Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg rossz a hozzáállásom...

Tényleg rossz a hozzáállásom a munkához?

Figyelt kérdés

A vőlegényem egy éve külföldön él, én nem régóta. Nem hajlandó elvállalni semmit, mert ő mindenhez túlképzett, ami nem irodai munka. Az meg ugye nincsen.

Nekem nincs diplomám, csak egy érettségim, és elég szegény családból származom. Számomra az a normális, ha az ember a béka segge alatt kezd, aztán vagy feljebb jut, vagy nem. (a szüleimnek sajnos nem sikerült)

Állást keresek nyilvános WC karbantartóként, takarítónőként, vagy ha lenne akkora szerencsém, akkor akár a McDonald´s-ba (bár oda A2-es német nyelvtudás kevés).

A vőlegényem szerint egyrészt alulképzett vagyok még a mekibe is, de sok szerencsét. Más részről meg azt papolja, hogy szánalmas, hogy mennyire lenézem magam, hogy a nyilvános WC karbantartó az "álommelóm".

De Istenem, valahol el kell kezdeni.

Szerinte ha az ember elfogad egy lealacsonyító állást, azzal aláírja a halálos ítéletét, és soha nem jut sehová, mert mindenki szemében csak "A WC pucoló" lesz.

Ő inkább ül otthon, és várja, mikor kopog a lehetőség egy szuper állásajánlat személyében.

És kinevetett, mikor a mekis jelentkezési ívben ki kellett tölteni, hogy "Miért szeretnél a McDonald´s-ban dolgozni?", és azzal cikizett, hogy "Álommeló, mi?!"

A jelenlegi helyzetemhez képest igenis álommeló, nem tudom mi ezen a vicces.

Odahaza még csak egy takarítói állásra sem lehet bejutni, olyan telítettek a helyek, hatalmas a munkanélküliség.


Szerinte tuti nem vesznek fel a mekibe se, de azért drukkoljatok :)


Tényleg nagyon rossz a hozzáállásom?


21l


2014. szept. 29. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem rossz. Ha dolgozol egy nem megfelelő helyen, akkor is tudsz egy jobb lehetőség után nézni, és váltani.

A vőlegényed viszont lehet, hogy hiába vár egy álom melóra.

Arra olyanokat vesznek fel, akik tökéletesen beszélik a nyelvet, és nincs rá belföldi jelentkező.

2014. szept. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem rossz a hozzáállásod, Te legalább elkezded valahol. És ha nem kopogtatnak a vőlegényednek egy neki megfelelő állásajánlattal, akkor Te fogod eltartani? Vagy hogy működne a dolog?

A mekiben is lehet feljebb jutni. Meg ha már van fix jövedelmed, tovább keresgélni. Nem halálod ítélet vécét takarítani, az is hozzátartozik az élethez. Minden jót Neked.

2014. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
És most mégis miből éltek külföldön? Mert sem ő, sem te nem dolgozol!
2014. szept. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Nos, én is mekiben fogok dolgozni diplomával, ahogy a párom is ezt teszi már 1,5 éve, mindketen külföldön. Sajnos nekem hiába volt felsőfokú nyelvtudásom és fél év kint töltött időm az egyik egyetemen, ezzel még bolti eladónak sem vesznek fel sehova, nem hogy irodára (oda általában csak olyanokat vesznek fel, aki tényleg perfekt német, szinte akcentus nélkül). Mekibe is csak azért tudok menni, mert a párom beszervezett és mert van mekis tapasztalatom még a diákévekből.

Így nézze le a párod ezeket a munkákat, lehet egyszer ő is ide jut. Én sem gondoltam, hogy kint ilyen nehéz a helyzet, de sajnos így van.

2014. szept. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Kifejtem kicsit.

Mi a párod végzettsége?

Mert ha valami műszakis vagy orvos akkor tutira kell kapjon jó munkát.


Abban igaza van,ha klavifikált végzettséged van,pl:mérnök,akkor TILOS kimenni klotyót pucolni.

El is mondom miért,a szitu az az,hogy a kinti diplomás munkaadók iszonyat lenézik azt aki mérnöki diplomával pl,elmegy budit sikálni vagy egyéb trógermunkára.

Sajnos volt olyan ezt olvastam,hogy a srác mérnökként kiment takarítani aztán pályázott szakmai melóra az állásinterjún majdnem leköpte a HR-s és a munkaadó is,kb. mint egy kaka kupac úgy kezelte.


Úgyhogy nehéz,mert megbélyegeznek,ezeket a melókat általában a képzetlen buta bevándorlók csinálják és ezért nézik le őket de nagyon,a srác írta,hogy a HR-s csaj húzta a száját,szinte már undorodott tőle.

2014. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A párod jogosan gondolkodik úgy, ahogy. De te is jól gondolkozol, mert neked valóban nem sok választásod van gyenge nyelvtudással és szakma nélkül, a képzetlenekért itt sem kapkodnak. A párod viszont, ha jó diplomája van, nagyon jól teszi hogy nem áll be sz*rt pucolni. Ugyanis egy interjún hogy magyarázza meg, hogy a kimaradt x hónapban mit csinált. Egy diplomás ne alázza már meg saját magát bármivel. Magam is diplomás vagyok, jó nyelvtudással, 2 hónapig tartott míg megtaláltam azt az állást, amire vágytam. Ha közben elmentem volna mondjuk mosogatni, lehet hogy egy életre elszúrom az életem. Vannak tartalékaim, nem vállalok el semmi olyat, ami nem tetszik. Ezt nem mindenki teheti meg, sajnos.
2014. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

a leírás alapján igazi tajparaszt az urad és parancsolód

legalább el is tartatja magát?

2014. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!