Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oldjam meg a munkakeresés...

Hogy oldjam meg a munkakeresést és szállást okosan, hogy ne kelljen állandóan Budapestre utazni?

Figyelt kérdés

200km-re lakom Budapesttől.


Munkát akarok keresni a városban, és ehhez nyilván interjúkra kell járni. Ezt összeszervezni majdnem lehetetlen tömbösítve, de valahogy mégis meg kellene oldani.


Csak egy oda vissza út kerül nekem 10.000 Ft-ba, ami azért nem kevés. Ráadásul alig ismerem a fővárost, a közlekedését stb.

Albérletet is kell találnom majd, de úgy, hogy nem tudom hol fogok még dolgozni, melyik kerületben, így elég nehéz, nem lenne jó reggelente átutazni a várost ha előre vennék ki albit és utána kapnék melót totál máshol.


Hogy lehet ezt jól megoldani? Ti hogy szoktátok, vagy hogy oldottátok meg?

A másik meg, hogy a cégek kérdezik mikor tudok kezdeni, erre is mit lehet mondani? Majd ha tudok hol lakni akkor kezdek? És az mikor lesz? Mit mondjak, 2 hét múlva, egy hónap múlva? Ez elég komolytalan így, vagy nem tudom, de jósolni meg nem tudok, nyilván...


Köszi a segítséget!



2014. okt. 2. 10:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2014. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha a budapesti állásinterjúnál nem is, de külföldinél simán meg lehet beszélni egy skype interjút. Több ismerősömet is így vették fel, hogy nem kellett több száz km-et utazniuk egy fél órás beszélgetésért.
2014. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nálam is működött közben 2 helyen is ez. Felvételt még nem jelent, de legalább 2 személyes interjú helyett elég egy is, és utána értesítenek telefonon és köv. alkalommal már lehet szerződést aláírni. Nem minden pesti cég ilyen jófej, de vannak azért...
2014. okt. 6. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!