Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Furcsa elképzeléseim vannak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Furcsa elképzeléseim vannak? Rossz a hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem, számomra az ideális párkapcsolatot számomra egy olyan lánnyal lehetne kialakítani, aki nem várja el, hogy például szórakoztassák egy kapcsolatban, vagy h feltűnően többet törődjek vele, mint másokkal, aki nem a törődés miatt szeret, csak azért aki vagyok.


Számomra tök jó olyat elképzelni, mint mondjuk az, hogy egy lánnyal kavicsokat dobálunk egy tóba a partján ülve, egymásnak dőlve, szó nélkül, és rengeteg időt eltöltünk így, még ha nem is beszélgetünk...


Arról van szó, hogy mondjuk valaki olyan lenne az "álomtárs", akivel iszonyúsok időt el lehetne tölteni úgy, hogy csak mi vagyunk egymásnak, és semmi teher nincs, megbeszélünk mindent, de nem "csak".

Mondjuk egy csendes, de tök intelligens lány aki csak nekem mond el mindent, és aki csak azért, hogy együtt legyünk is képes lenne rengeteg időt feláldozni. Ráadásul kapcsolat fizikai része, tehát a testiség számomra teljesen jelentéktelen valamiért...


Ez túlságosan önző? Azt jelenti h a partneremet szeretném "kisajátítani"?


Az a baj, hogy mikor találkozok valaki ismeretlennel, akkor próbálok minél többet beszélni vele, hogy megismerjem, meg érdeklődést mutassak iránta, ami azzal jár, hogy beszélget velük az ember. Az ismeretlenekkel beszélgetés során pedig általában ugyanazok a témák vannak körüljárva, tehát az már egy rutin, hogy mindenben érdekesen adjam elő a véleményem, ami pedig kb. "színjáték", mert ilyenkor nem pont azt mutatom aki vagyok, hanem egy beszélgetésben sokkal jobb, érdekesebb, stb. személyt, mert különben a lány azt venné le, hogy "ezt a fiút nem érdekli, mert nem igyekszik "igazán személyes" kapcsolatba kerülni vele".


Tehát: Nagyon rossz az elképzelésem a kapcsolatokról? És lehetetlen ezt így összehozni?


2012. febr. 12. 01:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem már nagyon fáradt lehetsz, ahogy ezt olvasom:D
2012. febr. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Furcsának furcsa, nem is kicsit, de nekem az a legfurcsább, hogy azt írod a testiség jelentéktelen. Rendben van, hogy az érzéseket helyezed előtérbe és a klasszikus ismerkedési módszerekkel nem értesz egyet, de a testiség ezeknek az érzéseknek a kimutatása, a legintimebb kifejezése.


A másik dolog, hogy csak neked mond el mindent. Az ember társas lény, ami nem merül ki egy párkapcsolatban. Vannak olyan személyek az életben, akikben általában megbízunk és szükségünk van rájuk, szülők, barátok. Nem elvárható, hogy ne osszon meg velük semmit.


Szóval nekem csak ennyi a furcsa.

2012. febr. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon tapasztalatlan vagy....
2012. febr. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kérdésed stilusa nagyon emlékeztetett arra amit belinkeltem, ha az is a te kérdésed volt, akkor gratulálok, nagyon pozitiv irányban változol.



http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok-..

2012. febr. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én inkább azt mondanám nem vagy normális épeszű ember. Bolond, aki járna veled... Egy kapcsolat nem csak rólad szól, és az a szöveg, hogy te nem akarsz semmit tenni a lányért ráadásul a testiséget is elutasítod szánalmas.
2012. febr. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem én vagyok a másik kérdésfeltevő. Volt már pár barátnőm és igazából az zavar, hogy ha összejössz valakivel, akkor mindig minden csak a szenvedélyességről, romantikáról szól, a komoly pillanatok nagyon ritkák, plusz a lányok még így sem hajlandók "annyira" megnyílni, mint szeretném, de elvárásaik az egekben, hogy mindenféle dolgot kapjanak, hogy én szervezzek le tökéletes randikat, mindent, ők meg semmit sem csinálnak viszonzásul, még egy ölelést se kap az ember...


Én nagyon jól el tudok beszélgetni a lányokkal, meg semmi problémám az ismerkedéssel, de nekem ez így nem felel meg, nem tudom jobban leírni :(

2012. febr. 12. 09:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem megoldás erre a problémára.

Neked az alap problémád nem az ismerkedés, hanem az, ahogyan a barátnőid a dologhoz hozzáálltak. Normális nővel, aki nem csak kapni akar jól fogod érezni magad, anélkül, hogy mindenféle idióta elméletet gyártanál a tökéletes kapcsolatról :)

2012. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye, nekem ráadásul hasonló a kapcsolatom a barátommal. Azzal a különbséggel, hogy nálunk fontos a testiség, de ahogy azt már följebb írták, mint az érzelmeink legfőbb kifejezője. Bár nem halunk bele, ha egy ideig nélkülözni kell egymást. Köztünk a kapcsolatunk kezdete óta, sose állt be kínos csend, szóval az a része a dolognak, hogy ne kelljen szórakoztatni... imádunk beszélgetni, de néha kötetlen témákról, mit tudom én "milyen lehet teleportálni?", máskor pedig arról, mit képzelünk esetleg a jövőnkről, bár már együtt vagyunk 2 és fél éve, úgyhogy ez a későbbi szakaszhoz tartozik. De a legjobb pillanatok azok, mikor csöndben hozzá bújok, simogat, stb. Szóval az elképzelésed erről szerintem normális. Ahogyan az az "elvárás" is, hogy Veled szeressen nagyon lenni. Nem mondom, hogy feláldozni a szabadideje minden percét, mert vannak barátai, tervei, stb., de amikor csak tud, Veled van.
2012. febr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van egy halvány sejtésem, hogy az a "bajod", hogy eddig hiányzott a számodra megfelelő mélység a kapcsolatban.

Mintha csak a víz felszínét piszkálná az ember...

2012. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!