Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshet nettoban egy...

Mennyit kereshet nettoban egy fodrász alkalmazott Budapesten?

Figyelt kérdés
És egy kezdő vállalkozó?
2014. júl. 21. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:

alkalmazott: helyfüggő

vállalkozó: vendégkör és árfüggő

2014. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* vállalkozó: vendégkör, ár és alapanyagfüggő, ugyanis van 100Ft-os alapanyag meg 3000Ft-os is.
2014. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt csak a konkrét munkaadód tudja megmondani,hogy ő neked mennyit ad. De ne gondolj sokra alkalmazottként...Szerintem már az is jó,ha minimálbér+borravalót elteheted. Vállalkozásban meg a vendégkörtől függ és a bérleti dijtól,alapanyag beszerzés jó áron stb. Én már befürödtem, körmösként bevezetett,vendégkörrel rendelkező szalonba jelentkeztem kezdőként, mondták,hogy persze vendégkör van, aztán kivettem a helyet és bebuktam,mert persze a fodrászoknak volt vendégköre,meg a már ott lévő körmösnek,ezért már nem igazán volt igény még egy körmösre...Úgyhogy még az is becsapás,ha azt mondják,hogy van vendégkör, persze van,csak nem neked...
2014. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És vajon hátrányom származhat belőle, ha csak 4 órára jelentenek be, de 8 órát dolgozom? Táppénz, nyugdíj vagy gyes szempontjából?
2014. júl. 21. 19:43
 5/10 anonim válasza:

Alkalmazott: Általában minimálbér, + borravaló. Gusztustalan ahogy kihasználják mindenhol az embereket.

Vállalkozó: Ha éjjel nappal dolgozol, rengeteg vendéged van, ügyes tehetséges vagy akkor vállalkozóként jóval többet is, de az elején ráfizetés! És nem ez az általános.

Egy fodrász aki már nem a szakmájában dolgozik emiatt.

2014. júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A 4 órából pedig igen származik hátrányod. Alig kapsz gyest, nyugdíjat (bár azt amúgy is).
2014. júl. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nyugdijnál fog számitani,hogy fele annyit kerestél 4 órában,mint 8-ban. Per pillanat persze nem olyan fontos,ha rendesen kifizeti a további 4 órádat, viszont ez fekete munka!
2014. júl. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyes mindenkinek jár alanyi jogon és ugyanannyi, annak is jár,aki nem dolgozott!
2014. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én úgy tudom vagy a gyes vagy a gyed az utolsó egy év fizetésétől függ. Szép is lenne, ha ugyanannyit kapna az aki egy fityinget sem adózott mint az aki egy csomó adót fizetett...
2014. júl. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A GYED a fizetés után jár, a GYES meg alanyi jogon! Az mindenkinek ugyanannyi!
2014. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!