Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénz kell egy fiatal...

Mennyi pénz kell egy fiatal párnak, hogy normális egzisztenciája legyen?

Figyelt kérdés
Vegyünk Budapesten egy átlag 20 millás lakást, autót, kaját, bulizást, nyaralásra stb. Tehát, hogy a mindezt meg kell venni illetve fenntartani (hogy esetleg félre is tudjanak tenni mondjuk gyerekvállalásra)??

2014. nov. 22. 19:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%
Ha ilyen nagy igényeik vannak, akkor havonta legalább fél millió kell. De ha még félre is akarnak tenni, akkor sokkal több kell.
2014. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szerintem havi 1 milla minimum. Ha csak a 20 millás lakást nézed (ami egy átlag lakás Budapesten) akkor azt kifizetni az már komoly.. Ha mondjuk 6-7 év alatt kifizetik a lakást akkor havi 300 ezer csak a törlesztő. Ehhez jön hozzá a többi költség, ami mondjuk plusz 3-4 kiló.. Ha félre akarnak tenni (rosszabb időre, nyugdíjra, vérható gyerekvállalásra), akkor sima plusz 6-7 kiló. Na most kik keresnek ennyit??
2014. nov. 22. 19:46
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Mi 30 évre vettünk fel hitelt a lakásra, két kocsi van, kajára, bulizasra, nyaralásra jut kényelmesen, és nem spórolunk nagyon, valamennyit minden hónapban teszünk félre, és a kettőnk jövedelme olyan 950ezer/hó. Kevesebből is menne, de akkor jobban meg kéne terveznünk a kiadasainkat.
2014. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%

mi ezt havi 400ból kihoztuk.


(24milla volt a ház)


bulizás nuku nyaralás nuku 13évig ugyan az autó. most új autónk van.

2014. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
De nagy igenyeid vannak igy hirtelen :)
2014. nov. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Én a következőképpen tervezem:

Szeretnék egy passzív vagy egy alacsony energiás házat építeni és egy középkategóriás kocsit. Az ehhez szükséges pénzt csak úgy tudom előteremteni, hogy külföldön dolgozom. Még két évet kell kint lennem, hogy meg legyen rá a pénz.

Mivel nem lenne hitel és albérleti díj így arra már nem kellene költeni. Egy passzív házban a rezsi is nagyon alacsony, így az is minimális lenne.


Nekem egy normális egzisztenciához a következő összegre lenne szükségem havonta: (2 főre nézve)


Élelmiszer: kb 60 ezer

Rezsi: kb 30 ezer

Ruházkodás: 60 ezer (fejenként 30 ezer)

Háztartási dolgok: 10 ezer

Szépségápolás: 20 ezer

Szórakozás: 20 ezer

Autó: 50 ezer (benzin, kötelező, szervíz, stb.. )

Váratlan kiadások: 20 ezer

Nyugdíjra félretenni: 60 ezer (fejenként 30 ezer)

Autóra félretenni, hogy kb 5 évente le tudjam cserélni: 30ezer

A ház esetleges későbbi felújítására félretenni: 20 ezer

Évi egyszeri nagyobb nyaralásra félretenni: 30 ezer


Ezeknek a biztosításához havonta 410 ezer forint kellene keresnünk, de jó volna a későbbiekben 2 gyerek is az még minimum 100 ezer. Tehát kb 500 ezer forinttal én és a párom tudnánk magunknak megfelelő egzisztenciát biztosítani, amit én úgy gondolom, hogy itthon is el fogunk tudni érni.


Most jelenleg a spórolás időszak megy, hogy minél hamarabb elérjem a célom.


28F

2014. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%

Bp-re autó? Minek? Azért, hogy állj a dugóban, meg hogy fizesd a parkolási jegyet?


Ha meg vidékre jársz dolgozni Pestről, akkor miért nem vidéken veszel házat? Olcsóbban hozzájutsz/nál!

2014. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%
Inkább állok a dugóban meg fizetem a parkoló jegyet semmint felszálljak azokra a tömegközlekedési eszköznek nevezett förtelmekre.A belem kifordul a gondolatától is.Inkább a patyolattiszta kocsimba utazgatok.
2014. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%

Igazad van utolsó,igen a BKV egy förtelem,én is undorodom tőle,mocsok,bűz,cigók,retek,ááá.

Én is azon vagyok,hogy végre a saját kis autómba ülhessek.


Hmmm kérdező tök jól gondolkodsz cél meg van már.

KEll először is nagyon jó szakma/szakmunka,aztán egy zsíros meló vagy vállalkozás.

Havi szerintem 1,5-2 gurtni a minimum,ha mellette élni is akartok.

Ez a minimum,elérhető,kőkemény szívós kitartó hajtós,teperős munkával.

Én ennyiből tudnék így megélni ha egy komoly verdát is fent akarok tartani.

Mikre költöttök,eszerint kell fejleszd magad.

2014. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

fiatal pár egyáltlaán mit keres még ebben az országban?


tegyük fel nem hitelre akarsz venni lakást, 2en évente ha 2 millát félreraktok, akkor 10 év múlva lesz is 1 házatok... ahhoz meg minimum 1,5öt kell keresni ha meghúzzátok magatokat addig.

esélytelen


tehát alapból hitellel kell százmolni, vagy előtakarékossággal, és ott is van önrész/befizetés.


ha gyereket akartok, akkor végképp nem érdems egy ilyen országba szülni.

az autó, buli, stb meg már luxus. ez havi többmilliós kereset. amit külföldön megkersnél, de itthon soha.

bár külföldön drágábbak a lakások, de az életszínvonal (kereset/kiadás) legalább 2-3x jobb(végzettségtől függ)

2014. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!