Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik országban kell a...

Melyik országban kell a legkevesebbet dolgozni 8 órás munkaidőn belül Európában?

Figyelt kérdés

Persze mindenki ezt akarja, kevés meló sok pénz. Az én okom egyszerűbb: súlyos mentális betegségben szenvedek, és egyszerűen nem bírom a hazai munkatempót. Ha kevesebb bejelentett órában keresek melót, akkor meg nem élek meg.

Nyelveket gyorsan tanulok, angol + német megy folyékonyan, + egy kis francia is.

Így szívesen mennék olyan országba, ahol nem hajtják ki az emberből a szuszt is a 8 óra alatt, ahol lazábbak a feltételek. Hallottam már ezt azt, és kíváncsi volnék az itt lévők tapasztalataira is. Ha nem országfüggő hanem inkább cég, akkor cégneveket is szívesen várok priviben!



2014. júl. 30. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A pénzért mindenhol meg kell dolgozni. Az a rossz hírem hogy Magyarországon az egyik leglazább a munka ott tényleg a semmittevésért fizetik ki azt a 60-70 ezer forintot. Nálunk 6-7-szer annyi a fizetés csak éppen legalább 3-4-szer annyira hajtós a meló.
2014. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Melyik ország?
2014. júl. 30. 22:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Angliában dolgozom nyomdában 8 órában, már amikor nem kell túlórázni. Van összehasonlítási alapom mert otthon is nyomdában dolgoztam 8 órában vagy túlóráztam.

Tudod mi a különbség a két munkahely között?

Otthon Magyarországon nagy volt a hajtás, és sokszor a főnökömet simán tökön rúgtam volna a hülye mondatával együtt: "amit ma kaptál melót sürgős, és már tegnapra kellett volna"

Kellett dolgozni rendesen. Amikor már végképp elegem lett, fogtam magam és elmentem 1 hét táppénzre. Évente legalább kétszer muszáj volt betegállományba mennem, hogy feltöltődjek.

Itt kint a főnök viszonylag normális, nem szedi szét az idegeidet, de itt is van bőven hajtás. Viszont itt kint nem tudom eljátszani, hogy elmenjek táppénzre, mert

1. szinte alig fizet

2. nem tolerálják, és félő, hogy táppénz után keresnek mást a helyedre.

Lassan 6 éve dolgozom itt kint, és a 6 év alatt 3 napot voltam otthon mint beteg.

De ez nem baj, mert kint azokat becsülik meg akik akarnak és tudnak is dolgozni.

A súlyos mentális betegséged külföldön is hátrányt fog jelenteni.

2014. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is Angliában dolgozom. Kis cég, napi 8 óra munkával, ami monoton, kicsit unalmas meló. (forrasztok, kábeleket szerelek össze stb) nem megerőltető, sőt inkább túl könnyű munka, ülős meló így alig várom a szüneteket amikor végre felemelhetem a fenekemet és mozoghatok egy kicsit. (végül is lehet mászkálni, mert elég laza, de a munka miatt az asztalhoz vagy kényszerítve. Tény, hogy vannak munkahelyek ahol többet kereshet az ember (8.90 gbp/órában vagyok)de én nem nagyon mozoghatok,mert nem jó az angolom..

Szerintem minden országban vannak hajtós munkák, és laza munkák. Otthon is van ilyen laza munka. Csak keresgélni kell

42/N

2014. júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!