Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak nekem nem szimpatikusak...

Csak nekem nem szimpatikusak a "hajtós" emberek?

Figyelt kérdés

Sokáig kerestem állást a diplomámmal, első munkahelyemről kirugtak igen hamar, mert nem voltam szimpi ott senkinek. Egy nagy állami cégről van szó, ami nem épp a munkamorálról hires, viszont van temérdek pénz, amit rosszul használjanak fel (aránytalanul magas bérek), illetve nagyobb részt protekcióval kerülnek be emberek.


Most egy magán cégnél dolgozom, gyártó vállalat, sajnos igen a végét járja, mert elöregedett a vezetés, nincs utódlásra lehetőség, és a gyár állapota is olyan, amihez fel kell kötni a gatyát, ha valaki ma magyarországon ebből ki akar hozni valamit...


A munkahelyem az előbbiekből kifolyólag "nyugis", nagyon kicsi a létszám, és itt legalább nem rühell senki, sőt igen kiterjedt feladatköröm is van.


Azonban ha kimegyünk valami más céghez, vevőkhöz, akkor mindig rossz érzésem van, mert ilyen hajtós embereket látok, akiknek már a kinézetén is látszik, hogy ezerszer jobban pörögnek mint én...és ebből kifolyólag valószinüleg sokkal többet is érnek el az életben.


De nekem meg nagyon ijesztőek ezek az emberek, hogy minden szituációt nyomnak előrefele, és nem kalandoznak el, mást se hagynak eltérni a témától. És mindent tudnak, magabiztosak, sttbstb. Amikor állásinterjúkra jártam, ott is herótom volt az ilyen emberektől, akik a munkahelyen lendületes emberek. És mondom még egyszer már a külsejükön is meglátszik!


2014. szept. 15. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A cégeket főleg az ilyen hajtós emberek viszik előre. A főnökségnek ez tetszik, nem az hogy elkalandozik munka közben, eltérnek a témától, nem tudnak valamit, bizonytalanok... Vagy te a két embertípus közül melyiket alkalmaznád, ha a te pénzed gyarapodásáról lenne szó?

Normális országokban ez teljesen hétköznapi, munkaidőben mindent beleadnak, munka után, szabadságon, hétvégén meg leeresztenek.

2014. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
magánéletben is ugyanolyan rosszérzést keltőek számomra
2014. szept. 15. 21:51
 3/11 A kérdező kommentje:

pl ide értem azokat az embereket, akiket kivágtak egyetemről, aztán végül mégis valami 200+nettós állásba kötöttek ki rövid időn belül, aztán oda is ugy jártak be, hogy szabadidejük és fizetésük nagy része alkoholizálással és drogozással telt...aztán mégse rugták ki öket, mégis tudtak teljesiteni, pedig csutak másnaposan mentek be dolgozni, meg ilyenek.


meg ide sorolnál az embereket, akik elvégeztek valami iskolát nagy nehezen, aztán utána meg otthon ültek, és meg is mondták, hogy ők nem akarnak dolgozni. De mivel a szüleik tolták öket, ezért elmennek valami multihoz állásinterjura és felveszik őket...aztán huzzák a szájukat, hogy ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ menni kell dolgozni?


Csak kérdezem, hogy ezeket az embereket nem szürik ki EGYBŐL állásinterjun? Rajtuk nem látszik, hogy semmi akaratuk dolgozni? Mert én akartam dolgozni, mivel el kell tartanom magam, aztán mégis kivágtak minden interjuról, mert én egy elég lassu ember vagyok. Meg nem is nézek ki olyan bizalomgerjesztően, akiből kinézné az ember, hogy tényező lenne bármiben.

2014. szept. 15. 22:05
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Igyál több kávét. Három bekezdést is 15 perc alatt írtál le.
2014. szept. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
na hát ilyen logikával te meg egyet másfél óra alatt.
2014. szept. 16. 08:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén! Te csodálkozol azon, hogy egy dinamikus, energikus embert hamarabb felvesznek egy pozícióba, mint egy tutyimutyi, lassú csigát???

Mert nekem ez nem meglepő!

2014. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

jaj értem, szal vannak pörgősnek született emberek, meg gyökerek?


mert mondom, felveszik a gyereke ugy munkába, hogy a gyereknek ESZE ÁGÁBA SINCS DOLGOZNI, csak hát az anyjáék otthon baxogatják! Ez nm szurja ki rajta a HR-es kisp*csa?


Nekem meg kvára szükségem volt munkára, mert egyedül élek, de mivel én nem vagyok annyira temperamentumos, meg jofej meg ilyenek, ezért már az ajtóban eldölt, hogy nem vesznek fel. ...Meg hát a külső ugye...jóképüeket jobban felveszik.

2014. szept. 16. 09:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, értem miről beszélsz! Bár én a lendületesebb fajtából való vagyok, mégsem vettek fel sok helyre, mert nincs hátszelem!

Ezzel sokat nem tudsz kezdeni, vagy elfogadod és sopánkodsz, vagy felveszed a versenyt!

2014. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én lendületes, nyomulós vagyok és nekem meg nincs állásom, pont mert protekció kell lassan már a takarítói állásokra is.Pedig diplomám is van, 2 nyelven beszélek felsőfokon.Dolgoznék, ha felvennének végre valahova.
2014. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ha lendületes vagy meg minden, akkor annak az is része kéne, hogy legyen, hogy van egy csomo haverod, aki beajánl állásokra...


Sok helyen tényleg mennek a fejpénzek, ha beszervezel egy embert...mert kifizetni pár száz ezret egy bevállt jelöltért akit a dolgozó ajánl be az még mindig olcsobb, mint fejvadász céggel szerződést kötni.

2014. szept. 18. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!