Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszerész? Megéri? Leginkáb...

Gyógyszerész? Megéri? Leginkább tényleges gyógyszerészek válaszát várom, de persze más is megoszthatja tapasztalatait.

Figyelt kérdés
2014. júl. 14. 22:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
56%
Megéri. Ha túléled az egyetemet akkor lesz egy keresett és jól fizető szakmád egy doktori címmel.
2014. júl. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem kezd túltelített lenni.Ha csak most vágnál bele,5 év múlva mire végzel szerintem más nem sok esélyed lesz.

Amikor én éretsségiztem pl a közgazdász volt a menő,aztán ma már nagyon nehéz elhelyezkedni vele,mert mindenk így gondolta ezért sokan lettek.Szerintem ugyanez a szitu.


Ha érdekel a kémia akkor menj tanárnak,most orrba-szájba kezdik keresni a kémiatanárokat,addigra mégtöbben nyugdajba mennek.Lehet nem egy ász fizu,de 100%,hogy lesz munkahelyed(és ha nem tetszik még mindig mehetsz azzal is gyógyszergyárba vagy kutatólaborba,PhD-re)

2014. júl. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
50%
bocs az elütésekért
2014. júl. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

:(

Ez szomorú.

2014. júl. 14. 23:12
 5/31 anonim ***** válasza:
77%

2-esnek teljesen igaza van!

Nekem biológus diplomám van (egyetemi),de verem már a fejem a falba,hogy nem vettem fel mellé annó tanárszakot,mert akkor most rengeteg lehetőségem lenne(amikor elkezdetem még nem így volt,és senki se akar "lúzer tanár" lenni,és most többek között ennek van itt az eredménye).Végül felvettek egy suliba nagynehezen,de úgy,hogy aláírtam,hogy végzek tanárszakot ami nekem most levelezőn 3 félév,és ami még roszabb összesen 900e forintomba fog kerülni.

Ha megcsinálsz egy biológia/fizika/kémia(tetszés szerint kombinálva) szakpárt,csak ki kell majd választanod hová menj dolgozni,és semmiről nem maradsz le,mertha mégse akarsz tanítani,akkor ezekkel is elmhetsz bárhová,még dokotrizni,kutatni is.

Én se gondoltam volna soha,hogy tanítani fogok de már egy éve nincs állásom és a muszály nagy úr :(

2014. júl. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
34%
#2: nagyon butaságot mondtál a közgázzal. Kétkézzel kapkodnak a nyelveket beszélő közgazdászok után. Ugyanez a szitu a gyógyszerésszel is, nyugodtan vállald be, versenyszférában nagyon sok lehetőséged van, és Európában is versenyképes a végzettséged.
2014. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
52%

6-os,nem 2 mondtott butaságot.

Tesóm közgazdász,másfél éve nem kell sehová,az évfolyamtársai is küzdenek...Pedig Corvinusra járt nem valami "himbilimbi" fősulira.

2014. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
43%
Ha valami business szakon végzett (PSZ, gazdmen, nemz.-i gazd), akkor valamit nagyon rosszul csinál, hogy nem tud elhelyezkedni. Ha a diplomája mellett beszél nyelveket, akkor két kézzel kapkodnak utána a multik.
2014. júl. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
70%

OFF:Kabcsi,akkor miért van hetente 3 poszt itt,hogy jajj,közgazdász diplomával nem kellek sehová,csak recepciós vagyok,stb...


ON:Igen,pontosan igaza van a tanárságot javasolókank.A legtöbben pont azt rontják el,hogy oda mennek ami most piacképes,és mivel más is így gondolkodik,ezért 5 év múlva már dunát lehet rekeszteni velük.A tanároknál meg még csak most indul a hiány(tudom mivel Anyum is az),hogy ha az ő korosztálya kb 5-10 éven belül nyugdjba megy senki nem lesz aki (pláne reál szakot) tanítana.ELTE-n például több olyan év is volt amikor nem végzett egy kéma/biolgia/fizika tanár sem,most is csak elvétve vannak,és a legnagyobb részük nem megy tanítani,ott marad PhD-zni,vagy ha mázlista elhúz versenyszférába...

2014. júl. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Hát én teljesen úgy gondoltam, hogy a gyógyszerész egy olyan képesítés, amellyel nem lehet munkanélkülinek lenni. Nem is ilyen választ vártam a kérdésre egyébként, hanem keresetet illetően, de ez még rosszabb, mintha minimálbért írtak volna. Viszont szerintem túlzás is van benne. A gyógyszerész nagyon széles területű elhelyezkedést biztosít, mind a marketing, kereskedelem, kutatás, gyártás, irányítás területén a patikai munkáig.
2014. júl. 16. 00:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!