Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is gáz, hogy ezt...

Szerintetek is gáz, hogy ezt a főnök nem beszélte meg velem és a beleegyezésem nélkül döntött így?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy eddig részmunkaidőben (4 órában) dolgoztam és és voltam bejelentve,de egyik napról a másikra átrakott 8 órába úgy,hogy meg sem kérdezte,hogy egyáltalán vállalnám-e. Egyik nap elé álltam,hogy akkor szeretném tudni,hogy mik a tervei velem meg,mert már szeretném tudni,de Ő akkor csak annyit mondott,hogy szeretné ha 8 órás lennék,de én azt mondtam neki,hogy én pedig 4 órában szeretnék továbbra is maradni és a beszélgetés ennyiben maradt meg csak mosolygott.

Erre kiderült,hogy Ő akkor már 2 napja átjelentett engem 8 órába. De akkor miért nem közölte,hogy már be vagyok jelentve 8 órában?

Annyira furcsa az egész és totál kiakadtam ezen.

Még szerződésem sincsen csak a 4 órás,szóval hiába jelentett be 8 órára,ha még nem írtam alá semmit,nem?

Mert gondolom az a lényeg,hogy aláírom-e a szerződést vagy sem. Még azt sem tudom mennyit fogok kapni,mert azt sem mondta és amúgy a 8 órás csak minimálisan jár jobban elvileg,mint a 4 órás,mert lehet nem órabér alapú lesz a fizetésem,hanem egy fix összeg.

Pont azért nem szerettem volna vállalni,mert nekem ez csak átmeneti és folyamatosan keresgélek mellette úgyis mást,mert nem szeretem csinálni és teljesen más területen szeretnék dolgozni.

Ráadásul akivel majd együtt kell dolgoznom vele sem jövök ki annyira jól.


Szerintetek is gáz,hogy engem meg sem kérdezett?


Amúgy könnyen lehet,hogy mi lett volna,ha nekem ez a munka mellett lenne egy másik 4 órás állásom? Vagy egyéb más elfoglaltságom. Nem is értem hogy gondolta ezt.

Ez azért felháborító,mert a másik kolléganőt megkérdezte,hogy Ő vállalná-e a 8 órát és Ő persze szeretne 8 órás lenni,de engem meg sem kérdezett és a kolléganőmtől kellett megtudnom,hogy most már 8 órás vagyok.


2014. dec. 9. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Átjelenteni szerződés nélkül is lehet, megbeszéli a könyvelővel és ennyi, csak egy telefonjába kerül. Viszont az a korrekt, ha a főnököd ezt megbeszéli veled, mert szerződésmódosítást akkor is kell csinálni, kérni szokta a könyvelő is, azt meg ugye neked alá kell írnod. Nálunk ez úgy működik, hogy amíg nincs megbeszélve a munkavállalóval, addig nem intézek semmit (én viszem az ilyen ügyeket). Arra figyelj, hogy ha 8 órában van bejelntve, akkor több a fizetésed is, vagyis mégegyszer annyit kapsz, mint eddig, mert ugye 4 óráról 8 órára jelentettek át. Szerintem a főnököd részéről ez nagy bunkóság volt, ilyen nem lehet egy munkahelyen.
2014. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2014. dec. 9. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!