Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak nekem tűnik felvágásnak,...

Csak nekem tűnik felvágásnak, hogy házassági meghívóra a házasulandó pár odabiggyeszti a nevük elé a Dr. -t?

Figyelt kérdés
Egy orvos párról van szó. Na de hát az esküvőjüknek mi köze ahhoz, hogy mi a végzettségük...?

2014. júl. 20. 11:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
52%
A dr. előtagnak a nevükhöz van közük! Így hívják szerencsétleneket, ez van a személyi igazolványukban!
2014. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%
Csak neked tűnik felvágásnak. Ez a nevük.
2014. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
21%
Én nem akartam doktorné lenni, de nem vehettem fel úgy a nevem, hogy x-né xz, csak dr x-né. Ezért lettem kötőjeles a -né helyett. Ez a hivatalos nveük. Nem ők vágnak fel, te vagy inkább érzékeny, mert neked nincs...
2014. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
11%
Egy kicsit szerintem is felvágás, főleg azoknál lehet megfigyelni, akiknek nincs is PhD-juk, hanem "csak" doktori címük.
2014. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Nem értem mi köze az esküvôhöz..A szakmai életben természetes persze, de a meghívók családtagoknak és barátoknak megy, könyörgöm..
2014. júl. 20. 12:28
 6/39 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem felvágás, nem kéne túlreagálnod. Vagy ne menj el, és kész.
2014. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
ma 12:28-kor adott kommentemre hivatkozom még mindig. A meghívóra mi a fenének kell ráírni mintha orvosi konzultációra hîvnának be?:D
2014. júl. 20. 13:58
 8/39 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg nem értelek. Erre a névre jönnek a számlák. Ezen a néven vezet bankszámlát. Ezen a néven van az autója. A telefon-előfizetése. Akkor miért gond, hogy ezt íratja a meghívójára is? Elvégre nem az van ott, hogy dr. Végh Béla urológus és dr. Hentes Amál sebész esküvőjére hívnak. Csak a nevük.
2014. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is felesleges ráírni de nem annyira gáz, hogy rajta van.
2014. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen felesleges ráírni a nevüket, hisz minek is a név a meghívón.

Nehogy már szégyellniük kelljen azt amiért megdolgoztak.

2014. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!