Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennék a munkahelyemről, de...

Elmennék a munkahelyemről, de közben terhes lettem?

Figyelt kérdés
Már 15 éve dolgozom ott, és mostanra elég jól keresek. Ez az egyetlen, ami ott tart még, mert nagyon elmérgesedett a helyzet. Úgy érzem, testileg-lelkileg belebetegszem. Azt terveztem, hogy legkésőbb decemberig maradok, és inkább ugrom a bizonytalanba. De közben terhes lettem, és úgy érzem, csapdába estem. Hová jelentkezzem így? Eléggé a terhesség elején vagyok, nem akarom, hogy rámenjen a feszültségre, és dolgozni szeretnék, nem otthon henyélni, de szinte csak azt látom magam előtt, hogy kiíratom magam a nőgyógyásszal veszélyeztetett terhesként (37 éves vagyok, első terhességem).
2014. aug. 26. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha "elég jól keresel", akkor tényleg menj táppénzre. Nem ér az egész annyit, hogy kikészítsd magad, inkább élvezd a lassan elfogyó "szabadságot", mert amint megszületik a baba, nem nagyon fogsz ráérni magadra. :)


Jogosult leszel thgy-ra, GYED-re is. Ha már 15 évet lehúztál ott, akkor használd is ki, most tegyél le arról, hogy munkahelyet válts...

2014. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Tudod, ez ilyen pszichés dolog, de azt szerettem volna, ha semmilyen szinten nem marad közöm a munkahelyemhez, nem tervezem, hogy visszamenjek. Nyilván tényleg ez az egy lehetőségem marad.
2014. aug. 26. 17:43
 3/9 A kérdező kommentje:
Az "elég jó" nem egetverő, de 200 fölött nettó.
2014. aug. 26. 17:43
 4/9 Polipeter ***** válasza:

igen, szerintem se válts! Főleg ne most!

Te tudod felmérni, mennyire birod és meddig bevállalni! Mondd el az orvosodnak a munkahelyi körülményeket és ő reálisan felméri, hogy mi a jó Neked és a babádnak!

Könnyű kismamaságot és GRATULÁLOK! Sok sok örömet a piciben :)

2014. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Az "elég jó" nem egetverő, de 200 fölött nettó."


Nekem mennyei manna lenne, pedig 30 éve robotolok...:)


Gratulálok, kitartást és sok erőt a babához!


Egyébként visszamenned nem KELL, amint letelik a gyermekgondozási időszak, vagy még előtte, lelépsz...

2014. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-ös: sajnálom, hogy ennyi ideje robotolsz és nem keresel annyit, mint szeretnél.

Sokáig éreztem lelkiismeretfurdalást, amiért ennyit keresek, de a munkámért jogosan jár, és felháborít, hogy mennyien gürcölnek igazságtalan éhbérért.

Épp ez volt az egyik erős gátlótényező, hogy elmenjek (mármint a jó keresetem), de mostanra megbetegít testileg-lelkileg-kedélyileg a helyzet. Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 27. 21:22
 7/9 A kérdező kommentje:
A gratulációt köszönöm. Még icipicike...
2014. aug. 27. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ne érts félre, nem irigységből írtam ...


Inkább csak elképeszt, hogy mekkora szakadékok vannak fizetés és fizetés között. Egyébként azért nem léptem emiatt eddig, mert a munkahelyemen nagyon jó volt az emberi környezet, a hangulat, nagyon szerettem ott dolgozni, és én már régóta tudom, hogy ez sokszor "minden pénzt" megér!:)


27 év után, mint társadalombiztosítási, munkaügyi és bérügyintéző 140 ezer bruttóval hagytam ott...

2014. aug. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem irigységből írtad, különben nem lett volna ilyen kulturált a válaszod...

Jó volt a jó fizetés, de oda is láncolt, és épp most húztam fel megint magam valamin, beteg vagyok tőle. Alig várom, hogy ne kelljen többet mennem.

Azért hálás vagyok, hogy volt pénzem, és sajnálom az igazságtalan itthoni viszonyokat.

2014. aug. 28. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!