Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvégeztethetem mással a rám...

Elvégeztethetem mással a rám bízott munkát?

Figyelt kérdés
Példaképp: mondjuk az a dolgom havi 60ezrért, hogy kihordjam a faluban az újságokat, ok, felveszem minden nap, és átadom másnak aki 30ezeré megcsinálja helyettem. Ilyesmit szabad vagy valahol le van írva hogy tilos? Vagy hogy van ez?
2014. szept. 1. 08:38
 1/2 Shai-Hulud ***** válasza:

A megbízás mikéntjétől függ.

Ha alkalmazottként végzed a munkát, akkor köteles vagy azt személyesen végezni, azaz nem adhatod át másnak, nem bízhatsz meg vele mást. Alkalmazotti jogviszonyban köteles vagy a munkádat személyesen elvégezni.

Vállalkozóként, tehát ha megbízással, számlaképesen vállaltad el a munkát, akkor azzal végezteted el, akivel akarod, az a lényeg, hogy a megfelelő minőségben és határidőre el legyen végezve - és azzal csináltatod, akivel akarod.

2014. szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De nézd át a szerződésed, mert még vállalkozóként is ki lehet kötve, hogy te magad végezd el a feladatot, vagy más módon van korlátozva a bevonható külsősök köre.
2014. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!