Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bevállalnál egy olyan munkát,...

Bevállalnál egy olyan munkát, ahol már az interjún ijesztegetnek, hogy pl a régi kollégák nehezzen fogadnak be? Vagy azt mondanád, hogy legalább őszinték veled?

Figyelt kérdés
Burkoltan utalnának rá,hogy van egy régebben ott levő csapat és nehezzen fogadnak be,legalábbis ahogy burkoltan mondták az jött le nekem.
2014. szept. 4. 06:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy fejvadász cég kiközvetített egy céghez,elmentem interjúra,szimpatikusak voltak,de nagyon úgy jött le,hogy a fejvadász is próbálja rám erőltetnii a munkát még a telefonon.Majd elmentem egy interjúra.Ott a főnökkel beszéltem,aki normálisnak tűnt,de olyanokat mondott,ami kicsit elvette a kedvem tőle.Majd a végén közli velem,hogy nem vagyok túl lelkes.Hát mondom miért lennék az?Burkoltan közölték hogy a kollégák nehezzen fogadják be az embert,akik régebb óta ott vannak,meg hogy ilyen olyan kemény ez a munka stb stb.Kicsit lelomboztak már így az elején.
2014. szept. 4. 06:40
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Lehet ez egy trükk, hogy hogyayn reagálsz rá, meghátrálsz-e, vagy szereted a kihívásokt.
2014. szept. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Tennék rá magasról hogy milyenek a kollégák: oda dolgozni mész, nem ismerkedni. Ha pedig hátráltatnak a munkában, az a főnöknek sem tetszene. Vállald el ha még lehet.
2014. szept. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Hogyan függ ossze ez a kerdes a csaladi kapcsolatok témakörrel?


Elvallalnam. Nem kell, hogy be fogadjanak. Végzem a munkámat es kesz.

2014. szept. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért írtam ide,mert ezt nézik a legtöbben,ha nem tetszik,max majd átteszik máshova.
2014. szept. 4. 07:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ahol összeszokott csapat van, akik régóta együtt dolgoznak, 5-6 vagy akár több éve, ott az esetek többségében általános az,nhogy nehezen fogadnak be külsőst. Vagy ha nincs is így, nagyon nehéz egy olyan csapatba bekerülni, ahol már mjidnenki ismeri a másik rezdülését, és egy szitunál már a pillantáson töhögnek, te pedig azt sem tudod mi van. Ezek például nem is szándékos dolgok.

Szerbtem szerencsés,ha szólnak előre, mert lelkileg rá tudsz készülni, és tudni fogod,hogy nem a személyeddel van a baj.

Gondolj bele, ha befogadnak,makkor egy szuper hely,mhiszen ha összeszokot csapat, akkor a fluktuáció nem túl nagy...


Prőbáld meg, veszteni valód nincs :)

2014. szept. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Ez a mentalitás, majd tükröződik a minkádban is. Saját szabályokat alakítasz ki magadnak, ha nem tetszik nekik, legfeljebb arra hivatkozol, hogy már az elején megmondták, hogy nehezen fogadnak be.


Ha már ennyitől megcsappan a lelkesedésed, akkor hogyan fogod a munkádban mutatkozó nehézségeket leküzdeni? Nincs olyan közösség - ha jól működik -, amelyik ne válogatná meg a leendő tagokat, azaz nehezen fogadják be!


Akkor fogadják be, ha elfogadod a normákat! Mert akkor működik hatékonyan a munka! Egy közösségi munkában nincs olyan, hogy "mindenki ellenség, de jól végzem a munkám"! Ha úgy érzed, hogy meg sem próbálsz beilleszkedni, ne vállald a munkát, mert a munkádat sem tudod elég hatékonyan elvégezni!

2014. szept. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Akkor fogadják be, ha elfogadod a normákat!"

Ha én így mentem volna 7 éve a mostani munkahelyemre, akkor sosem jutottam volna előre egy irodai munkásnál. Nálunk ugyanis az volt a "norma"(persze nem hivatalosan), hogy ha a főnök nincs ott, mehet a csevej és a lazítás. Ezt én megtörtem az összeszokott csapatnál, és utáltak is érte... de amikor a főnök észbe kapott hogy talán nem véletlenül ugrottak meg a számok, elég gyorsan megváltoztak a dolgok. Ma már egyik "őstag" sincs a cégnél.

2014. szept. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bevállalnám, átszervezések miatt sokszor kerültem új csapatba, ahol összeszokott társaság volt és mindig be tudtam illeszkedni, csak a hozzáálláson múlik.
2014. szept. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

"Azért írtam ide,mert ezt nézik a legtöbben,ha nem tetszik,max majd átteszik máshova."

Erre reagáltam, hogy ez a mentalitás tükrözi majd a munkát. Itt fel lettek rúgva az alapvető és logikus szabályok.


Nyolcas, azt sugalmazod, hogy minden cég rosszul működik és meg sem kell próbálni beilleszkedni! Abban a hozzászólásban az is benne van, "- ha jól működik -"! Ha összefüggéseiben nézed. látod.


Igen, ha mindenütt csupán az a probléma, hogy nincs aki gatyába rázza a csapatot, akkor valóban csak egy energikus, agilis és szorgalmas emberre van szükség, aki lecseréli a hanyag semmirekellő "őstagokat"!


Ha mégis lenne rendhagyó eset, mégis jól működne egy közösség, akkor valamilyen szinten akkor is alkalmazkodni kell, ha egyébként nem erre születtünk!

2014. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!