Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy orvos mennyit keres havonta?

Egy orvos mennyit keres havonta?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne hogy egy friss diplomás milyen hamar tud elhelyeszkedni és egy mennyi neki a havi fizuja rögtön és egy-két év mulva...

2014. okt. 4. 20:41
 1/10 egy újabb válaszoló ***** válasza:
41%
Szinte rögtön el tud helyezkedni. 100-300 nettóig lehet vele keresni kezdőként.
2014. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Nagy pénzt akarsz szakítani akkor először is értened kell hozzá sok sok munka tapasztalat. ez kb 10 év.


Ha megvan jöhet a magánpraxis. és az adócsalás.


na ekkor már évi 40 milla tutira megvan.


sebész, szülés, nőgyógyász. és fogorvos is idetartozik.


Aki rögtön sok pénz akart 700K-1 misi az menjen ki London valamelyik külvárosába az albán és muszlim bevándorlókat gyógyítani.

2014. okt. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Kezdőbér (értsd 6 év egyetem után rezidensként):

140ezer-180ezer nettó (attól függően, hogy hiányszakma-e), +ha megpályázza az illető a Markusovszky ösztöndíjat, az még nettón 100ezer/hó 5 évig (cserébe összesen 10 évig nem mehet külföldre).

Ezen felül jöhet még ügyeletekért is valamennyi (ez nagyon változó az egyes helyeken; hallottam már 500ft (ötszáz!)/óráról is), illetve 10ezer körüli veszélyességi, ha olyan a munkakör. Extrém kevés helyen (ill. ahol nagy az orvoshiány) az alapbér még 50ezerrel magasabb lehet, mert az intézmény megtoldja.

Hálapénzt rezidens nem nagyon szokott kapni, még a hálapénzes szakmákon belül sem.


Egy-két év múlva pedig ugyanennyi lesz továbbra is a fizu, mivel az illető akkor is rezidens még (a legtöbb szakhoz egyetem után még 5 év szakosodás kell)...


Szakvizsga után elképzelhető, hogy csökken a fizetés, mivel sokszor kiesik a hiányszakma pótlék, ill. a Markusovszky is megszűnik (vagyis 6 év egyetem + 5év szakosodás után annyit kapnak mint egy közepes vízvezeték-szerelő, holott a felelősség és stressz nem ugyanakkora). Ezen szokták általában felhúzni magukat a kollégák, emiatt még pár évig nyelvet tanulnak, majd immár szakorvosként emigrálnak egy jobb világba (az esetleges Marku. díját pedig pár havi kinti fizetésből kicsengetik).

2014. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Az öcsém most kezdett, heti 32 órás (heti négy nap) megbízással traumatológus, 480 a nettója.
2014. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 egy újabb válaszoló ***** válasza:
76%
Az öcséd vagy szakorvos, vagy kamu amit írsz kedves utolsó, ugyanis megbízási szerződéssel te nem kezded el a rezidens képzést. Szóval kérlek fejtds ki kicsit bővebben, mert így nem jó.
2014. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak tudnám, hogy miért lett lehúzva a válaszom, amikor kezdő orvosként leírtam a valóságot...


Amúgy a #4-es válaszoló öccse szerintem is inkább már szakorvos, nem pedig rezidens/szakorvosjelölt.

Ennek ellenére nem kérdőjelezem meg szavahihetőségét, mert mint említettem, extrém ritka esetben lehet még intézeti kiegészítés is a fizetéshez, ill. egyes szakokon vannak speciális ösztöndíjak is a nevezetteken felül.

2014. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 egy újabb válaszoló ***** válasza:
55%
Vannak ösztöndíjak, plusz juttatások, de a rezidens és szakorvosképzést nem csinálhatod heti 36 órában megbízási szerződéssel. A lepontozók pedig szerintem érdemben nem tudnak hozzászólni a témához, aztán unatkoznak. Ennyi.
2014. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

6: Én konkrétan nem pontoztalak le, tökéletesen így érzem én is (nem orvosként). Hogy bírjátok egyébként azt, hogy sorra költi a pénzt a kormány felesleges dolgokra (stadionokra például), amíg ti kevesebbet kerestek mint egy ács?


Én konkrétan már beleőrültem volna.

2014. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat sok érdekességet irtatok
2014. okt. 7. 06:18
 10/10 anonim ***** válasza:

"2010 és 2013 között

az Agria-Ügyelet Kft.-vel kötött megbízási szerződés alapján Egerben orvosként, illetve ügyeletes orvosként, valamint közalkalmazotti jogviszonyban, az Országos Alapellátási Intézet alkalmazásában Tiszanánán helyettes háziorvosként tevékenykedett.

Mindezekért összesen

több mint tizenhárom és fél millió forint

javadalmazásban részesült."

[link]

2014. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!