Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan OKJ v hasonló nincs ami...

Olyan OKJ v hasonló nincs ami betekintést enged az egyes IT területekre, h mit is kéne ott pontosan csinálni? Vagy felkészítene a hasonló munkára?

Figyelt kérdés
OK most ha van 1 programozói állás.Tudja az ember h mit kell csinálni.De mondjuk mikor mindenféle rendszer gazdát keresnek, ott már gyakorlat nélkül jelentkezni se mernék.Ahogy olvasom a követelményeket, látom h a 90%-át elvileg tudom v tanultam, de félek h mikor rámbíznának vmit fogalmam nem lenne h h kezdjek hozzá.
2014. dec. 9. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szóval rendszergazda nem mernél lenni gyakorlat nélkül, de a több 100 milliós rendszerekbe fejlesztenél? Ami azért kicsit összetettebb munka, mint nyomtatók telepítése és a log figyelése. Érdekes hozzáállás. Pontosabban azt mutatja, hogy nem vagy tisztában a dolgokkal.


IT területen az OKJ-k konkrétan semmit nem érnek. 1-2 üzemeltetői képzéssel talán mész valamire diploma nélkül. De egyébként legalább egy proginfó/mérnökinfo/gazdinfó elvégzése ajánlott lenne.

2014. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rosszul fejeztem ki magam.Tudom, h a rendszergazdák feladatköréről mi a vélemény, de az álláshirdetések leírásai nem ezt tükrözik.(legalábbis amiket néztem)Épp ez a gondom, és ezért is írtam, h a programozó munkája adott.Meg van adva h miben kéne fejleszteni.Egyszerű a képlet, értesz hozzá v sem?Van benne tapasztalatod v sem?De a különböző rendszergazdai állásokhoz annyi minden van írva a szoftverek tesztelése, fejlesztésétől egészen az office ismeretekig, minden.Ismerek olyan rendszergazdákat akik ha kell programot írnak és ha kell tonert cserélnek v gépet portalanítnak.Tehát a rendszergazda feladatköre sokkal összetettebb. Egyébként járok egyetemre.Most vagyok a BSc utolsó évében, de nem tanítanak semmi kézzelfoghatót.Csak a programozás megy körbe-körbe.Gyakorlat az nincs.Így nem is lehet túl sok fogalmam h amúgy ha nem programoznék mit is kéne csinálni.

Ezért volna jó betekinteni cégek munkájába, h az ilyen-olyan feladatkört ellátó informatikus munkája mi is.Mert az informatika nem csak programozásból áll.Sokkal érdekesebb területei is vannak, mégis csak a programozásról hallani.Persze mert ezzel lehet a legjobban keresni is, de logikus h minden egyetemről kikerült ember nem lehet programozó.Vagy ha már MYSQL adatbázissal dolgozik akkor már programozónak mondja magát?

2014. dec. 9. 22:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Adatbázis tervezés és implementálás kimerítheti a programozás fogalmát. Nem csak SELECT * FROM kell egész nap. Ráadásul, ha egyetemre jársz van kötelező gyakorlatod. Ott betekinthetsz majd. Ha pedig nem érdekel a programozás, akkor nem kellett volna ilyen szakra menni.
2014. dec. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!