Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet egy ilyen céget komolyan...

Lehet egy ilyen céget komolyan venni?

Figyelt kérdés
Álláshirdetést adtak fel egy újságban, de minden részlet nélkül. Csak a cég neve és az elvárt végzettség volt megadva, ezért gyanús volt. Jelentkeztem, és a honlapjukon talált egyik szimpatikus munkatárstól megkérdeztem egy közösségi oldalon, hogy mik a szükséges feltételek erre az állásra. Nagyon kedvesen válaszolt is, hogy hát épp ma voltak bent a jelöltek és azt hiszi már döntöttek is főnökök, úgyhogy nem érdemes jelentkezni :) A hirdetés feladásának napján. Tényleg minden cég csak muszájból adja már fel ezeket a hirdetéseket? Nem féltik vajon a jóhírüket ilyenkor?

2014. szept. 15. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen.


Egy régebbi munkahelyemen is ez volt a mániája a főnöknek, hogy majd az ÚJSÁGBAN adjunk fel álláshirdetést, mert az hű de jó lesz. Én felvetettem neki, hogy minek tökölünk ezzel, amikor ingyen lehet a neten hirdetni...


Fel is adta szerda környékén az álláshirdetést a következi heti (talán hétfő vagy keddi megjelenés) újságban (ezekre ált. 3-4 ember jelentkezett, általában lezűllött formák, senki használható). De aztán ráállt, hogy "próbáljuk meg" és adjunk fel a neten is hirdetést.


Szerdán este feldobtuk a hirdetést, péntekre behívtunk a durván 100 jelentkezőből 10-et interjúra és hétfőn már munkába is állt az egyikük (amikor megjelent az újságban a hirdetés)...


Ilyen is van.

2014. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ok, de ez a cég neten nem adott fel hirdetést (direkt kerestem, hátha ott leírják a követelményeket is), csak egy újságban.
2014. szept. 15. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem feltétlenül hívnám kamu hirdetésnek lehet tényleg találtak megfelelő embert. Neten nagyon sok olyan hirdetés van ahol cégnév sincs csak küldj önéletrajzot mindenféle humbuk e-mailre na ezek tuti kamu hirdetések. Ahol a cég felvállalja a nevét az szerintem már nem az. Persze kivételek lehetnek de ha aztmondták nem akkor nem felesleges törődni vele. Esetleg lehet csak akkor kaptak X típusú munkához engedélyt ha van a cégnél egy megfelelő végzettségű ember vagy megvan a megfelelő létszám és akkor nem is igazán nézik kit vesznek fel nem is igazán terveznek vele hosszú távra ha beválik akkor meg így is úgy is nyertek vele.
2014. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért gondolod, hogy muszájból adja fel a hirdetéseket. Inkább csak arról lehet szó, hogy hamar találtak jelentkezőt.


(Még akkor is lehetne valódi álláshirdetés, ha a cég neve nem szerepelne. Én többször hirdettem állást a cégemhez a cégnév megadása nélkül is, 2 napra rá már volt vagy 50-100 jelentkezésem - az 1 pozícióra -, rövid szűrés és 1-2 személyes találkozó után már megvolt az emberem és mindig fel is vettem valakit.)

2014. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt jó tudni, hogy azok között is van rendes hirdetés de így se biztos, hogy elküldeném az önéletrajzom egy olyan hirdetőnek aki nem ad semmilyen elérhetőséget (álláshirdető oldalon keresztül küldheted el az önéletrajzod) és információt a vállalkozásáról. Az ember azért szeret utánanézni mekkora cégről van szó, hol helyezkedik el, mi a fő profiljuk .
2014. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A kamu hirdetést itt úgy értem, hogy már akkor is megvolt a megfelelő ember, amikor feladták a hirdetést, vagyis feleslegesen hirdettek, mert azzal találtak embert a munkára. Nem úgy értem, hogy valójában nem is akartak új embert felvenni.

Amúgy amelyik munkáltató meg inkognítóban hirdetget állást, annak rejtegetni valója van, az tuti. Senki sem szereti kiadni a személyes adatait az ilyen titokzatos munkáltatóknak, vagy kamu munkáltatóknak.

2014. szept. 17. 21:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Jav: mert nem azzal találtak embert a munkára :)
2014. szept. 17. 21:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a közszférában lehet, hogy fel kell adniuk hirdetést miközben az állás már be is van töltve, a magánszférában a látszat fenntartása felesleges pénzkidobás lenne.


