Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25%-kal kevesebb bért kaptam,...

25%-kal kevesebb bért kaptam, jogomban áll ezért kevesebbet is dolgoznom? (9 óra helyett 7)

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jogodban áll, kérdés, hogy a munkaadódnak megfelel-e így. A munkaadódnak meg jogában áll megszüntetni a munkaviszonyodat.
2010. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom rosszul állsz hozzá. Mi van a munkaszerződésben? Neked nincs jogod annál kevesebbet dolgozni, a munkáltatónak nincs joga kevesebbet fizetni.

Bármelyik nem teljesít, perelhető.

Üdv: StMiklos

2010. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
feltételezem, hogy kézbe kapott pénzből vonta le, ami hivatalosan nem is létezik.
2010. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves St Miklós!

Nem tudom, de te szerintem egy irodába dolgozhatsz jó fizuért, öltönybe, nyakkendőbe... ami nem is baj. De vannak fizikai dolgozók is akiknek pl így áll össze egy szerződés: heti 40 óra meló hétfőtől péntekig 95 E-ért.

A valóság heti 45 (napi 9) plusz szombat délig (az még 4,5 ). Fizetés : kártyára utal 75E-t a többi 40-50-et zsebből borítékba.

Mint mondottam levontak 25%-ot, ami kb 95E-re jött ki. Ezért kérdem, h akkor fentiek szerint kevesebbet dolgozhatok?

2010. jan. 11. 21:53
 5/14 A kérdező kommentje:

3. Nálad a pont!

De sajna nem a 75E-en felüli részből, hanem a 130E-ből vonta le. És még csodálkoznak a munkáltatók, ha lopnak az emberek.

2010. jan. 11. 21:56
 6/14 anonim ***** válasza:
a fentiek szerint hivatalosan nem történt semmi ami sértené a te jogaidat.
2010. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

21:56-os

Akkor te is jól látod, mint én, hogy heti 40 órát dolgozzak?

2010. jan. 11. 21:59
 8/14 anonim ***** válasza:

nézd, hivatalosan nem tehetsz semmit, mert hivatalosan az a pénz nem is létezik, tehát a munkavállalód betartotta a szabályokat (hivatalosan). így nem támadható.


max feljelentheted az apeh-nál, hogy adót csal és feketén dolgoztat. De azzal a többi munkatársadnak ártanál a legjobban.


így a legjobb amit tehetsz, hogy beszélsz vele, hogy miért tette és nem tisztességes, stb, persze erre a válasza az lesz, hogy el lehet menni ha nem tetszik.


még megfenyegethetnéd, megverhetnéd, stb, de az eredmény nem lenne kielégítő szerintem.


így jah ha kell a meló és nem találsz mást, akkor nyelsz és dolgozol tovább.

2010. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Stmiklos vagyok.. Nem hordok sem öltönyt sem nyakkendőt, csak jeles alkalmakkor. /Tudom nem akartál megbántani, nem is vettem úgy/.

Én is többet dolgozom, igaz nem sokkal, mint ami munkaszerződésemben van, fizetés szempontjából igencsak egy a súlycsoportunk.

Kénytelen vagyok szárazon fogalmazni: ha kevesebbet kezdenél dolgozni, valószínűleg "eltanácsolnának". A dolgot szóváteheted, azt is csak finoman tenném, kivéve, ha van más munkahely a láthatáron. Ha meg végképp nem tetszik, ott lehet hagyni a munkahelyet.

Neked kell dönteni, de azt hiszem sok megalkuvás kell hozzá, a dolog ugyan nem vígasztal, de szerintem van néhány tízezer sorstársad az országban. /Van akinek ilyen dilemmára nem volt ideje, őt egyből elküldték/

Üdv: StMiklos

2010. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

22:05-ös

Nem betartani akarok neki, a kérdés nem erről szól. De amúgy be tudnék tartani neki: van kamu jelenléti ív meg egy igazi. Az igazit megmutatni a hatóságnak, de nem ez a cél. Még.:-)

2010. jan. 11. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!