Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzba milyen fotó...

Önéletrajzba milyen fotó kell? És baj, ha a munkaidőt hosszabbnak írom?

Figyelt kérdés

Fotó: sima arckép, amin max még a vállam látszik pólóban, vagy muszáj öltönyben, ünnepiben készült fotó? (muszáj fotó? én tennék bele, de valahol azt olvastam, hogy az még hátrányos is, miért?)


A másik: dolgoztam diákmunkában tavaly nyáron, azt szeretném beleírni. Viszont csak 1 hónapot és 1 hetet dolgoztam, én viszont 3 hónapot írtam bele (azaz nyár elejétől végéig). Így utána tudnak nézni, hogy ez nem igaz? Baj, hogy ezt így beleírtam?


Valamint szoktam itthon főzni/sütni, így gondoltam, ha konyhára vesznek fel (pl meki, részmunkaidős vagy diákmeló), akkor tudják, hogy van tapasztalatom valamennyire. Viszont mindent azért nem tudok megcsinálni. Tehát ilyenkor érdemes-e beleírni, vagy nem?



2014. aug. 28. 13:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Külföldi munka, mármint arra kell az önéletrajz.
2014. aug. 28. 13:05
 2/6 A kérdező kommentje:
diákmunkázni pedig Magyarországon diákmunkáztam.
2014. aug. 28. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten fényképes önéletrajzot kérnek, akkor azt küldj. Ha nem hangsúlyozzák ki, akkor nem biztos, hogy fontos. Külföldön nem annyira szeretik a fényképes életrajzot, de ha olyan a munka, ahol az arcoddal képviselsz egy céget, ott lehet, hogy kíváncsiak a megjelenésedre - leginkább arra, hogy meg tudsz-e emberi külsővel jelenni, nem vagy-e tele piercingekkel, tetoválásokkal, hegekkel, stb.

Ha küldesz képet, akkor szerintem a kép eleganciájának a munka jelegéhez kell igazodni. Autómosó, kertész, raktáros, mekis állásra szerintem küldhetsz lazább öltözetű, pólós képet, de semmi esetre se egész alakos buli fotót. A kép alkalmibb jellege maradjon meg, legyen portré/igazolványkép szerű, csak az öltözetnek nem kell annyira formálisnak lenni. Ha viszont olyan helyre jelentkezel, ahol elvárás az elegancia (üzleti élet, recepció, elegánsabb étterem, stb), oda inkább öltönyös képet küldj.


Életrajz fotókról itt egy pár cikk - szerintem találsz még hasznos dolgokat az oldalon:

[link]

[link]


Szerintem a nyári munkát nyári munkaként tütesd fel, nem muszáj leírnod, hogy meddig tartott. Ha megkérdezik, akkor viszont inkább mondj igazat. Ha három hónapnak mondod az alig több, mint egy hónapot, azzal nem fogsz sokkal jobbnak tűnni, viszont, ha észreveszik, vagy megtudják rólad, hogy füllentesz, akkor nem fognak bízni benned. Jobban jársz, ha azt látják, hogy kevésbé tapasztalt vagy, de legalább őszinte, mintha azt látják, hogy nem mondasz igazat. Tudod, hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát...


Azt, hogy szoktál esetleg szeretsz is sütni/főzni, szerintem írd bele, akkor is lehet szimpatikus a felvételiztetőnek, ha nem konyhai munkára jelentkezel. Viszont arra készülj fel, hogy rá fognak kérdezni, hogy milyen gyakrank és miket szoktál főzni, mert szokan szoktak/szeretnek főzni. Ha csak paprikás krumplit és rántottát (vagy csak egyszerűbb ételeket) tudsz csinálni, azt nem biztos, hogy előnynek fogják tekinteni, sőt akár le is értékelheti a tényt, hogy beleírtad az életrajzba. Viszont ha tudsz 1-2 érdekesebb ételt is mondani, amit már csináltál, esetleg van egy ritka recepted is, azzal az interjún már szimpatikussá válhatsz.

Ha még azt is beleírod, hogy mosogatni is szoktál magad után, azt külön szeretni fogják, mert sok vállalati étkezőben/konyhán szokott ez probléma lenni a kollégák között, hogy otthagyják a mosatlant egymásnak, stb. Ez nem egy nagy dolog, de ha egy hasonló tapasztalatú ember és közted kell dönteniük, könnyen lehet, hogy ennyi miatt választanak téged.

2014. aug. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt írd bele, ami a pozíció szempontjából releváns. Ha raktárosnak jentkezel, vagy szobalánynak, akkor a kutyát nem fogja érdekelni, hogy főzöl-e otthon (meg hát a legtöbben főznek, hacsak nem telik arra, hogy rendeljenek vagy étteremben egyenek minden nap).


Ha kérnek referenciát, akkor ne írj be hosszabb munkaidőt, mert úgyis kiderül, mennyit voltál náluk, illetve valószínűleg nem is számít, végeztél-e diákmunkát korábban.


A fotó nagyon fontos. Gondolom valamilyen kezdő pozícióba jelentkezel, tehát nem kell túlöltözni, "ünneplőt" semmiképp ne viselj, egy csinos ing/blúz, ápolt haj, kéz, szolid smink, ha lány vagy, bőven elég. Számomra szimpatikusabbak azok a fotók, amelyek a felsőtestet magukban foglalják, pl. egy asztalnál ülve. Ha csak a nyakad, vállad van benne, az nagyon igazolványképes, nehezebb jól megoldani. Nekem az ilyesmi tetszik, az enyém is hasonló: [link]


A legfontosabb, hogy mosolyogj, őszintén, legyél kedves, és gondolj arra, hogy mint ismeretlen, szimpatikus lenne-e számodra a képen látható személy.

2014. aug. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
diák vagy részmunkaidőre jelentkeznék, akár McDonaldsba például. szóval ilyesmihez kellene
2014. aug. 29. 10:34
 6/6 Polipeter ***** válasza:

Sztem egy alkalmibb képet csináltass valami semleges háttérrel egy barátoddal, és azt tedd bele.

Lehet érdemes lenne egy iskolaszövetkezethez fordulnod, ahol segítenek Neked

2014. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!