"Amúgy amelyik munkáltató meg inkognítóban hirdetget állást, annak rejtegetni valója van, az tuti. "


Erre a feltételezésre már korábban reagáltam, hogy nem így van. Hirdettem már többször, és a cég nevét nem adtam meg (igaz, a munkavégzés helyét igen). Ezt a hiedelmed nyugodtan elfelejtheted, mert nem igaz.


"Senki sem szereti kiadni a személyes adatait az ilyen titokzatos munkáltatóknak, vagy kamu munkáltatóknak."


Nem biztos. Te nem szereted, más meg nem is biztos, hogy foglalkozik vele. 50-100 jelentkezést simán lehet kapni naponta olyan állásra, ami nem igényel túl nagy szakképesítést.


Abban igazad van, hogy minél specifikusabb ismereteket igényel egy állás, célszerű annál több információt megadni óla, és sokszor a cégnév és egyéb tartalom is releváns lehet (mert ott már a munkavállalók is tárgyalási pozícióban vannak és fontosabbak az ő igényeik), de alacsony képzettséget igénylő állás esetén - amire rengeteg hasonló képességű jelentkezik - nem feltétlen szükséges bőbeszédű hirdetést írni.

2014. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ahol nincs cégnév, azok tuti kamuhirdetések" ez nagy butaság! ma kevesebb cégnév van megadva, mint amennyi nincs, mert nagyon sok cég fejvadász vagy munkaerő-kölcsönzőn keresztül hirdet, és úgy kezdődik, hogy "multinacionális partnerünk számára keresünk..." vagy "a régió legnagyobb ... gyárába keresünk....

én sok ilyennel találkozom, és fix, hogy nem kamu. már csak azét is, mert a miénk egy több ezer főt foglalkoztató vállalat, és ha van hirdetés, az így néz ki.


és sajnos az is előfordul, amit írtál, hogy muszáájból hirdetnek. nagyon megmaradt bennem, hogy amikor iskolás voltam, talán végzős, és már tanulgattunk a majdani álláskeresésről, a közgazdaságtan tanárunk elmondta, hogy a cégeket törvény kötelezi arra, hogy a megüresedett helyeket meg kell hirdetniük. akkor is, ha megvan rá az ember. sajnos ma sok helyre csak ismerősön keresztül lehet bekerülni, mert munkanélküli ismerőse tuti mindenkinek van, és inkább segít az ember egy ismerősön/rokonon, ha van rá lehetősége.

szóval nem tudom, létezik-e még ez a törvény, vagy mi a neve, de el tudom képzelni, hogy ha ezért valaha megbüntettek egy céget, akkor meg fogja hirdetni az állást, és az előre kiválasztott embert is behívják interjúra, aztán láss csodát, épp ő lesz a legmegfelelőbb.

2014. szept. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy amelyik munkáltató meg inkognítóban hirdetget állást, annak rejtegetni valója van, az tuti.


ezt is baromságnak tartom, miután leírtam, hogy a mi hirdetéseinkből nem tudod, hogy hova jelentkezel, de attól még az valós pozíció, és ha szimpatikus vagy, 1 hét múlva kezdhetsz. és nincs takargatnivaló, mert ez egy országos, sőt a világon jelenlévő óriásvállalat. nem vagyok hr-es, nem tudom a pontos okát, talán a versenytársaknak nem kötik az orrára, hogy melyik pozíció nincs betöltve, mert akkor ott támadási felület lenne.


bár az én munkahelyem egész más piacon mozog, egy példa: a Tesco keres árufeltöltőt, de nem úgy fognak hirdetni, hogy a tesco keres árufeltöltőt hanem valahogy úgy, hogy kereskedelmi egység keres árufeltöltőt, több műszakos munkarendbe, targonca-vezetői s szakirányú végzettség/tapasztalat előnyt jelent.

te ebből nem tudod, hogy a tescoba adod be, mert van egy e-mail cím, hogy nagyibolya@hr.hu. (példa!)

aztán behívnak, és lehet hogy édesség-nagyker, italnagyker, tesco, de lehet media markt is.

és ez a hirdetés nem kamu, és nincs takargatnivaló sem. leírta, mit akar, ha érdekel, beadod, ha nem , akkor nem.

2014. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!