Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi minimálbérre jogosult...

Mennyi minimálbérre jogosult egy érettségi bizonyítvánnyal rendelkező munkavállaló 2014-ben?

Figyelt kérdés
Egyéb szakképzettség nélkül. Nyelvvizsga-, ill. ECDL bizonyítvány is rendelkezésére áll.
2014. aug. 1. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Brutto 101 500 Ft, vagy brutto 118 000 Ft.


Ami mindenféle kedvezmények nélkül netto 66 483 Ftot illetve netto 77 290 Ft-ot jelent. (Ez már az utalt összeg.)


ECDL-t szinte sehol nem kérik a nyelvvizsga meg önmagában kevés, talán portásnak még felvehetnek egy szállodába.

2014. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
66 ezer? :) ennyit tankolok a kocsimba
2014. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Mondjuk 10-11 éve érettségi nélkül is lehetett jól keresni.


Pl. Volt osztálytársam otthagyta a középsulit és CNC-s valaminek felvették netto 130-ért plusz be is tanították.


Mellete leérettségizett és gépészmérnöki karra jelentkezett az egyik egyetemen.


Én leérettségiztem, jártam 2 évig programozói okj-ra, bár 1 év utan ott akartam hagyni mert nem tetszett, szülői unszolásra maradtam. Bizonyítványom nincs belőle.


Jelentkeztem fősulira mérnökinfó szakra, 1 év után átraktak költségtérítésesre. Beíratkoztam egy rendszergazdai okjra, másnap kapom a levelet hogy fősulin visszavesznek államilag támogatottra mert jó lett az index átlagom. Halasztást kértem, de következő félévben eltanácsoltak, mint kiderült csak fél évet lehet halasztani.


2010-ben elvégeztem az okjt 1 év munkanélküliség után letettem a biztonsági őri okjt (amihez 8 általános is elég) + fegyver vizsga. 2 hónapon belül lett munkám.


Néha elgondolkozom azon hogy aki anno nem végezte el velem a középsulit az akkor jól csinálta.


Ma már nemtudná megtenni, de ha tanult volna sem lenne előrébb, már ha az én példámat nézzük.

2014. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Csak érettségivel, szakma nélkül biztos, hogy nem lehet olyan munkád, amire járna a garantált bérminimum. Annak ugyanis feltétele, hogy a munkáltató szakmai végzettséghez kösse az adott munkakör betöltését, és az érettségi sem szakma meg az ECDL sem ad szakmát. Szóval maradt a bruttó 101500Ft.
2014. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ECDL? Szinte csak a papír ér valamit amire rá van nyomtatva.
2014. aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!