Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak nettó 77 ezret...

Miért csak nettó 77 ezret keresek közszférában rendszergazdaként, ha ez egy igen jól fizetett meló elvileg?

Figyelt kérdés

Egy iskolánál vagyok, és kb 150 gép tartozik hozzám+a teljes IT infrastruktúra. A feladatköröm elég sokrétű, van mikor hogy csak egy tanárnak kell elmagyarázni, hogy működik a Gmail, de van, hogy komplett rendszert tervezek. Most is újra terveztem az egész intézmény hálózatát mindennel együtt, most megy a harc a KLIK-el, hogy legyen szíves megrendelni az eszközöket. De...

Mindezt 77-ért?


Azért vállaltam el ennyiért, mert 2 évig semmi munkám nem volt. "vidéki" gyerek vagyok, mindenféle kellő kapcsolati tőke nélkül, és így kb lehetetlen a versenyszférában munkát találni. Most ez a suli jó lesz referenciának.


De nem lehetne valahogy legalább nettó 100-et kikönyörögni valahogy? Ez a közszolgai lét még elég új nekem... Mondjuk egy kényelmes irodából jobban tudom a maszekokat is rendezni, csinálni. :D Azokkal együtt havi 100-110 összejön. De erre meg nem lehet építeni.


Ja meg a másik, hogy Cafetériát sem kapok. Ez mennyire normális? Az igazgatónk próbál harcolni érte, de eddig sikertelenül.


Ma egy linuxos szervert üzemeltem be, ezen lesz egy FTP tárhely és a suli honlapja is. UNIX-ot jobban szeretem, én DOS-on nőttem fel, szerver oldali Windows nekem átláthatatlan meg instabil.


A kevés fizu ellenére jól érzem itt magam, azt a meló nélküli 2 évet senkinek sem kívánom, ráment a komoly párkapcsolatom is.



28/F, Zala megye



2014. júl. 25. 11:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%
egy igazán jó rendszergazda jó pénzt is kap. Persze nem a közszférában.
2014. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Van középfokú nyelvvizsgám (Angol)

Van diplomám is, de sajnos nem ebből. (Kommunikáció)

utóbbiban még ilyen munkát sem találtam, sajnos nem vagyok cicababa aki tudna térdelni. :D


Amúgy ahogy előttem is írták: egyedül az megnyugtató, hogy biztos fizetés. És szabadságom is van. Ez egy 100-110 nettóval majdnem az álommeló lenne nekem.

2014. júl. 25. 15:58
 23/27 anonim válasza:
24%
Középfokú nyelvvizsgával, érettségivel egy budapesti amerikai cégnél bruttó 510 ezer a fizu + juttatások, mint rendszergazda. Szerintem pályázgassál és ha felvettek , költözz Pestre, albérletbe. Az első hónap nehéz lesz, de utána megéri. Egyébként kis garzont 30 ezerért lehet bérelni, a rezsi meg tőled függ. Persze ez is sok, a 77-hez, de ha felvettek egy jobb céghez, talán tudsz egy kis kölcsönt addig kérni, hogy fizuig kihúzd.
2014. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Hi, ismerősöm üzeni:


Megpróbálom rövidre fogni (nem fog sikerülni). 6 éve pont ugyanebben a cipőben jártam. Egy budapesti külvárosi többfunkciós suliban (ált. isk + gimn.) voltam rendszergazda 7 éven át. Kezdő fizu (heti 3 nap 4 órás állásban) nem egész 14 ezer volt, onnan sikerült feltornázni (heti 5 nap / 8 óra, azaz teljes állás) nettó 80-ra. De, mivel ugyanígy a közalkalmazotti bértábla alapján kaptam a besorolás szerinti bért, a gazd. vezetőnek és az igazgatónak be kellett vetnie minden (legális!) trükköt, hogy a satnya alapfizetést meg tudják toldani itt-ott (nyelvpótlék, OKJ-s végzettségek /akkor 2 informatikai már megvolt és folyamatban volt egy harmadik/ beszámítása, pozíciókkal való sakkozás, stb.) és akkor még nem beszéltem a jófejségről, amivel időnként megleptek, hogy ha alkalom adódik, éreztessék, hogy _nekik_ fontos vagyok (néha kisebb jutalmak, használhattam az eszközöket /notebook, komoly DSLR fényképező, szerelőszerszámok/ privát célra is).


Közben, mivel önkormányzati fenntartású intézményként csak az utolsó 1,5-2 évben kapott az iskola a rendszergazdához csak kicsit is hasonlító álláshelyet (először oktatástechnikus, majd ténylegesen rendszergazda), papíron voltam az évek során takarító, karbantartó, meg még ahová épp be tudtak suvasztani, hogy egyáltalán legyen nekik informatikusuk. Politikai lufihámozásba nem mennék bele, de az akkori hozzáállás azóta sem változott, csak most más a fenntartó neve és sajnos az egykor lelkesen indult kezdeményezések (mint pl. a non-profit, de a sulis informatikusoknak rendkívül hasznos Közoktatási Rendszergazda Egylet) idő és komoly szándékú szponzor hiányában lassan-lassan elmúltak.


