Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyi egy kezdő fizetés?

Tényleg ennyi egy kezdő fizetés?

Figyelt kérdés
Most jöttem ki az egyetemről, hr-es (Msc) végzettségem van. Gondoltam szerencsét próbálok a fővárosban, de eddig olyan állásajánlatok adódtak, ahol nettó 80-90 ezer Ft-os fizetést tudtak volna adni. Ha bejárnék bérlettel (80km), ha albérletet vennék ki, konkrétan örülhetek ha 0-ra és nem mínuszban jövök ki egy hónapban. Csak sztem kevés ez a fizetés? Csak sztem nem lehet ebből megélni a fővárosban?
2014. dec. 1. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez a mai magyar valóság, és még finoman is fogalmaztam. Akarod tudni, hogy Szabolcsban mennyi? 65-70 ezer.. A nem kezdő fizu.. Az 52 éves anyám ennyit keres a gyárban. A többi észbontó körülményről már nem is beszélek: ha valakinek eü-i gondja akad, akkor nincs ám táppénz, hanem arra az időre "elküldik" a kedves dolgozót, és ha meggyógyult, akkor visszaveszik. A szabadságával 100 %-ban a munkáltató rendelkezik... Soroljam még?
2014. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is Msc-m van, 77-el kezdtem (azelőtt még ingyen is dolgoztam), most 87-et kapok Pest melletti településen.

Az első által sorolt körülmények is játszanak, nem részletezném, sz.r pénzért sz.r körülmények és emellé semmibe vesznek, kb. semmi szakmait nem végzek csak lótifuti asszisztens és adminisztrátor lettem az 50 éves kövületek mellett, pedig még örültek is hogy jó egyetemen végeztem.

A 60 ezres fizetésekhez képest jobb, viszont összességében nem sok mindenre elég.

2014. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Én is Hr-es vagyok, 2 diplomával, angol-német felsőfokkal, 10 év munkatapasztalattal. Nettó 100at kapok. :-( A jó cégekhez, ahol sokat lehet keresni, be sem hívnak.Amúgy túl sok a hr-es és sok ember közül választhatnak, nyilván a legolcsóbban akarják a cégek megúszni.
2014. dec. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát ez siralmas...

én most ott tartok h x hónapja ingyen dolgozok a cégnél, szakmailag nem fejlődöm, teljesen el vagyok keseredve, mert tőkém sincs h felköltözzek, rengeteg pénzem elment már arra h feljárkáljak interjúkra...

én is ilyen irodavezetői/asszisztensi pozíción gondolkodom lakóhelyemen h anyagilag kicsit összekapjam meg, talán így könnyebben tudok mozogni...

2014. dec. 1. 21:31
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Aki két nyelvet beszél felsőfokon, miért nem keresel külföldön munkát? Ott még a wc takarító is jobban él, mint itt egy diplomás és nem viccelek!
2014. dec. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Ebből valóban nem lehet megélni. Szomorú, hogy a HR-esek ennyit keresnek, hisz ők nagyon fontosak egy vállalatnál.. én gazdálkodás-menedzsment szakon végeztem tavaly, és ennél jóval többet keresek.
2014. dec. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fősikolán végeztem, és nettó 90 ezer a fizetésem... Már 3. hónapja dolgozom, elvileg próbaidő után emelnek... Egyénként erre felé (Tolna megye) a kezdőfizetés 75-80 ezer, de az én anyukám is 'aprópénzért' dolgozik...
2014. dec. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

utasítottam már vissza nettó 100-as állást, mert úgy gondoltam h ebből nem lehet megélni Bp-en úgy, h félre is tudjak tenni (persze más tényezők is voltak, amiért nemet mondtam)

csak szétnéztem a környezetemben, és kevésnek éreztem a 80-90 ezret: anyukám pedagógus főiskolával, most emelték jócskán a fizuját a pedagógus program miatt, párja szakmunkás és készhez kap 200 körüli összeget érettségi nélkül...

jelenlegi "munkám" miatt nap mint nap megfordul a kezem közt jó pár önéletrajz és pozícióleírás, és a bérigényekből/bérajánlatokból látom mennyire egyenlőtlen a fizueloszlás...

komolyan mondom gépészmérnöknek vagy informatikusnak kellett volna tanulni... :(

2014. dec. 2. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Hr-es is keres jól, br 500 körül bankban vagy multinál, csak oda nagyon nehéz bekerülni, 1-1 pozira 500-1500 jelentkezés is befut.
2014. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm dolgozik pénzügyi vezetőként egy cégnél, ahol van egy HR-es "vezető", és egy HR asszisztens. Amikor munka van, azt az asszisztens csinálja, a vezető ül az irodában és kávézik. Bruttó 1,5 milláért.
2014. dec. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!