Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszerész? Megéri? Leginkáb...

Gyógyszerész? Megéri? Leginkább tényleges gyógyszerészek válaszát várom, de persze más is megoszthatja tapasztalatait.

Figyelt kérdés
2014. júl. 14. 22:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
67%

"A Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán végzettek átlagosan 1,2 hónap alatt találtak állást, és nettó 199 ezer forintot kerestek havonta, külföldön 8,3 százalékuk vállalt munkát. A válaszadáskor a hallgatók közül senki sem volt munkanélküli, az abszolutórium megszerzésekor a diákok egyötödének volt főállása."


[link]

2014. júl. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
30%
Valamilyen business szakkal betölthető állások száma a profession.hu-n jelenleg: ~2000 db. Igaz, ezek közül kb. a 80%-a igényel nyelvtudást. Lehet, hogy az a gond?
2014. júl. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
36%

2-es vagyok.Igen kedeves kérdező ezt modtam,ha nem kifejezetten patikába akarsz dolgozni,akkor a többre mind felveszenk modjuk egy biosz-kémia tanári szakkal is.És h

a mégse jön be ég mindig ott van egy végtettség amivel tuti lesz munkád,ha minden kötél szakad.

Igen tény,hogy MOST jól keresnek és el tudnak helyezkedni,ezért mindenki oda akar menni,és x év múlva már nem ez lesz,és erre is gondolni kell.

Kicsiben a patikusasszisztensi okj-n már látszik is,csomóan odamentek,hogy az mindig kelll,meg ahhoz képest,hogy nem diplomás egész jó a fizu,aztán most lesnek,mert rengeteg ilyen végzettségű rohangál munka nélkül.A gyógyszerészekhez,mivel egyetemi képzés,ezért tovább tart és nehezebb elvégezni,később fog ez begyűrűzni,de be fog...

2014. júl. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
2-es: a gyógyszeriparban és vegyipar különböző területein már hogy vennének fel előbb egy biosz-kémia tanári szakkal, mint egy gyógyszerészivel? Ez nem igaz. És a gyógyszeripar/vegyipar folyamatosan emelkedő iparág, és még hosszú évtizedekig az is lesz! Nagy valószínűséggel a kérdező életében meg lehet majd belőle még élni. A tanári pálya cseppet sem ilyen, kiszolgáltatott az államnak, nem kifejezetten versenyképes külföldön. Egyszerűen a teljes elhivatottságon kívül semmi sem szól a tanári pálya mellett. (Egyébként, akik lepontozták a profession-ös TÉNYT és a pályakövetési rendszer TÉNYEIT, azokl szívesen megkérdezném, hogy miért? Ja, mert tények és ezekkel nem lehet vitatkozni?)
2014. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Ja, és a patikusasszisztenst ne keverjük már ide. A gyógyszerészeknek -bár nincs reprezentatív mintám- szerintem maximum 5%-a helyezkedik el gyógyszertárakban, az összes többi multiknál és gyógyszercégeknél dolgozik, illetve a valóban egyre telítettebb gyógyszerlátogató piac is belőlük kerül ki.
2014. júl. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Mármint orvoslátogató.
2014. júl. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Kabcsi,maradj már ezekkel a professinon-os marhaságokkal,annak kb annyi köze van a valósághoz,mint a magyarország jobban teljesít propagandáknak.

Szerintük a biológus is kersett szakma,ja aha tényleg...Írd be a keresőbe hány állásajánlat van.

Amúgy el vagy tévedve marhára mert az orvoslátogatói állásokhoz diplomát kérnek,nem elég az asszisztensi okj!

És igenis felvesznek tanárszakkal is kutatólaborba,iparba stb.Nem egy évfolyamtársam dolgozik ott tanári diplomával,van olyan aki CRA-ként!

Szóval akkor osztd csak az észt légyszives,ha tényleg képbe vagy a szakámval,(és a saját bőrödön tapasztalod mik a lehetőségek),ne csak a netről szedett rózsaszín statisztikákkal,köszi!

Ja persze bocs elfeljtettem te közgazdász fronton is jobben képbe vagy mindenkinél...

2014. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Éppen azt írtam, hogy az asszisztens egy szar. Az infóimat gyógyszerészektől szedtem. ÉS én csak a gyógyszerész diplomával rendelkezőkről beszéltem, nem okj-sekről. Barátnőm közgazdász... teljesen képben vagypok
2014. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
A profession az egy állásajánló portál, ott vannak ajánlatok, nézz utána! De a közgázas, informatikai és vegyi állásokról tapasztalatból beszélek.
2014. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy ma mindenki gyógyszerésznak akar menni? Ezt nem értem. Van egy limit, amit az egyetemek meghúznak, hogy mennyi embert vesznek fel. Az lehet, hogy mindenki annak akar menni, de mindenévben ugyanannyi gyógyszerészt vesznek fei évek óta, úgyhogy ezt sem tartom ésszerűnek.
2014. júl. 16. 17:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!