Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esély így elhelyezkedni?

Van esély így elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Hello!


Nézegetem a munkalehetőségeket, főként az informatika irányába nézelődök. Java fejlesztőként szeretnék majd elhelyezkedni. Én elkezdtem itthon tanulni a Java nyelvet, egy online könyvből, és a lényeget kijegyzetelem magamnak. És az a kérdésem, hogyha én még 4 évig tanulom a Java nyelvet, meg ugye gyakorlásként programozok is, akkor mennyi esélyem van elhelyezkedni, egyetemi végzettség nélkül?



2014. aug. 14. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Nem sok. Ugyanis számít a végzettséget igazoló papírok.

Bevallom én sem alkalmaznék olyan embert aki bejönne az utcáról, hogy ő otthon szorgalomból megtanulta, de nincs semmi bizonyítványa róla.

2014. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az előző ostobasűgot beszél, ne hallgass rá!

Én is így helyezkedtem el, nincs diplomám, ahogy több programozó ismerősömnek és kollégámnak/volt kollégámnak se.


Magyar cégeknél tojnak a papírokra, tőlem egy helyen se kérték még, beírhattam volna minden kamut, nem érdekelte volna őket, csak a tudás.


Ha a java-t jól megtanulod és nagyon sokat gyakorolsz, sok gyakorlati feladatot elvégzel, létrehozol kis saját projekteket, stb, akkor jó esélyed van rendesen fizető melót találni.


Egy probléma van. A magyar cégek nem fizetnek fehéren. Többnyire csak a multik fizetnek rendesen adózva, oda viszont valóban kell diploma, meg nyelv.

2014. aug. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Magyarországon nem. Otthon olyan szinten rá vannak izgulva a papírokra, hogy az hihetetlen. Mikor hazamentem Angliából, elmentem pár interjúra, angolul folyt az egész, erre az interjúztató benyögi, hogy van-e papírom a nyelvtudásomról. Mondom, minek, most beszélgettük 35 percet angolul, szakmai zsargont is használva. De hát nekik kell róla papír. Programozó vagyok én is, de otthon nem kaptam munkát, mert mindenhova egyetemi végzettséget kértek, nekem pedig csak felsőfokú OKJ-m van. Kijöttem Angliába, itt behívtak papírok nélkül is, minden gond nélkül. A szakmai interjún, a teszteken így is úgyis kiderül hogy mit tudsz, vagy mit nem. Ha nem felsővezető vagy, akkor a kutyát nem érdekli a papírod. Tapasztalat, előző munkahelyi referencia, megvalósított projektek azok amik számítanak.
2014. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még annyit az elsőnek, hogy a programozó szakma az ahol pont le lehet ellenőrizni, hogy van e szakmai ismerete az embernek. A papír semmit nem ér önmagában, hiába van papírod ha nincs tudásod.
2014. aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

ma 22:44

nincs igazad. Olyan helyen dolgozom egy nagy cégnél ahol az elmúlt 5 évben többször volt programozói állásfelvétel. Sokan jelentkeztek, és volt aki mindent tudott amit elvártak,de nem vették fel, mert nem volt semmi papírja róla. Manapság még jobban rá vannak kattanva a bizonyítványokra. A főnököm szavajárása: Ha már egy kisebb vagyont fizetek bérként, akkor legyen végzettsége.

2014. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nagy cégnél, ez a lényeg.

Amúgy ritka barom a főnököd a gondolkodásmódja miatt, de az ő baja.


A többség kis-közép cég nem így gondolkodik.

2014. aug. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

tegnap 23:54

300-400 ezres fizetésnél nem hiszem, hogy bárki panaszkodna a nagy cég miatt ( én nem keresek ennyit, de én sem panaszkodom) Amúgy meg, baromi rendes a főnököm, lojális, megbízható, és toleráns.

2014. aug. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3-400es fizetés egy kisebb vagyon neki? Sábeszdekli napközben is rajta vagy vagy csak otthon hordja?
2014. aug. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, de netto 300-400 ezer forint nem kevés fizetésnek. Ha te szerinted ez kevés akkor az a te véleményed.
2014. aug. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy szóval sem mondtam, hogy kevés. De a "kisebb vagyontól" elképesztően messze van.
2014. aug. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!