Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek? Nem tudom mi...

Mit tegyek? Nem tudom mi akarok lenni.16/l

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni gitározni vagy zongorázni.Szeretek fotózni,rejtvényt fejteni,táncolni,olvasni,nyelveket tanulni(de pl egy fordítónak nem túl biztos a fizetése összege),szóval attól hogy miket szeretek még nem tudom hogy mi legyek.

2014. szept. 17. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%

16 éves korodban még nem tudod, mi akarsz lenni?

Zenét csak pénzért tanulhatsz, ahhoz kell valami pénzkereseti forrás.

A fotózás szakma, amit szakiskolában kell megtanulni.

"...rejtvényt fejteni,táncolni,olvasni..."

Ezekből megélni nem lehet.

Ha semmi értelmes nem érdekel, lehetsz celeb, de ahhoz jól kell feküdni.

2014. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"16 éves korodban még nem tudod, mi akarsz lenni? "

Sokan nem tudják, én több vagyok, mint 16, én sem, mi ebben a meglepő ?

2014. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

-Zenéből nem fogsz megélni és azt nem most hanem kb. 6 évesen kellett volna elkezdened.

-Fotózáshoz tehetség kell jó meglátás és kreativitás ha ez nincs meg akkor az iskola is felesleges hozzá amúgy manapság elég sok a wannabefotós akinek inkább csak van egy jó gépük de esküvőkre valakinek ez is elég így szerintem abban sok konkurenciát találnál szóval tényleg csak hobbi.

- tánc megint egy olyan dolog, hogy tehetség kell hozzá ha meg van akkor meg tőke és felsőfokú végzettség, hogy oktathasd és nyithass egy tánc iskolát.

- olvasás - inkább hagyjuk, nem igazán látok benne lehetőséget viszont előnyös mert szélesíted vele a látóköröd.

- nyelv tanulás - ebben van ráció és lehetőség is. Egy anyanyelvi szinten beszélt idegennyelvvel rengetek állásajánlatot fogsz kapni ugyanis még mindig elég ritka főleg, hogy aki képes rá az inkább nem is belföldön dolgozik. Elmehetsz:

1. nyelvtanárnak ( nem általános meg középiskolába mert annak értelme nincs fizetés 0 hanem magániskolába vagy nyelvoktató cégekhez oda csak olyan megy aki tényleg tanulni akar mert elég borsos az ára. )

2. idegenvezető

3. recepciós

4. repterekre recepció vagy információs stb...(stewardess-hez azthiszem legalább 2 idegennyelv kell de kitudja )

5. fordító

6. üzletkötőnek nagy multikhoz akik külföldön is tevékenykednek ez szerintem stresszes de elég izgalmasnak hangzik utazgatni viszont akkor család nuku

összefoglalva gyakorlatilag bárhova ami nem csak az országon belülre dolgozik illetve idegenforgalom/turisztika pályán szinte bárhova.

2014. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem,16 évesen még nem tudom mi legyek.Egyébként ezek értelmes dolgok,csak nem köthetők munkához.

Igen,magamtól is rájöttem hogy ezekkel nem lehet munkát találni,de ezt írtam a kérdésben is.

2014. szept. 17. 16:11
 5/11 A kérdező kommentje:
Sőt,lehet 18 évesen(nemsokára töltöm a 17-et) sem fogom tudni hogy mi az amit szeretnék,ez van.
2014. szept. 17. 16:13
 6/11 anonim ***** válasza:
16 évesen még énsem tudtam, hogy mi akarok lenni. Ezek alapján, amiket leírtál tanárnak tudnak elképzelni, esetleg bölcsésznek, vagy könyvtárosnak.
2014. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi a választ. :)
2014. szept. 17. 16:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagyis azt az utolsó előttinek írtam hogy köszi a választ,de most már az utolsónak is.
2014. szept. 17. 16:46
 9/11 anonim ***** válasza:
20 évvel ezelőtt aki tanárnak ment bizakodó volt. Most sem jobb a pedagógiai helyzet. Az, hogy fizetésemelést kaptak az csak látszat, csak hogy tudják magukat reklámozni a fidesznél. A tanári meló nagyon hálátlan, főleg ha még a gyerekek is rátesznek egy lapáttal. Én óvakodnék ettől !!!
2014. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szerintem normális, hogy 16 évesen még nem tudod, hogy mi szeretnél lenni. Nagy hülyeségnek tartom a rögtön gimi utáni továbbtanulást. Egy ismerősöm mondta, hogy miért várhatjuk el valakitől, hogy 18 évesen döntsön a jövőjéről, aki eddig csak engedéllyel mehetett ki a mosdóba :D és ez jogos.

Ha nyugatabbra nézel, nem véletlen, hogy ott a legtöbb érettségizett diák halaszt 1-2 évet, dolgoznak, utaznak, és legalább van idejük kitalálni, hogy hogyan tovább.

Én azt tanácsolom, hogy a nyelvekre feküdj rá nagyon nagyon. Egyébként milyen tantárgyak mennek? A humán tárgyak, matek pl egyáltalán nem?

2014. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!