Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni a férfiak...

Mit lehet tenni a férfiak hátrányos helyzete ellen?

Figyelt kérdés
Gondolok itt, pl olyan helyzetekre, amikor egy jól fizető állást nem kaphat meg egy férfi, mert arra van egy szűk szoknyás női juelentkező is, formás idomokkal, ezért a kieső férfi munkapályázó arra kényszerül, hogy intelligencájához mérten, képest alacsonyabb szintű munkát vállaljon, alacsonyabb fizetésért, hogy ne haljon éhen, mert egy bugyi kitúrta.

2014. júl. 28. 01:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Ennyi ésszel téged bárki kitúrna.
2014. júl. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem-megváltoztató műtéten gondolkodtál már?
2014. júl. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Elvenni feleségül egy ilyen szűk szoknyás nőt és eltartatni magunkat vele?
2014. júl. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Semmit nem tudsz tenni ez ellen. Én is voltam már olyan állásinterjún, ahol voltunk 8an, és az intejúztató közölte, hogy a férfiak hazamehetnek, mert ők női munkaerőt keresnek.
2014. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen indokkal a nők is panaszkodhatnak, mert sokszor ők kerülnek hátrányba a férfiak miatt.

Nyilván titkárnak egy csinos megjelenésű nőt várnak el, de a legtöbb helyen a tudás számít is nem az, hogy mi van az illető lába között.

2014. júl. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen munkáltatónál, jobb nem is dolgozni. Múlt héten jelentkeztem, egy egyszerű eladói állásra. Közölte a főnök,

hogy akkor szombaton hová is megyünk el vacsorázni? Mert akkor megkapom a munkaszerződést. Még az arcomba is belecsípet! Hát tudod aki ilyen állást elvállal, az meg is érdemli. Ha neki egy prosti kell, akkor az nem én vagyok. Ne sajnáld az állást. Bizots vagyok benne, hogy találsz valami normálisabbat, velem együtt, de azért ne adjuk el a testünket el.A te esetedben még jó, hogy nem a férfiak voltak az esetei. Szűk nadrág, szűk felső, a munkaruházat! :D

2014. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Rendes állásoknál inkább előny, ha férfi az ember. Titkárnak, meg takarítónak én is szívesebben vennék fel nőt, a munkát kb. bárki el tudja látni, de akkor már legyen kellemes a látvány.
2014. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az első és a második válaszolók nem túlzottan moderált válszaikra szeretnék válaszolni, tehát ha kitűnt, akkor a kérdést nem egyes szám és első személyben tettem fel, hanem általánosan megfogalmazva, tehát, nem értem, hogy miért rám vonatkoztatjátok válaszaitok "indítékát".


De, hogy világossá tegyem a kérdésk okát, akkor leírom, hogy honnan jött a gondolat, így érthetőbb leszek, és igen, ha kérdés feltevésekor ezt az információt megosztom veletek, akkor nem válaszoltok nekem úgy, ahogy azt tettétek.


A kiegészítés így hangzik:


Munkám folyamán, mely a kereskedelem különböző területeire korládozódik, de itt gondolok leginkább élelmiszer kereskedelemre, akár kisebb, akár nagyobb boltról, vagy éppen nagykerről, esetleg hasonló disztribúcióról is beszéljünk, azt jelenséget tapasztaltam, hogy boltlátogatói, területi képviselői állásokat, legalábbis az én meglátásom szerint leginkább a szebbik és, nagyon sokszor intelligensebb nem, tehát a hölgyek töltik be, mely állások nem fizetnek rosszul. Gyakran jár mellé vállalati kocsi és miegymás.


Kutakodó természet lévén felmerült egy kérdés bennem, mégpedig az, hogy ők többet tudnak a szakmáról? Nem biztos, hogy többet tudnak. Ezzel nincs is semmi gond. A gond azzal van, hogy szakmai szempontból a kérdés, inkább jelenség, erősen kifogásolhatónak vehető-e?


Persze erre azt mondod, igen ám, de hát a hölgyek reprezentatívabbak a férfiaknál.


Erre válaszként megkérdezem, hogy szerinted miből van több, férfi vagy női boltvezetőből, ill boltvezető-helyettesből?


Remélem, hogy így pontosabb voltam.


Egyébként engem nem érint személyszerint a kérdés, mert nem akarok ilyen munkát végezni, de hasonlót végeztem.


Egyszerűen, mint belső kívülálló felfigyeltem erre a jelenségre.

2014. júl. 28. 19:56
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, aki ezt írtad:


"Ilyen munkáltatónál, jobb nem is dolgozni. Múlt héten jelentkeztem, egy egyszerű eladói állásra. Közölte a főnök,

hogy akkor szombaton hová is megyünk el vacsorázni? Mert akkor megkapom a munkaszerződést. Még az arcomba is belecsípet! Hát tudod aki ilyen állást elvállal, az meg is érdemli. Ha neki egy prosti kell, akkor az nem én vagyok."


Nagyon tisztellek és becsüllek, mert Te többre becsülöd nőségedet (szándékosan nem írtam nőiességet, mert az más, de tudom, hogy Te nőies is vagy), erkölcsödet, tisztességedet, Nő Ősödet, mintsem, hogy eldobd azokat az értékeidet, amellyel egy Igazi Nő rendelkezhet, egy állásért. Bárcsak több lenne belőled!


Egyébként magam is bolti eladóként ténykedtem, kereskedelemben dolgoztam, dolgozok, mint Te.

A világ legjobb szakmája. Egyébként szakmunkás végzettségű egyén vagyok, eladó.


Te egy Igazi Nő vagy.


Na és találtál állást?

2014. júl. 28. 20:24
 10/16 anonim ***** válasza:
kérdező, te most udvarolsz?
2014. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!