Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy viszonylag tanultabb...

Egy viszonylag tanultabb ember kevesebbet keres mint egy segédmunkás - normális ez? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés
Egy iskolaigazgató diplomával keres 225 000 forintot. Ellenben egy építkezési segédmunkás megkeresi a 270 000 forintot. Kérdeztem, hogy akkor most mi van, és azt a választ kaptam, hogy: mert kevés a szakember, és mert mindenki főiskolára akar menni. Ekkor kezdtem el gondolkozni, hogy mi éri meg inkább: egy gimnázium elvégzése, ami után ha nem mész főiskolára, kitörölheted vele, vagy egy szakiskola, ami után meg valami jól fizető helyre felvesznek. Szerintetek?
2010. márc. 11. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Azért keres többet a szakember, mert mindenki főiskolára meg egyetemre megy, nehogy dolgoznia kelljen. Nekem is párom még érettségije sincs keres 200-250-et igaz ő elmondhatja hogy megdolgozott a pénzéért.
2010. márc. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy enyhe túlzás,hogy egy építkezési segédmunkás 270ezret megkeres!Hol hallottad ezt?:o
2010. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A munkaerőpiaci érték miatt.Túl sok a diplomás ember ezért leértékelődik míg hiány van sok szakmában és a kisegítőkben.A diplomán belül is sok olyan végzettség van amire nincs szükség vagy csak a végzettek töredékére.
2010. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

20:30 - hidd el, biztos forrásból tudom.

20:32 - matematikusi diplomával rendelkezik.

2010. márc. 11. 20:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális: az keres többet, akinek a szakmájában a kereslet-kínálati viszonyok ezt indokolják. Most, és a következő 10-20 évben pl. a szakemberek (mert főiskolással, akiknek inkább az elmélet az erősségük, de a fizikai munka nem, Dunát lehet rekeszteni).

Tehát ha most kellene választani, én szakmát tanulnék.

2010. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, hogy a gimivel kitörölheted!

Azt meg Te döntsd el, hogy a fagyban, tűző napon éjjel-nappal vagy egy védet klimatizált helységben akarod eltölteni a munkaidőt!

2010. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az a fontos, mihez van affinitásod. Diplomás és diplomás között is van különbség - aki azért csinálta, hogy ne kelljen fizikai munkát végezni, az szerintem szánalmas (volt itt olyan kérdés, hogy figyeli-e valaki, hogy a diplomát tényleg ő írta-e vagy csak összemásolta a neten található anyagokból!!!). Viszont ha azért mész egyetemre, mert _nagyon_ érdekel valamilyen tudomány, akkor nem érdekel, mennyit keresel vele. Meg akkor jobban is fogsz, mert ha szereted, amit csinálsz, tuti jobb leszel a szakmádban. Szerintem ez a lényeg. Akinek csak a pénz fontos, az menjen Zepter-közvetítőnek, ők tényleg sokat keresnek, ha ügyesek (de cserébe a pénz körül forog az életük...), ráadásul kb két hét a betanítási idő.
2010. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
20.23 nem azért megyünk egyetemre, nehogy dolgozni kelljen ugyanis legtöbben iskola mellett állással is rendelkezünk.csupán van rá igényem, hogy tanult legyek.
2010. márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy építkezési segédmunkás nem keres 270ezret. Még bruttóban sem. Főleg mostanában nem, amikor sorra dőlnek be az építkezési cégek. Azonkívül az ilyen segédmunkásokat nem egész évben foglalkoztatják. Általában nem határozatlan idejű a szerződésük, hanem határozott idejű, és amikor nincs munka, nincs fizetés sem. Nem úgy, mint az iskolában, ahol a nyári szünetre is jár fizetés. A munkaideje is "kicsit" hosszabb a segédmunkásnak. Mint ahogy már előttem írták, a munkakörülményei is mások. Ja, és ő nem kap +15 nap szabadságot az alapszabaságon felül, mint a pedagógusok.

Egyébként meg ha csak a fizetés számít, ott lehet hagyni az igazgatói széket és el lehet menni segédmunkásnak.

2010. márc. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos segédmunkás kb a minimálbért kapja. Nem tudom honnan vetted ezt s 270 ezret.

Párom pl nagyon jó szakmunkás (asztalos), évek óta nem tud elhelyezkedni a szakmájában, mert sehol nincs szabad munkahely, így betanított munkásként dolgozik.

2010. márc. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!