Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell 8+ órát dolgozni,...

Miért kell 8+ órát dolgozni, hátránya lenne a munkáltatónak, ha kevesebbe foglalkoztatna? Komolyan érdekel.

Figyelt kérdés

12-14 órákat dolgozunk felszolgálóként.5-6 óra munka után már elég irritált az ember,feltesszük a műmosolyt,ha olyan van,meg kikáromkodjuk magunkat,ott ahol a vendég nem lát.estére meg hullaként megyünk haza.


nekem havi 30-40 ezer simán megfelelne,boldogabb lennék kevesebb munkával,kevesebb pénzért is.

de nem akar a munkáltató 4 vagy 6 órában alkalmazni.azt mondta,akkor menjek csak heti 1-2x..de nem ez volt a kérdésem,és nem adott rá ésszerű választ.


nekem speciel már nyűg ennyit jópofizni,keresek valami más 4-6 vagy 8 órás munkát.


részmunkaidős állások alig vannak,azokat is sérülteknek hirdetik


2014. szept. 6. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Alapfelállás egy cégben, hogy a munkakörökre keresnek megfelelő embert, nem az embernek keresnek megfelelő munkakört. Neked nem megfelelő a munkakör akkor (miután már jelezted, hogy mást szeretnél a a cégnek az nem lenne jó) neked kell mást keresned.


Ahhoz, hogy most a cég 4 órában tudjon alkalmazni, ahhoz kellene találni egy másik valakit, aki meg 6-8 órában lenne melletted. Lehet, hogy nem, vagy nem annyira vagy bejelentve mint amennyit dolgozol, és ha ketten lennétek akkor a bejelentés is kétszer annyiba fájna a cégnek.


Tény, hogy kevés részmunkaidős állás van, és meg is van az értelme. Ha egy munkát el tud látni egyvalaki, akkor miért vegyenek fel 2 valakit rá, de kevesebb időkre? Mégha a fizetés/bejelentés ugyanannyi lenne a emberi erőforrásra többet kellene költeni (több ember betanítása, ellenőrzése, bérszámfejtése, panaszkezelése).

2014. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

igazad van.


de az jutott eszembe,például itt,vendéglátásban,nem sokkal előnyösebb,ha a dolgozó friss,vidám,türelmes,nem pedig ideges,türelmetlen mert már a sokadik problémás vendégen van túl aznap?

nem érné meg jobban,ha őszinte az a mosoly?ezek szerint nem:\


magamon azt vettem észre,hogy kb 6 órát élvezem,aztán már csak az 'ezt éljem túl/legyen már vége' jár az agyamban

2014. szept. 6. 11:49
 3/11 A kérdező kommentje:

"Ahhoz, hogy most a cég 4 órában tudjon alkalmazni, ahhoz kellene találni egy másik valakit, aki meg 6-8 órában lenne melletted."


mikor rákérdeztem a részmunkaidősre,azt ajánlotta a főnök,hogy menjek inkább kevesebb napot,ha nem bírom.


ha kevesebb napra járok be,akkor is kéne +1 embert alkalmaznia,nem?

2014. szept. 6. 12:03
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg az nem tetszene neki, hogy meg kéne osztani a műszakot, amit eddig 1 ember látott el. Azt nem tudom, pontosan miért, ezt ő tudja, de úgy látszik, nem akar rövid műszakot.
2014. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem neked való ez a szakma. Én szerettem pultosként dolgozni (jelenleg gyeden vagyok), este is ugyanolyan lendülettel ment, mint reggel. Műmosoly nélkül, kedvesen. Pedig 14 órás műszakban voltam.

Én kifejezetten szerettem ezt a beosztást, mert így volt 15 egész szabadnapom is. Ha már elmentem itthonról, akkor ledolgoztam az egész napot. Sokkal rosszabb szerintem 20-22 napot "fél napban" dolgozni.


"nekem havi 30-40 ezer simán megfelelne,boldogabb lennék kevesebb munkával,kevesebb pénzért is."


Akkor menj el takarítónak, vagy irodai asszisztensnek, vagy bármi másnak, akik más munkaidőben dolgoznak. Nem kötelező pincérként dolgoznod.

2014. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

mint írtam,már keresek mást,nem nekem való.pultosként meg főleg kiszaladnék a világból:))

viszont ha a munkahely közel van,nincs azzal gond,hogy csak pár órára mész el otthonról (pl.legalábbb van miért felöltözni:P)

2014. szept. 6. 13:46
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Havi 30-40-ből aztán meglehet élni.
2014. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hm,20ezernél nem több a havi kiadásom,nem iszom,nem cigizem,nem bulizok,nem kell új telefon,drága ruha.....mindenkinek mások az igényei.egyelőre nekem bőven elég lenne 30-40 is.
2014. szept. 6. 18:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Tehetnél felre egy csomót, igy meg kb. az idődet sem használod ki, hogy a minimumon élj.
2014. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

20ezernél még a kajám is többe kerül...

De, ha valakinek van egy hitelmentes saját lakása akkor igen elég lehet a 30-40.

Persze csak akkor, ha a munkahely és a hűtője közt ingázik, mert szórakozni nem fog az tuti.

2014. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!