Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csalás áldozata lettem?

Csalás áldozata lettem?

Figyelt kérdés

Augusztus végefelé kaptam egy hívást miszerint gyermekfelügyeleti munkaerőre van szükség egy zuglói családnál. Az édesanya unokatestvére keresett meg. Elmondta, hogy Hétfőtől-Péntekig 8-tól 17 óráig kéne a 3 éves gyerekre vigyázni. Ez egy Vasárnapi este volt. Keddre megbeszéltünk egy találkozót, mivel a munkahely foglalásra 50 ezret kellett fizetni. Kifizettem, mert szerettem volna tényleg dolgozni. Készített lapokat a kaució átadásáról, majd rá Hétfőre megbeszéltünk egy talit az Örsön 8:30-ra. Nem jött el, mert karambolozott. Rá egy héttel megint ugyanott, ugyanakkor beszéltünk meg talit, amire szintén nem jött el. 1 hete feljelentettem a rendőrségen. A 2. Örsös tali óta nem jelentkezett. Megfogják találni, ezen kívül mit tudok tenni? A kauciós találka kamerázott helyen történt, de a lakcíme, a neve mind hamis. Csak a telefonszáma, ami biztos. De, ha megtalálják se adhatják ki a személyét azt mondta a rendőr. Így megússza ezt az egészet?


Köszönöm a normális válaszokat.


2014. szept. 12. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Azt eleve minden értelmes ember tudja, hogy olyan munkahely, ahol ELÖRE kell fizetni, csak átverés lehet.


A kérdésedre meg: igen megúszhatja és nagy valószínüséggel meg is fogja.

2014. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyértelműen átvertek, sajnos nem tudtad, hogy munkáért előre soha nem fizetünk. A telefon és a kamerák alapján technikailag el lehetne kapni, de a magyar rendőrség nem igazán szokott ilyen ügyben kitenni magáért.
2014. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Nincs tapasztalatom még ilyenben, értelmetlen vagyok, nem tudtam, hogy nem szabad, mert lelép vele.


Kedves 2. Köszönöm a válaszodat.

2014. szept. 12. 20:46
 4/12 anonim ***** válasza:

nem véletlen az sem, hog 50-et kért. ez egy határ ami alatt csak szabálysértés vagy mi, nem is nyomoznak talán.

még ez a benzinkutaknál volt téma, hogy sokan tankolnak és elhajtanak fizetés nélkül és nem tudnak mit csinálni

2014. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez csalás, elmondta a rendőr is. Mondta, hogy azon lesznek, hogy kiderítsék és jól tettem, hogy feljelentettem.
2014. szept. 12. 23:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, a feljelentés mindenképp okos dolog volt.
2014. szept. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Én úgy tudom, hogy az elvégzett munkáért szokott járni a fizetés (jobb esetben) nem pedig fordítva. Hogy lehet annyi esze még mindig az embereknek hogy pénzt adnak ki MUNKÁÉRT?! Lassan kezdem megérteni a csalókat mert annyi a hülye hogy simán eltartanak egy csaló társadalmat is. Sry. A pénzed lehet hogy visszakapod majd évek múlva, esetleg ha mást is átvert a barom és ő/ők is feljelenti(k) akkor összevonják az ügyet stb.. Sok sikert.
2014. szept. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es ez volt a munkafoglalás feltétele, meg állítólag a gyereket bezárta a koràbbi dajka. Sajnos elég hihetően adta elő magát. Egyébként lehet, hogy nagy baromságot csinàltam, de minek kell lehülyézni? Te nem hibáztál még, olyan tökéletes vagy.
2014. szept. 13. 09:50
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

Mi az, hogy munkafoglalás feltétele??? Meg mi köze ennek ahhoz hogy bezárták a gyereket?

Nem cseszegetésből, de te magadra nem vagy képes vigyázni, nem hogy egy gyerekre, ne csináld, mert csak nagyobb baj lesz belőle.

2014. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

Azért írták, hogy hülye vagy, mert nem akartak neked hazudni!

Hiába csalás, lopás, rablás, ha 50 000Ft alatt van, akkor szabad a rablás ennyi. Főként ha a F*** , vagy M*** szavazó vagy, egy szavad sem lehet!

2014. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!