Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki kellett volna már fizetniük?

DDiesel kérdése:

Ki kellett volna már fizetniük?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy próba idő alatt azonnali hatállyal felmondott nekem a munkaadó és a felmondó papíron az állt, hogy 3 munkanapon belül minden papírt kiad és a bért is megkapom. Második munkanapon megkaptam a papírokat és a bérkifizetési lapot is amit alá is írtam. Nos ezt nem baj, ha aláírtam vagy nem kellett volna míg nem utalják ki a pénzt? Tegnap járt le a 3 munka nap. 23-án mondott fel.

2014. jún. 27. 07:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ki kellett volna már igen. De ha jól olvasom amit írtál, akkor utalt (tehát bejelentett) fizetést vársz ugye? Várj még pár napot, aztán kérdezz rájuk. Ha nem utal, fel lehet őt ezért jelenteni a Munkaügyi szerveknél.


Én is pont tegnap fejeztem be a munkát egy helyen (én mondtam fel két év után), nálunk sajnos az a szokás, hogy nem utalnak, hanem a többi dolgozóval együtt kapjuk meg utalva a fizetésünket mi, kilépők is.. törvénytelen, de mit tudnánk tenni? :(

2014. jún. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nos, ha alairtad a bér kifizetési lapot, akkor sok mindent nem tehetsz, max reménykedsz, higy fizetni fog. Hivatalosan ugyanis mar kifizetett.
2014. jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Eddig a fizetésem utalva kaptam azért nem aggódtam és akkor ezt is utalva kellene kapnom nem?
2014. jún. 27. 13:04
 4/15 anonim ***** válasza:

Mit írtál alá pontosan? Hogy megkaptad a béred, vagy hogy a papírokon szereplő adatokkal egyetértesz? Mert azért az sem mindegy.

Amúgy meg bankszámlára utalással nem nagyon lehet sumákolni, annak nyoma van kimenő és bejövő oldalon is, szóval ha nem kapsz pénzt, akkor azért még lehet mit tenni.

2014. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kiveve, ha azt irta ala, hogy a penzt megkapta. Nem kotelezo utalni, lehet keszpenzben is fizetni. Sajna velem is igy baxott ki a volt fonokom....
2014. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ezt írtam alá:

[link]

2014. jún. 27. 20:18
 7/15 anonim ***** válasza:
Átvetted a bérpapírt, annyi van aláírva.
2014. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ezzel még nincs veszve semmi igaz?
2014. jún. 27. 20:41
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez a papir azt mondja, hogy nem kapsz semmit. A hókozi kifizetés es a levonás osszege azonos, kifizetendő 0.
2014. jún. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó! Gratulálok, feltaláltad a számok összeadásának a logikáját. Persze, hogy azonos a hóközi kifizetés és az összes levonás összege, hiszen a hóközi kifizetés is egy levonás (a "Levonások" szakaszban van), és ott ez az egyetlen tétel.


A kifizetendő azért lett 0, mert a levonások (=hóközi kifizetés) összege pont annyi, amennyi a nettó bér. Gondolom ez valami technikai dolog, hogy a hónap végén már ne jelenjen meg kifizetendőként a bér. Én is ilyen papírt kaptam, amikor annak idején hónap közben lejárt a szerződésem (persze másik cégről van szó).


Ez nem jelenti azt, hogy azt a hóközi kifizetést meg is kaptad, egyáltalán nem mondja azt a papír, hogy nem kapsz már semmit. Annak a hóközi kifizetésnek az átvételét igazolnia kéne a munkáltatónak, ha nem akar fizetni.

2014. jún. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!