Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató elvileg...

Ha a munkáltató elvileg téríti a munkába járás költségét, megteheti, hogy egyszer csak nem fizeti ki, és 3 hónapot késik vele? Valamint akkor is csak a kétharmadát fizeti ki? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Hivatalosan nem teheti meg. 86%-ot köteles téríteni a távolsági bérletből, a következő hónapban. Vagy a munkabérrel, vagy egy megállpodás szerinti egyéb napon.

Felszólíthatod írásban, hogy nyoma maradjon. Ha nincs változás, bejelentheted a mulasztást hivatalos szerveknél, talán NAV, vagy munkaügyi bíróság, de arra készülj fel, hogy nem sokáig fogsz így ott dolgozni.

Keresni fognak valami indokot, amivel elküldhetnek, nem fog egy munkáltató sem olyan embert alkalmazni, aki feljelentette.

2014. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, tisztában vagyok vele, hogy azzal kb. saját felmondásomat írnám alá. De az igazság az, hogy nem is akarok már sokáig ott dolgozni. Folyamatban van az új munkahely keresése, nem akarok telhetetlennek tűnni, de 82 ezer forint havonta úgy, hogy lassan az egzisztenciám megteremtésére is gondolnom kell, kicist kevés. Na meg nem ez az első "huncutságuk".

Egyébként a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ a szóban forgó intézmény.

2014. okt. 29. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokszor az állam és az állami szervek a legnagyobb sunyik. Kormányhivatalos ismerősömnek nem emeltek, hiába a bértábla hiába az ő saját előírásuk, tojnak rá, ha szólni mer, repül.

Nem telhetetlenség, 82 ezer semmire nem elég. Jelentsd őket nyugodtan, hisz ha fizettek volna, annak nyoma lenne, a bérpapíron, vagy a bankszámlakivonaton. Azt úgyse mondhatják, hogy kp-ban adták oda.

2014. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ó, azóta újabb fejlemény van! Mégsem akartam egyből jogi útra terelni a dolgot, szóltam a gazdaságisunknak, hogy érdeklődje már meg, hogy mi van azzal az elmaradt egy havi utazási térítéssel. (Azért nem személyesen, mert azt - kapaszkodj meg - megtiltották az intézmény dolgozóinak, és úgy azért finoman megfenyegették az iskolavezetést, hogy sok jóra ne számítsunk, ha "nem tartjuk be a hivatali protokollt".)

Na, és jött is a válasz: ők nem emlékeznek rá, hogy az adott hónapban én a buszjegyeimet leadtam volna. Ergo elkeverték, most meg nem akarnak fizetni.

2014. okt. 29. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!