Manapság, az engem még épp elérő szerencsés körülmények hiányában 2 dolgot tudsz tenni:


1. Ha még nem tetted meg, feliratkozol a TechInfo levelezési listára (egyéb sulinetes levlisták mellett itt találod: [link] és elkezdesz részt venni a közösben. Amellett, hogy a tagok komolyan tudnak egymásnak segíteni az ilyen-olyan felmerülő problémákban, sokan járnak/-tak a te cipődben, tehát ha privátban megkeresed őket, fognak tudni segíteni, ráadásul ők az azóta történt változásokkal is tisztában vannak, azaz frissebb infókat is tudnak majd adni.


2. Ahogy te is említetted, egy sulis rendszergazdaság -a gyalázatos bér ellenére- bizony nem rossz dolog, sőt. Szakmai aranybánya, ha még nincs komolyabb felmutatható gyakorlatod. Egy már működő (azaz nem veled együtt induló) KKV-nél, pláne egy multinál, sosem lesz esélyed olyan szabadon annyi mindent kipróbálni; kísérletezni; hibázni és tanulni belőlük; gyakorlatilag a semmiből a két kezeddel egy komplex működő infrastruktúrát kialakítani; egy szélsőségesen heterogén humán közegben (azaz iszonyat sokféle habitusú és hozzáértésű/-állású ember között) megtanulni bármilyen felmerülő IT- és egyéb helyzetben együttműködni és boldogulni (ez utóbbi egy multinál NAGYON jól mutat az önéletrajzban) - tehát pont olyan gyakorlatot szerezni, amilyenre szükséged lesz.


Szerintem, ha meg tudod oldani, csinálj meg még 1-2 évet, közben ásd bele magad mindenbe, ami szakmailag felmerül, puhatolózz a gazdasági vezetőnél, hogy a nyelvvizsgádat hogyan lehetne mégis beszámítani, hiszen a munkádhoz szükséged is van rá, valamint próbálkozz meg egy multihoz bejutni kezdő üzemeltető pozícióba (én is ezt csináltam, szerencsére bejött), ahol -amellett, hogy a fizetés a közalkalmazottinak a többszöröse- mélyebb tapasztalatot és gyakorlatot tudsz szerezni.


Remélem, a fentiekkel tudtam valamit segíteni.


Bye!

2014. júl. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
23%
Szia! nem akarlak megbántani, de ha ilyen helyen dolgozol, lehet, hogy nem is annyira értesz a melódhoz.
2014. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
#24 köszönöm, ez sokat segített!
2014. júl. 26. 18:47
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 2010-ben végeztem általános rendszergazda felsőfokú okj-t (2 éves).


1 évig nem találtam vele munkát.

Volt hogy önéletrajzbeadás után 3 hónappal keresett meg egy általános iskolai igazgatónő. Pest megye, 1,5 órányira a lakóhelyemtől. Mindent szeretett volna hogy csináljak, rendezvényeken fotózzak, Gizikt meg Marikát tanítsam meg outlookozni, órára vigyem be az írásvetítőt, vezessem be a digitális naplót, tartsam karban a suli honlapját, vegyem fel a kapcsolatot a környékbeli rendszergazdákkal, stb.


Mindezt brutto 95-ért.


Nem vállaltam el, nyáron 1 hónapig dolgoztam tescoban mint éjszakai szátazáru feltöltő. Kb 19 munkanap volt, a netto fizetés műszakpótlékkal meg 104 ezer Ft.


Ebből a pénzből elvégeztem egy biztonsági őri tanfolyamot és letettem a fegyvervizsgát. 2 hónapon belül lett munkám mint értékszállító.

Igaz netto 116 ezer Ftért (+ 12 500 Ft szépkártya + 5000 Ft erzsébet utalvány) 240 órát kellett dolgoznom havi szinten kevés alvással.


Most bankban vagyok fegyveres vagyonőr havi netto 90-102 ezerért (átlag 189 óra munkával).


Most jelentkeztem egy másik helyre, ahol 700 Ft/óra fegyverrel, 650 fegyver nélkül, 24/48-as szolgálat és angolul kell tudni.


Mellette spórolok pénzt és azt tervezem, hogy leköltözök Győrbe és az audi által támogatott suli egyikében jelentkezek egy szakra majd az audinál is jelentkezem (a suli az az audi kikötése.)


Vagy leteszem a C kategóriás jogsit, meg kamionra is és irány külföld.


Spórolás miatt meg még 28 évesen is a szülőkkel élek.


Havi 20-at leadva, meg telefont, netet fizetve (5-7 e Ft) a maradékot meg félrerakva spórolok.

2014. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!