Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kidobhatnak a munkahelyről? Ha.

Kidobhatnak a munkahelyről? Ha.

Figyelt kérdés
Próba időn vagyok júliusban kezdtem, szerda óta beteg vagyok, akkor meg tegnap még mentem a próba időre való tekintettel. Ma felhívtam a főnököt,hogy nem megyek. Azt mondta végül is,hogy rendben. Meg egy nő még pár hónapja szintén volt próba idő alatt betegállományban és ő is ott van jelenleg is. Igaz,hogy az a másik főnöknek szólt,hogy nem jön. Mondjuk mind 2 rendes eddig sosem hiányoztam problémák sem voltak velem,esetleg minimális, 1-2-szer ha 2-3 szót beszélgettem mással) de az mindenkinél van. Mindig látták,hogy dolgozom,csinálom a feladatot,nem pihengettem vagy telefonoztam .Szóval semmi komoly negatív dolog nem fűzhető hozzám a munkával kapcsolatan. Vagy mind ez főnöktől függő?

2014. szept. 5. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Miért rúgnának ki azért, mert beteg vagy!?

Próbaidő alatt is lehet beteg az ember.

2014. szept. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben azért, mert beteg vagy sem próbaidő alatt, sem máskor nem rúgnak ki.


Viszont az tény, hogy próbaidő alatt bármikor mindenféle indoklás nélkül megszüntethetik a munkaviszonyod. Lehet, hogy azért, mert beteg vagy, lehet, hogy azért, mert a főnököd más alsógatyában jött dolgozni, mint amilyenben szeretett volna.:)

Ez van, ezt tudomásul kell venni...

2014. szept. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 belapus ***** válasza:
88%

A rossz hír:próbaidő alatt indoklás nélkül mondhatnak fel még akkor is, ha a munkavállaló betegszabadságon van.

Ami pozitívum lehet: a vezetőknek pótolnia kell a kieső munkaerőt, ezért - általában - jó néven veszik/elvárják, hogy értesüljenek, ha valaki nem tud bemenni dolgozni.

Ezek után az adott vállalaton (vezetőn) múlik a dolog.

Milyen munkaerő-gazdálkodást folytatnak ?A próbaidők lejárta után mindig új dolgozókkal kötnek szerződést vagy a próbaidősökét módosítják határozott vagy határozatlan idejű munkaviszonyra ?

Ha ez utóbbiról van szó, akkor nyilván kisebb az esély a felmondásra, de ez, mint írtam, már a vállalaton múlik, hiszen lehetnek egyéb - általunk nem ismert - feltételek is.

2014. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát én telefonos munkán voltam, az iroda b*zi légkondija miatt olyan fülgyulladást sikerült kapnom, hogy majdnem 2 hétig gyakorlatilag nem hallottam, mert a sok hülye 16 fokokra állította. Visszamentem táppénzről és az aznapi munkaidő végén ki is rúgtak. :D Mondjuk nem sajnálom, trágya egy hely volt. Azóta is levelezgetnek velem mert még a táppénzemet sem sikerült kiszámolniuk...
2014. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezekről hallottam én is,hogy bármikor fel mondhatja a munkáltató a dolgokat. Én is az úgynevezett " klíma" miatt vagyok beteg,ami inkább csak levegőt fúj és kevergeti,de nem hűt.. Na mind1. Iratok a dokival erre az 1 napra valmi táppénzes papírt vagy igazolást, azt kész! Hétfőn meg mindenkép megyek nehoy tényleg az legyen a vesztő ügy,hogy esetleg itthon maradok még 1 hetet.
2014. szept. 5. 11:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha pedig képesek 1 napért kidobni,akkor tegyék meg legalább utána el modhatom az őszinte véleményemet. :D
2014. szept. 5. 11:16
 7/8 anonim ***** válasza:
De ugye orvoshoz elmentél? Anélkül nem beteg vagy, hanem fizetetlen szabadságot vettél ki...
2014. szept. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mentem,mert nem akarok arról a pénzről sem lemondani, csak attól függetlenül,hogy próbaidő alatt kinek mi a gondja még mindig él az indokolatlanul való kirúgás.
2014. szept. 5. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!