Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van arra vhol szabály, hogy...

Van arra vhol szabály, hogy hallgatókészülékkel nem alkalmazhatnak buszsofőrt?

Figyelt kérdés

Apukám hallása gyenge, de azért hall, és zajban rendesen hall. 6 évig dolgozott egy helyen buszsofőrként, de az a munkahely megszűnt.Ott nem volt baj hogy nagyot hall. Jelentkezett egy helyre minden papírja rendben volt csak a hallásvizsgálat nem és ezért egy készüléket csináltatott, mert azt mondták az orvosok hogy nem szabad még megműteni mert lehet javítani a hallását és ezzel a készülékkel teljes értékű ember is dolgozhat bármit. 200 ezer Ft volt, amit segítséggel kifizettünk. Elment egy álláshirdetésre, mindent megcsináltak ami kell, gyakorlat alkalmassági, minden rendben volt de amikor megtudták hogy hallókészüléke van azt mondták nem lehet mert nem alkalmazhatják így. Az orvos nem engedélyezte pedig amúgy felvették volna. Olyanokat beszélt hogy mi van ha lemerül az elem.Hát mi van ha lemerül, akkor is hall csak kicsit gyengébben.

Most akkor soha nem dolgozhat mert halókészüléke van? Ez nem hátrányos megkülönböztetés?? A szemüveges miért vezethet akkor? Ennyi erővel azokat sem engedhetnék. Nem értem az egészet, eddig miért volt jó. Vagy más megyékben más a szabály vagy mi? Itt egy dolgozni vágyó ember nagy tapasztalattal, van is munka és akkor emiatt nem kell... elég szomorú


2010. jan. 26. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Lényegében igazad van abban, amit leírtál, DE! Azt írod, jelentkezett buszsofőrnek, és elutasították, mivel hallókészüléke van. Tehát ABBAN a munkakörben nem dolgozhat! Ha más munkát keresne, egyáltalán nem biztos, hogy nem vennék fel... Amellett, lehet, hogy előírás, hogy bizonyos feltételekkel (pl. hallókészülék, fél szemére nem lát, műláb, stb.) nem dolgozhat buszsofőrnként. Munkaadóként én sem vállalnám fel, hogy a hallássérült (mert ezt így hívják) buszsofőröm balesetezik, mert éppen lemerült a hallókészüléke - és esetleg a buszon utazók megsérülnek. Hiába divat mostanában "hátrányos megkülönböztetést" kiabálni rögtön, elképzelhető, hogy nem szórakozásból tiltotta el az orvos.
2010. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta nem tudja hogy döntsön és végül így döntött. De ha lemerülne az elem. Akkor sem süket,és zajban jól hall. 6 évig úgy dolgozott, hogy hallókészülék sem volt, pedig már akkor is tudták hogy nem hall úgy mint mások,meg előtte is egész életében. Nem értem. Nincs igazság :(

Van benne igaz amit írtál, de mégis fel vagyok háborodva, még ha tényleg süket lenne, de nem az.

Hol a törvény vagy szabály ami ezt kimondja?

2010. jan. 26. 15:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja igen ezt a 6 évet azért emlegetem mert akkor buszsofőr volt, megszűnt a munkahelye, és az új cég nem vette át mert vidéki. Új helyre ment és ott nem tudta az orvos hogy mi tévő legyen.
2010. jan. 26. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!