagyon lehangolt vagyok, pedig még csak 1 hónapja vagyok munka nélkül.



Igyekszem mindenfélével lefoglalni magam, sportolok, nyelvet tanulok, takarítgatok, itthon lakom még, itt is igyekszem besegíteni amiben tudok.. De olyan lassan telnek a napok..


Meg persze naponta kb 30x nézem a fő álláskereső portálokat, de sajnos mostanában nem nagyon volt megfelelő ajánlat..


De már nagyon nem tudok magammal mit kezdeni..


Azt látom magam körül h mindenki csiál valamit, nyaral, barátokkal eljárogat stb.. Én meg itthon ülök.



Vidéken élek, a barátaim mind messsze vannak tőlem, eljárni se tudok sehova errefelé.. Vagy ha tetszene egy program, az fizetős, nem akarok költekezni.. Ráadásul van egy kisebb magánéleti problémám is..


Gyakran rámjön a sírhatnék és olyan feleslegesnek érzem magam..



Nem sajnáltatni akarom magam, vannak jobb napjaim mikor tök pozitív vagyok, de máskor meg legszívesebbe csak aludnék hogy addig se agyaljak.. :P



2014. júl. 10. 09:49
 1/6 A kérdező kommentje:

"természetesen NEM orvosi szempontból vagyok depressziós"


ezt akartam írni csak lemaradt a NEM :P

2014. júl. 10. 09:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a végzettséged? Hány éves vagy? Hol laksz? F/L?
2014. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a depresszió mindig "orvosi"


Ha van hol laknod meg miből (pl szülőknél), akkor könnyebb dolgod van, legalább abba nem fogsz beleőrülni,hogy utcára kerülsz.


A nyelvet tanuljad, lefoglal és sokat fog segíteni az álláskeresésben is.

mi a szakmád?

2014. júl. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

25 vagyok és lány.



Igen szerencsére nem a megélhetésem függ attól h nincs állásom, mivel itthon lakom.


Munkaügyibe is beregisztráltam, amit onnan kapok azt nagyrészt hazaadom..


HR területen végeztem és dolgoztam egyetem után majdem 2 évig. (egy hónappal ezelőttig).



Azt is tudom h most uborkaszezon van az álláspiacon, meg hogy vidéken mindig nehezebb állást találni, csak olyan türelmetlen vagyok..


Most azon godolkodom hogy a környékbeli nagyobb cégekhez jelentkezem akár ingyenes szakmai gyakorlatra (igaz nem vagyok pályakezdő de szeretek tanulni és azzal is lefoglalnám magam.)



Később ha muszáj lesz költözöm is akár munka miatt, de egyelőre errefelé (Kecskemét környéke) keresgélek..

2014. júl. 10. 10:22
 5/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én is hasonló cipőben járok, mint Te... Már egyre nehezebben viselem ezt a helyzetet, egyet tehetek, próbálok bízni abban, hogy lesz ez még jobb is!

2014. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hasonló cipőben járok regisztrált munkanélkülin vagyok vannak apróbb dolgok mikkel le tudom magam foglalni de nem mindig :(
2014. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!